Hubert „Štístko“ Skorozmatený

Místo posledního odpočinku všech neaktivních postav. Hřbitovní zdi lemují šeříkové keře a uprostřed rovů stojí působivá mramorová socha okřídleného anděla smrti s kosou.

Hubert „Štístko“ Skorozmatený

Příspěvekod Bertík Skorozmatený » 06. 04. 2013 19:11

Jméno: Hubert „Štístko“ Skorozmatený. Nikdy, opravdu nikdy ho neuslyšíte představit se "Hubert", vždycky jen Bert nebo Bertík. Kamarádi a známí mu říkají Štístko.
Pohlaví: Mužské, jednoznačně.
Druh: Člověk každým coulem.
Věk: Mladý dospělý. "Věk? Nevím přesně, každý den jsem o den starší."
Povolání: Licencovaný zloděj.
Jazyk: Ankh-Morporkština s lehkým, téměř neznatelným genovským přízvukem.

Rodina: Bertík je skálopevně přesvědčený o tom, že nějaké rodiče má, párkrát je totiž dokonce i viděl. Vlastně, v dětství je vídal docela často, jak tomu tak bývá. Táta s mámou, oba rodilí Genované, se spolu často hádali a nakonec svůj společný hněv nasměrovali na nejbližší osobu ve svém okolí, což byl zpravidla Bertík. Ten si to nekladl za vinu, jak to občas malé děti dělávají, ale vinil oba dospělé Skorozmatené z toho, že bolí hlava nejen jej, ale i sousedy a v neposlední řadě i jeho zlaté rybičky. Než utekl, žádné sourozence neměl, a jestli má nějaké teď, neví o nich.

Bydliště: Po rodičích je původem z Genovy, odkud se mu s neuvěřitelným štěstím podařilo načerno utéct v dostavníku, a když na něj zhruba v polovině cesty vozka přišel, nechal ho tam, aniž sám věděl proč. Tak se Bert asi ve dvanácti letech dostal do Ankh-Morporku, kde se brzy stal součástí ulice. Chvíli se tak nějak protloukal životem a nakonec si nějakým zázrakem dokázal našetřit na licenci, což pro něj znamenalo i to, že může být v budově Cechu zlodějů. Doposud pobýval na ulici nebo v podkroví některých domů bez vědomí jejich majitelů, takže tohle byla poměrně vítaná změna.

Vzhled: Krátké blond vlasy, trochu rozčepýřené, ofina mu spadá do čela. Pod výrazným obočím září dvě nevinně modré oči. Dlouhý krk a poměrně půvabně modelovaná tvář mu dodávají lehce aristokratický vzhled. Má bílé rovné zuby a odzbrojující úsměv.
Téměř každá slečna se za ním otočí se zalíbením, nejen za jeho obličejem, ale i za jeho postavou. Je totiž štíhlý, poměrně vysoký a má nezanedbatelnou dávku svaloviny.
Jeho šatstvo je od jisté doby šito z jemnějších látek, než je len a pytlovina, dá se říci, že pokud má dobré, ehm, výdělky, nepohrdne ani hedvábím. Nedávno si koupil šedivou hedvábnou vestu s podšívkou, vyšívanou drobným pravidelným vzorkem na lemech. Nosí pohodlné černé kalhoty, do nichž si místo opasku dává dlouhý pruh pevné, vyšívané látky. Jednak je prakticky využitelný, jednak on sám je přesvědčen, že s ním vypadá skvěle. Celý komplet dotváří kožené boty a pěkná modrá košile. Jeho oblíbenou dýku, vyšperkovanou jako on sám, na něm ale nikdo neuvidí; zpravidla bývá ukrytá buď v záhybech jeho oblečení, ve vestě anebo v pouzdře uvnitř boty.

Povaha a záliby: Působí otevřeným a upřímným dojmem, vypadá jako osoba, která nikdy nevypustila z úst tu nejmenší lež. To je ovšem omyl, věřit mu je snad nejhorší chyba, které se lidé mohou dopustit a také se jí pravidelně dopouštějí. Jakmile se Bertík rozhodne, že tahle osoba stojí za okradení, dá se s ní do hovoru a brzy lže, že by se zazelenala i budova Opery s Patricijovým palácem dohromady a ještě ke všemu s Patricijem uvnitř. Jen pár okamžiků pak zbývá do naprosté dezorientace, byť jen chvilkové. A to úplně stačí. Bert pak odchází s pocitem uspokojení a cizím měšcem v kapse.
Krom toho, že je notorický lhář a zloděj, má ovšem taky světlou stránku, nebo spíše své světlé chvíle. Pokud se vám nějakým způsobem podaří stát se jeho přítelem, pak pravděpodobně už žádnou lež mířenou k vám neuslyšíte. Pokud nejste přátelé, můžete věřit jen takové větě, která začíná slovy „Já ti slibuju...“ Porušení slibu považuje za něco ohavného a neodpustitelného.
V jádru je docela hodný člověk, občas dokonce semtam něco hodí příslušníku cechu žebráků, aniž by z toho něco měl. Neubližuje nikomu, pokud není donucen k sebeobraně.
Tichý a když chce, tak nenápadný, spíše optimista, ale jsou chvíle, kdy mu ten optimismus nějak vyprchá. Třeba když ho chytí při výkonu povolání.
Upozornění: má časté silné sklony k narcismu.

Historie:
Narodil se pod ranním genovským sluncem za protivného bzukotu komárů. Jakmile začal brát rozum, usoudil, že si asi jeho duše spletla dveře domu, protože tak strašně hádavé rodiče si určitě nevybral záměrně. Proto doma trávil pokud možno co nejméně času, vracel se v zásadě jen v čas jídla, aby předešel dalším hádkám (a aby se najedl, samozřejmě). Jinak pobíhal venku s kamarády, vesele poskakoval po krokodýlích hřbetech a provozoval další podobně neškodné kratochvíle.
Když dovršil zmíněných dvanácti let, utekl z domu, protože toho všeho měl opravdu plné zuby. Naskočil do rozměrného kufru jedné postarší, tělnaté a velice růžové dámy, když se nedívala. Kufr byl vzápětí naložen na střechu dostavníku a ten se vydal směrem k Ankh-Morporku. Tam se Bert ocitl na ulici, s prázdnýma rukama, zahalený v oblaku parfému, který v tom kufru jaksi omylem rozlehl.
Přestože začínal zcela od píky, brzy se Bertík vyšvihl na úspěšného kapsáře, navíc dost úspěšného na to, aby jej nechytili zřízenci Cechu zlodějů. Osobně to připisoval mrštnosti, rychlosti a hlavně, ano, svému štěstí. Penízky si důsledně šetřil, až si našetřil na licenci a brzy se stal nikoli nevýznamným členem Cechu zlodějů.
Nemůže o sobě říct, že je v něčem po rodičích, dalo by se s úspěchem tvrdit, že po nich není absolutně v ničem, snad kromě genovského přízvuku.

Víra: Není tomu tak dávno, co milý Bertík zvážil otázku své víry a došel k názoru, že věří ve všechny bohy, ale že obzvláštní dávku víry bude věnovat Slepému Io.

Fyzické dovednosti: Síla, mrštnost, rychlost, boj s nožem (ke kterému se ovšem příliš neuchyluje).

Sociální dovednosti:
Charisma, sebevědomí, prolhanost, krása (svým osobitým způsobem).

Magie: Žádná. Velký respekt z čarodějek.
Naposledy upravil Bertík Skorozmatený dne 24. 05. 2013 19:30, celkově upraveno 2
Hubert „Štístko“ Skorozmatený

Ilegálnost je jen subjektivní pohled daného jedince na konkrétní věc.
Uživatelský avatar
Bertík Skorozmatený
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05. 04. 2013 10:48

Re: Hubert „Štístko“ Skorozmatený

Příspěvekod Belith » 07. 04. 2013 10:05

Schváleno!
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Hřbitov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron