Jeronýma Chlebová

Vaše žádosti o schválení postavy, kde je třeba vytvořit profil a ve školce odehrát zkušební hru. Je velmi důležité, abyste si nejprve na webu přečetli pravidla.

Jeronýma Chlebová

Příspěvekod Jeroníma Chlebová » 09. 02. 2014 01:48

Jméno: Jeroníma Kayla Chlebová
To víte maminka chtěla aby to taky znělo lépe, ale mně se stejně nejvíc líbi Jera.

Pohlaví: Ženské

Druh: Člověk

Věk: Je mi 29, už tři roky.

Povolání: Normálně bych měla napsat čarodejka, ale ja nechci být vesnická ani městská čarodejka. Ptáte se Proč? To vám řeknu pak. Ale jsem opravdu skvělá pekařka. Můj chléb a mé buchty, to je ráj na jaký se nezapomína. Přijďte taky a ochutnejte. Schváleno i cechcem pekařů. Mám krámek v Ankh-Morporku jenom dvě ulice od Stínova směrem na Střed.

Jazyk: Žiju v Ankhu tak jo mluvím hezky plynule Ankh-Morkporštinou, ale není to můj rodný jazyk. Moje rodná rěč je z Hor Beraní hlavy.

Biografie

Rodina: Tatínek, maminka oba pekaři od nich mám to pečení. 4 sestry, jo všechny vdané, kromě mně. Myslím, že není k tomu co říct. A 3 bratři, hodní kluci. Všechny je mám moc ráda. Já jsem se narodila jako čtvrté dítě a poslední holka. To proto jsem měla to nešťastné štěstí, že jsem mohla do učení k čarodejce.

Bydliště: Znáte Kyselou Prdel tam jak se narodila Bábi Zlopočasná? Že nevíte kde to je? No tak to jistě nebudete znát ani Zavřenou Muchomúrku. To je moje rodná vesnice. V horách Beraní hlavy zapadlá ale naše.
Má nynejší adresa je Ankh-Morpork, Myšličková ulice č. 35 je to dvě ulice od Stínova směrem na Střed. Mám krámek a bydlím vzadu, šetří to nájem a do práce nemám daleko.

Vzhled: Co vám budu vykládat jsem hezká ženská,vysoká, černovlasá, modrovoká, ale pořád pekařka. A kyž tak si dáte kousek tam, a tu další, tak je z vás, no, téměř, korpulentní dáma. Taková jakých vidíte denně stovky u krámků, možná jenom trocha hezčí a malinko mladší.

Povaha a záliby: Hele jak říkate človeku, co sbírá informace? Protože ja rozhodně odmítam tvrzení, že jsem drbna. Ale jsem ráda v obraze, tak musím vědět, co se u koho děje. A tak se ráda lidí ptám. Voni taky rádi mluví, člověk s plným břichem toho taky umí hodně namluvit. Z toho mi plyne, že jsem spoločenká. Ale když se vidíme prvně tak jsem hodná. Smát se vám budu, až vás budu lépe znát a budu moci kritizovat vaši povahu. Jo a že prý jsem holka od rány, nevím sice kdo to řekl, ale až ho najdu, tak mu vysvětlím, že takle se nená o mně mluvit. Mám ráda smích a někdy taky nějaké to male dobrodružství.

Historie: Narodila jsem je jako šesté dítě z osmi sourozencú. Máma a táta měli v naši vsi pekařství a tak jsme všichni museli doma pomáhat. Takže umíme všichni sourozenci péct koláče a buchty. Dětsví bylo moc hezké a já byla jako díte šťastná.
Pak jsem poznala jednoho mladíka ze sousední vsi. Hezkej, hodnej, šikovnej a taky opravdu moc moudrej klučina. Po tátovi měl být kovářem. Já myslela, že se vezmeme a budeme šťastní jak to býva v pohádkách, které jsem znala. Jenomže to by nehoml být osmý syn osmého syna. Já to nevědela. Vlasně ani von to nevěděl. Dokud k nám nepřišel mág. Já mám doteďka vztek na toho starýho chlapa. Von mi vzal mého Štěpána pryč. Prý na nějakou univerzitu.
Ovšem splín mi netrval dlouho. Protože jsem chtěta být s ním, šla jsem do učení na čarodejku. Ona u nás byla jedna, ani ne moc stará ani ne moc mladá, a už dávno povídala něco o prvních a druhých myšlenkách, které mám. Ha já ale vím, že jenom potřebovala, aby jí někdo pomohl, s tím obrovským domem kde bydlí. Jenom bych tam byla devečka na všechno. A radši jsem chtěla být se Štěpánem. Láska mladá a hloupá.
Naše čarodějka se jmenovala Olívie a vzala mě do učení. Ovšem nejdřív jsem se musela moc a moc omlouvat že jsem nechtěla jít hned, jak ona mne volala. Olívie mne opravdu potřebovala hlavně k úklidu jejího domu ale když byla v dobrém rozmaru tak mě taky něco učila. Chodila jsem s ní i po zeměploše ale jenom do okolí Hor Beraní hlavy.
Byla jsem u ní dlouho, ale pořád jsem myslela na Štepána a na to jak bude rád až zjistí, že jsme oba v magii se učili a že se budeme moct vzít. Nakonec ze mne byla opravdu dobra čarodejka. Ovšem ne tak dobra jako Bábi Zlopočasná, ale pořád dost dobrá na to abych mohla být sama čarodějkou.
Bylo mi 24 a já si zmyslela, že konečne půjdu za Štěpánem do Ankh-Morporku. Cesta byla dlouhá a já poznala hodně lidí. Jela jsem s nekolika karavanami a pomohla při jejich ochrane svou maličkosti. Ptáte je jak? No stačí pár bylinek a hned mate puch co vlci nesnesou. To byl jenom jeden z mnoha problemů co se cestou vyskytli. Jenom třeba vědet jak co použít. Tak jsem si udělala přátelé, protože jsem nic nechtěla na oplátku a za cestu jsem si řádne zaplatila.
Ankh-Morkork, velkoměsto, smradlavé velkoměsto, a pro mně prěsto plné hezkých vecí. Když jsem dorazila, ma první cesta vedla do hospody. Ne napít se vína, na co vy hned nemyslíte. Chudák ženská se trmácí a nemúže se dočkat hospody? To o mně platí možná těď. Nezapomínejte tehdy jsem byla zamilovaná. A vědela jsem, že když jsou lidi sytí a mají upito, víc vám řeknou. Tak jsem zjistila jak je to ze studenty Neviditelné Univerzity. Kde a kdy je mohu potkat a kdy a jak je mohu navštívit. Ptáte se zda jsem měla peníze? Prosim vás vždyť jsem čarodějka. Prece se nebudu obtěžovat penězma.
Když jsem se konečne setkala se Štěpánem byla jsem moc šťastná. On ne. Víte co se stalo? Stal se z něj mág! Kruci písek, on se pokoušel mne obejít s tím, že mně nezná. No a pak mi vysvětlil, že spolu nemůžem být, že prěce mi to řekl když odcházel. Toliko ke šťastnému schledání.
Na Štěpána jsme se zlobila moc a už ho nechci vidět. Ankh-Morpork je velké město vidět ho nemusím. V horách beraní hlavy není nikdo kromne mé rodiny. A sestry jsou vdané a já ne. Víte co by z toho bylo, když jsem si šla pro muže až do Ankh-Morporku a vrátila se s prázdnou? Ne Ne já radši budu tady.
No a tak jsem pověsila čarodejnictví na hřebík, a stala se jenom pekařkou. Ano já vím, že takhle to nefunguje, ale co. V Ankh-Morporku je spouta čarodějek. Jedna navíc no a co, ale taková pekařka, jejíž chleba vám dá pocítit rozkoš z jídla, koláče se rozplývají na jazyku, a u buchet mate pocit ráje, taková se tu uživí.
A víte co mne ku pekařství dovedlo? Malá holka. Já vím neuveřitelný, ale řeknu vám male tajemnství: Deti mám opravdu ráda, a pokaždé jim pomůžu. Nový nájem jsem sehnala díky holce, kočce a moha slzám holky a trochou krvi kočky a kočičí stare paní. Nájem je levný a dům I krámek v jednom no proste skvělý.

Víra: Když já dám bohům pokoj a nebudu je obtěžovat, dají snad i bohové pokoj mně a taky mne nebudou obtěžovat. A když se to nepovede změním víru.

Dovednosti
Říkala jsem, že jsem čarodejka? Takže umím hlavologii, jo a znám bylinky, a taky si umím ochránit krámek od zlodejů, co nejsou v cechu. To víte, když někdo uteče s jednou buchtou, nebo koláčem a pak se musí o tři dny vrátit, protože ho prostě moc a moc pálí pusa, a prsty, to se pak roznese. Slabá ženská se musí chránit, bydlím jen dvě ulice od Stínova.
A umím moc dobře péct: chleba, buchty, koláče a vše nač si jen spomenete.
Hmm a umím sbírat informace od lidí. A pořád odmítam ten výraz: drbna. Tak si to pro přístě nechte pro sebe.
Běhat, skákat, lézt, nebo cokoli podobnýho, to opravdu neumím.

Sociální dovednosti: Jsem komunikativní, trpělivá při dětech. A jsem vtipná jako třeba ta historka jak jsem se dostala do cechu. K pekařům. Teda tomu by jeden nevěřil ale mně se to stalo. Jednou vám to povyprávím. Občas mám lechce tendenci plést se lidem do života, když si myslím, že podle mně jim to půjde líp. Teměř vždy mám pravdu. Jsem umanutá a moc ráda lidi škádlím a někdy jsem malunko škodolibá. Hmm, ne jsem hodně škodolibá. Někdy mám drobné avantýri s mými amanty, pro pocit dobrodružství. A abych řekla uplnou pravdu, ale tuhle část budete znát jen vy, nerada se dívám, když se trápi deti, nebo zvířátka, poktom umím být zlá.

Magie: Vidím oktárínu, opravdu nádherná barva.

ps. Prosím o prominutí za případné chyby. Jsem Slovenka po upozornění na chyby budu se snažit ihned je odstranit. :)
Naposledy upravil Jeroníma Chlebová dne 13. 02. 2014 01:05, celkově upraveno 1
Spes non confunditur * Naději nelze zničit
Jeroníma Chlebová

Re: Jeronýma Chlebová

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 12. 02. 2014 22:50

Perfektní profil, skoro jak psané Otou Pavlem, četlo se to jedna báseň.
Pouze -> Jeronýma by měla být v cechu Pekařů, definitivně.
A Myšličkovou ul. dvě ulice od Stínova směrem na Střed -> to zítra nějakým způsobem nahradím podle opravdové mapy Ankh-Morporku (EN version), abychom byli přesní. :)
Děkujeme za tvoji registraci. Opravdu se těším!

----> Pokračuj do Kraje Oktarínové Trávy.
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání

Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Jeronýma Chlebová

Příspěvekod Jeroníma Chlebová » 13. 02. 2014 01:12

Díky za pochvalu i když jsem si musela vygoogleit kto je Oto Pavel. A když jsem ho našla moc mně tvá chvála potešila.
Dále co jsem vědela, to jsem opravila. Pridala cech pekařů a zménila směrové zadaní "na Střed"
S tou ulicí nebyla jsem si jistá zda si mohu vymyslet tak jsem to aspon skusila. Opravu se totiz nevyznam v anglicke mape Ankh-Morporku. Jestli mi s tím pomůžeš budu ti moc a moc vděčná.
Spes non confunditur * Naději nelze zničit
Jeroníma Chlebová

Zpět na Registrace