ÚNIK ZE SKLEPENÍ Vol°1

Výpravy, méně důležitá dobrodružství i významné cesty a expedice, ovlivňující dění na celé Zeměploše, se hrají právě tady.

Re: ÚNIK ZE SKLEPENÍ Vol°1

Příspěvekod Kavalír » 09. 02. 2015 20:20

STOP PSANÍ PŘÍSPĚVKŮ. Rezervuji si následující příspěvek Já, Kavalír.
Fritzi, perfektní! Gradace jak blázen! :)
Kavalír

Re: ÚNIK ZE SKLEPENÍ Vol°1

Příspěvekod Kavalír » 11. 02. 2015 00:16

U poklopu nad současným vězením sedmičlenné skupiny rozličných osobností stály dvě osoby. Přesněji řečeno, jedna seděla na prosté dřevěné židli a druhá stála v oblasti za pravou opěrkou židle. Stáli nehybně a tiše v těchto pozicích už asi dvanáct hodin.
-----------------------------------------------------------
"TAK POČKAT, ... JEŠTĚ TU STOJÍM JÁ, COPAK JSEM PŘEHLÍDNUTELNÝ, PANE VYPRAVĚČI?"
"Pardon, ale dneska nikdo neumře."
"OH, VŽDYŤ TU SEDÍ ON..."
"Prostě ne."
Ve sklepení dopadlo kladivo na kovadlinu. Fritz jde na to, upír v něm se nezapřel.
"Hören Sie! Ich bin Herzog Fritz Wolfgang Erwin usw. von Eisenach! Ich war blutrünstige Tier einmal. Aber dann habe ich ein Versprechen gegeben. Du machst mich diese Versprechen zu brechen! Ich warne Sie das letzte Mal - befreie uns,!" bylo slyšet nad poklopem.
Černě oděná postava sedící na židli pozvedla obočí.
Ve stejné době o dvě patra sklepů výše na ulici.
"Anguo, jste si jistá,?" řekl velitel Elánius a vyfoukl obláček kouře. Doutník ve tmě jemně zasvítil a ozářil jeho obličejové rysy.
"Jo, dvě pachové linky cítím slabě, ale určitě. Upíra a seržanta di Al-Ybiho. Upíří odér se maskuje špatně, ale toho staříka poznám. Vždyť ho mám doslova načuchlého ze strážnice. A když Pleskot řekla, že obvykle přesný seržant nepřišel na směnu, tak to do sebe docela zapadá."
"A není to jediná stopa. Zaměstnanci toho závodu na sušenky shání majitele. Ty citíte také, že?"
"DISCO sušenky mám rád," vložil se do konverzace kapitán Karotka.
Velitel zakroutil očima. "Tak vážně přátelé," otočil se k postávající jednotce za ním. "Máme vevnitř chlapa! A víte, co se stane, pokud ho nedostanu živýho! Pobyt na venkově s mojí drahou polovičkou mě pohladil na duši, ale to neznamená, že jsem zapomněl, jak někomu dát pořádně do držky! Navážka hlídá vrata! Fred a Noby budou jistit zadní východ! Desátník Cvokal dělá vzdušnou vizi! Řiťko, Reginalde, Sally, vy jdete se námi dovnitř. Ostatní se rozptylte kolem budovy."
"To mi na Něj ale nesedí .... On by zametl stopy, a nedal by tak zjevně najevo, že není v Paláci. To nemůže být Jeho práce. Takhle lehký by to nedělal."

----------------------------------------------------------
"Pane, velitel Elánius dorazil."
"Už? Překvapuje mě rychlost Hlídky." Muž neslyšitelně vstal a poodstoupil od poklopu.
"Zrovna, když jsem se začínal bavit. Važuzle, ať otevřou poklop."
----------------------------------------------------------
Fritz stál přímo nad poklopem, šestice lidí kolem něho v podstatě pravidelném uspořádání v kruhu. Sušenkář Drahoprodal, bylinkářka Belith Vědětná, seržant di Al-Ybi, mladý pár Amalberga a Gregor (co je na tom, že tato dvojice stála přirozeně blíž k sobě? :) ), lupička Jana Světlonoška. Špinaví a promáčení koukali nahoru ke stropu, co se bude dít.
Poklop se otevřel, ale žádné blahodárné denní světlo dovnitř nepadlo.
---------------------------------------------------------
"TAK TADY FAKT DNESKA NIC NEBUDE."
---------------------------------------------------------
"Dobrý večer! Moje jméno, kdo by ho náhodou neznal, je Vetinari. Havelock Vetinari. Omlouvám se za tuto nepříjemnost, testoval jsem dispozice této šachty pro potřeby Paláce. Za vzniklé problémy se omlouvám, prokázali jste městu velikou službu. Vzniklé škody na majetku můžete vyřešit s Važuzlem." Odmlčel se. "Pochybuji, že nějaké budete mít. Sám jsem vás dolů ukládal. A seržante, myslím, že se po vás shání velitel Elánius. Přeji příjemný den."
----------------------------------------------------------------&KONEC&-------------------------------------------------------------

Každý s můžete přát jednu "nesehnatelnou" věcičku do svého vybavení.
Díky za hru, byla to docela jízda. Moc se mi líbilo, že jako skupina v 99% držíte pohromadě!
Napište Fathovi di Al-Ybimu soukromou zprávu ohledně té věcičky.
Kavalír. :)
Kavalír

Předchozí

Zpět na Výpravy