Kraj oktarínové trávy

Vaše žádosti o schválení postavy, kde je třeba vytvořit profil a ve školce odehrát zkušební hru. Je velmi důležité, abyste si nejprve na webu přečetli pravidla.

Re: Kraj oktarínové trávy

Příspěvekod Oremau » 24. 08. 2014 15:09

Karavana se pomalu ubírala dál. Razila si svou cestu mořem zelené trávy. Již po několik dní. Pozvedla jsem v oči k pláni, která se i v bezvětří lehce vlnila. Z těch duhových odlesků se mi už dělalo špatně. Ne že by tam nějaké byli. To jen pár lidí nepřestajně tvrdilo, že jsou všude kolem. Jakoby nebyli dost vydešeni už tím, že nesehnali mága.. Ještě si k tomu budou vykládat hloupé povídačky!

"Jsi v pořádku?" přerušil mé myšlenky tmavovlasý kluk. Místo aby jste ty blbý pláně týden obcházeli spoustou míst, kde bych mohla nepozorovaně vyskočit a odejít si po svým, tak jste museli jít přímo skrz a ztratit se! A to ještě nepočítam, že až doručíte svůj náklad do přístavu na břehu ňáký Chimerie, tak mě posadíte na loď zpátky do Omnie s někým kdo mě doprovodí až domů! Takže z celýho světa uvidím jenom vaše vozy, loď, spoustu trávy a ještě větší spoustu vody! Proč zrovna já musela narazit na pašeráky, kteří černé pasažery nevyhazují tam, kde je nalezli, ale slušně vrací domů?! "Promiň zamyslela jsem se!" shrnula jsem to celé přátelským úsměvem. Vyděšeně ucuknul.
Viděl něco jiné. Připadala jsem mu trochu divná. I s postavou tvaru přesýpacích hodin jsem působila dětsky. Vlastně jsem měla ve vzyku připomínat štěně, které někdo nakop a pak ještě zpráskal za ukrivděnej kukuč.
Teď jsem do něj ale zabodla takový pohled.. oči jako nebozezy a pod nima děsivý úsměv, který by s jinýma očima vypadal přihlouple, možná snad zamilovaně.
"Já jen, že táta říkal, že jestli do soumraku neuvidíme konec té trávy.. nebo alespoň dům.. tak budeme cestovat v noci aby moh kontrolovat směr dle hvězd. Má sextant a nějaké staré mapy. A tak mi napadlo.. v noci jsem tě videl číst.. ty vidíš ve tmě dobře, že?" začal nervózně.
"Ve světle hvězd.." opravila jsem jeho chybnou doměnku a znovu jsem upřela pohled do dáli. "Já jen, že bys mohla v noci sedět vepředu a dávat pozor na jámy a kameny ať nezlomíme hřídel nebo tak něco.. a až se odsud vymotáme, někdo tě vyprovodí domů." dokončil svou myšlenku a okamžitě mě ujistil, že jeho táta si to nerozmyslí a opravdu mě vrátí. "Uvidíme.." povzdechla jsem rezignovaně. Nemělo smysl znovu namítat, že já domů nechci. "Tak já tě nechám ať se kapek prospíš.. myslím vyspíš!" řek s okamžitou opravou, když si vzpoměl jak pohoršeně koukala, když jí jednou poslal trochu se prospat. Dala jsem na jeho radu a po chvíli jsem tiše sklouzla z vozu. Tráva byla po kolena. Akorát na to aby nevypadala jako vhodná ke skrývání a při tom spolehlivě ukryla ležící postavu. Snad si řeknou, že mě spolkla ta magie, co sme tady nikde neviděli.. Já už se nevrátím. Nikdy.
Naposledy upravil Oremau dne 30. 08. 2014 11:01, celkově upraveno 1
Oremau

Příspěvekod Belith » 24. 08. 2014 15:18

Poslouchej, dávej si pozor na tu ich-formu. Pokud v ní plánuješ psát, musíš ji dodržovat.
Opravit.
Sorry, not sorry.
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání

Příspěvekod Oremau » 30. 08. 2014 11:06

Belith píše:Poslouchej, dávej si pozor na tu ich-formu. Pokud v ní plánuješ psát, musíš ji dodržovat.
Opravit.

opraveno.. je to lepsi? respektive je z toho jasne, ze se jedna o dualny popis?
Oremau

Příspěvekod Belith » 30. 08. 2014 12:28

Schváleno!
Sorry, not sorry.
Belith

Příspěvekod Artuš Nadraný » 31. 08. 2014 21:45

Artuš se zadíval na modrou oblohu nad krajem oktarínové trávy a pomalu padl naznak do měkkého. Zamáchal rukama tam a zpátky, lechtalo to. Tohle musl být sen, pomyslel si a po chvilce civění na nebe a vdechování okolní neurčité vůně rostlin se vyškrábal napůl nahoru. Opřel se o lokty.
Louka ho pohlcovala a nebyl v ní vidět o nic víc než malý kolouch. Vlnila se jako moře a pableskovala duhovými barvami, hlavně oranžovou a fialovou. Divná tráva...
Artuše napadlo, co je pravdy na tom, o čem si povídali starší novicové. Tráva... To se jako zabalí a zapálí?
Na zkoušku utrhl pár stébel a potom tak akorát trs do dlaně. Smotal trávu do podoby doutníku a naoko náruživě natáhl a vyfoukl. Rozkašlal se. Vdechl malého brouka, který po trávě lezl. Artuš se chytil za krk, přetočil se a chvíli znechuceně kašlal. Tohle teda zkoušet nebude. Tráva aťsi zůstane trávou, s tímhle nic společného mít nechce.
Louka ho omrzela. Hezké barvy a vůně, to ano, ale jakmile se začnou projevovat alergie, je příroda nepřítelem číslo jedna.
Artuš spojil ruce před ústy do trubky. "Haló! Je tu někdo?" zavolal. Ozvěna se odrazila a několikrát se vrátila. Dost divné...
Artuš pomalu svěsil ruce a rozhlédl se. Jestli byl tohle sen, mohl by se z něj dostat pryč. Kde byl na mapě tenhle kraj? Nebylo to nedaleko Ankh-Morporku? Zrovna skvělý zeměpisník nebyl, kdepak, ale vykročil po úzké pěšině, která se před ním najednou vyjevila, jako kdyby tam byla věky.
Škobrtal směrem, odkud foukal vítr, nebo se mu to aspoň zdálo. Mělo to v sobě něco špinavého, něco zelného... Brzy už si Artuš držel nos ucpaný. Musel být blízko. Zamrkal. Snil, to určitě.
Jenže spal právě v Ankh-Morporku. Příště z toho snu raději zkusí utéct na druhou stranu.Ten smrad by vzbudil i mrtvolu.
Artuš Nadraný

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 31. 08. 2014 22:15

OK. Šup do hry.
Fath di Al-Ybi

Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Příspěvekod Gregor z Junglie » 11. 01. 2015 20:32

Gregor se po několika hodinách putování zastavil a konečně se pořádně rozhlédl. Je to již 3 dny od chvíle, kdy se na té hloupé křižovatce pohádal se svým posledním spolucestujícím. Šli a pluli spolu už od Nappenndreckfjordu. To bylo ještě na čtyřixu, pomyslel si Gregor a unaveně se posadil do trávy. Měl hlad, žízeň, všechno jej bolelo. Už si ani nepamatoval, kdy naposledy měl v ústech něco k jídlu. Mohl přece zůstat v jednom z těch městeček, kterými prošel. "Že já si jen musel vzít do hlavy ten Ankh-Morpork!" vykřikl zoufale a ozvěna mu odpovídala ještě o 10 vteřin později. Cítil se smutný. Potřeboval kolem sebe lidi, aby měl s kým mluvit, hlavně o rybách. Jak ty mu chyběly...
Únava jej začínala přemáhat a on cítil, jak opouští své tělo a pomalu upadá do hlubokého spánku. Poslední, co zaregistroval, byl podivný motýlek.
Probral se asi o hodinu později. Ne, že by nepotřeboval spát, ale měl sen o příšerném počasí, který jej vzbudil. Otevřel oči a hned je zase zavřel, jak se lekl! Těsně nad jeho hlavou proletěl blesk a udeřil do trsu trávy vedle něj! "Co se to krucinál děje?" zařval, když znovu otevřel oči. Podle všeho se zbláznilo počasí! Všude létaly blesky a obloha málem spadla, jak s ní hromy otřásaly. A v tom si všiml těch malých tornád. Absolutně mu to nedávalo smysl, vždyť tornáda mají přece alespoň 15 metrů v průměru! Musím odsud vypadnout a někam se schovat, a to rychle! Překulil se na břicho a začal se plazit směrem k nedalekému lesu.
Asi po 2 minutách plazení bouře přestala nabírat na síle. Ba naopak, jako by s každým metrem ustávala.
Pochopil, že musí co nejdále ze středu bouře a po dalších 2 minutách usilovného plazení pod sebou ucítil suchou trávu. Teprve teď se převalil na záda a vydechl si.
Pomalu se napřímil a podíval se zpět. Nikdy nic takového neviděl a nebyl si jistý, zda to vůbec někdy vidět chtěl. Těch motýlů bylo snad několik set a létali všichni v jednou obrovském chumlu, ze kterého vylétala tornáda, blesky a všechny další přírodní nebeské úkazy. Náhle si vzpomněl, co mu jeden z cestujících, které na své cestě do Ankh-Morporku potkal, povídal. "Dej si pozor na motýly kvantového počasí. Jak je jich pár, neublíží Ti, maximálně tě trochu smočí, ale jak se jich sletí hodně na jednom místě, prchej odtamtud. Jen málo lidí přežilo moment, kdy se pářili. To je jich hrozně moc v jednom chumlu a počasí se může zbláznit! Oni jej totiž umí ovládat," povídal mu tenkrát. "Že já mu tenkrát nevěřil a ještě jsem se tomu smál," prohodil si Gregor sám k sobě.
Ještě chvíli se na tu neuvěřitelnou podívanou nerozhodně koukal. "Ale co," řekl si, "alespoň si nachytám vodu do zásoby." Otevřel prázdnou lahev od rybího tuku a na další cestu směrem k Ankh-Morporku se vydal pořádně smočený.
Gregor z Junglie

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 12. 01. 2015 00:59

Super, vítej ve hře, nový "určitě aktivní" Gregore! Ať se ti v Ankh-Morporku zalíbí.
Fath di Al-Ybi

Příspěvekod Jeod » 15. 02. 2015 18:49

Poslední paprsky slunce osvětlovaly krajinu a odhalovaly očím pozorovatele rozsáhlou, ničím zajímavou, travnatou pláň. Vzápětí se na ní však něco objevilo. Z dálky jen malá černá tečka, která se ohromnou rychlostí pohybovala po planině. Šestispřežení koních černých jako noc táhlo ještě černější, staře vypadající kočár, který na rovném povrchu dost drncal. Kočár řídil vysoká, černě oděná, přihrblá postava. Byl to Igor. Věrnějšího služebníka by člověk těžko pohledal. Byl za svého pána ochoten položit i život, což už se dnes vydělo málokdy.
Znuděným, i když děsivým pohledem sledoval ubíhající krajinu. Byl jediným, kdo seděl v kočáře. Drncání mu nijak zvlášť nevadilo, i když vůz občas nepříjemně nadskočil. Byl oděn v elegantním černém obleku, s křídly složenými za zády. Chvílemi vykukoval z kočáru malým okénkem, ale většinu času hleděl do ohromné, staře vypadající knihy popsané podivným písmem. Kniha byla už přes šest set let stará a ani dobrá péče ji nedokázala tak úplně zachovat. Pomalu se začínala rozpadat. Teď si jí chtěl přečíst ještě jednou, než se rozpadne úplně. Další hrbol a další nadskočení. Něco zasyčel a podíval se ven. Cesta byla rychlejší, než očekával, ale i tak už chtěl být na místě. Znovu nadskočil. Na jeho tváři se objevil podivný úšklebek, poté svým melodickým hlasem křikl. "Igore, zpomal." Chvíli se nic nedělo, ale po chvíli kočár skutečně zpomalil. Sice si moc nepomohl, ale drncání už nebylo tak hrozné. Znovu se ponořil do četby. Po chvíli však znovu vzhlédl a podíval se z okna. Město se blížilo, už se těšil až se napije krve.
Jeodovuis Veltorn Qarton Ertvents Aqarts Pertskorns z Überwaldu
Jeod

Příspěvekod Fritz » 16. 02. 2015 09:25

MH: Drobný dotaz... jaké krve? Nepíše se náhodou někde, že Liga střídmosti, nebo také Legie Černé Stuhy velmi pečlivě sleduje aktivity upírů ve městě a na jakéhokoliv "pijáka" se dívá velmi, až brutálně nepřívětivě?

Due to their wish for vampires to become accepted as just another minority group in Ankh-Morpork, resident "Black Ribboners" deal with rogue vampires who attempt to prey on other Ankh-Morpork citizens with extreme prejudice. (L-Space wiki)
Fritz W. E. (et cetera) Eberhardt von Eisenach
Kdybych nebyl k zastižení, nechají lístek pod dveřmi, ja?
Fritz

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 16. 02. 2015 12:37

Souhlas, v A-M to klasický upír bude mít hrozně těžké. Mu Liga zatne tipec brzo.
Fath di Al-Ybi

Příspěvekod Jeod » 16. 02. 2015 17:50

Problémy s ligou nejspíš zpočátku budou. Časem se k nim asi bude muset přidat.
Jeodovuis Veltorn Qarton Ertvents Aqarts Pertskorns z Überwaldu
Jeod

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 16. 02. 2015 18:17

OUKEJ, schváleno. Vítej.
Fath di Al-Ybi

Příspěvekod Belith » 17. 02. 2015 00:12

MH: To bude zajímavé, doufám, že se brzo potká s Fritzem. :D (Ach, ta interpunkce. *obrací oči v sloup* )
Sorry, not sorry.
Belith

Předchozí

Zpět na Registrace