Myrha Železo

Vaše žádosti o schválení postavy, kde je třeba vytvořit profil a ve školce odehrát zkušební hru. Je velmi důležité, abyste si nejprve na webu přečetli pravidla.

Myrha Železo

Příspěvekod Myrha Vonná » 09. 08. 2014 09:24

Jméno: Mrhal Železo/Vonná Myrha Železo

Pohlaví: Žena, podpůrkyně emancipace trpaslic

Druh: Člověk, ale urputně věřící, že je trpaslík

Věk: dorostenec/mladá dospělá

Povolání: Pekařka trpasličích chlebů

Jazyk: ankh-morporkština, ovšem má tendence před slova dávat předponu al- a od rodičů v některých slovech pochytila trpasličí přízvuk

Biografie

Rodina: Jako malou ji její rodiče strčili mezi nářadí dvěma trpaslíkům mířícím do Ankh-Morporku. Vzhledem k malým zkušenostem obou trpaslíků v oblasti rozmnožování se nad tímto ani jeden z nich nepozastavil a přijali ji za svou. Až později se jí narodil sourozenec Zbitbyl, což je dívka, nicméně Myrha to velice dlouhou dobu nevěděla, až v době Zbitbylovy rebelie, kdy si začal z plnovousu dělat účesy a dokonce se i malovat, zjistila, že má sestru. Žije s rodiči a Zbitbylem v Ankh-Morporku, kam se přestěhovali za lepším životem, jelikož dolování jim ve velké konkurenci příliš nevynášelo. Má s nimi dobrý vztah, nicméně matka je odpůrkyní emancipace, tedy se s Myrhou často hádá. V současné době s ní ani nemluví, protože ji naštvala změna jména z Mrhala na Vonnou Myrhu.

Bydliště: Pravděpodobně se narodila někde v Klači, a ačkoliv tam nezůstala moc dlouho, některé věci se jí zaryly do paměti (ať už je to al-, klačská káva nebo postava s krokodýlí hlavou). Jinak však celý život prožila v Ankh-Morporku. Bydlí v malém, tmavém domku, připomínajícím podzemní chodby. Vnitřek je celý vyskládaný různými předměty, ať už jde o minerály, šperky, kalichy, příbory, rámečky nebo zbraně a různé části zbroje. Rodiče spí v kulatém výklenku vedoucím do dvora, Myrha se sestrou sdílí kutloch pod střechou. Na dvoře stojí něco jako kůlna, i když to podle některých vypadá spíše jako veřejný záchod, ve kterém je soustředěno veškeré pracovní náčiní a nářadí.

Vzhled: Je opravdu, opravdu hodně malá. Své trpasličí rodiče zas o tolik nepřerostla, je vysoká asi jako odrostlé dítě. I to je však dostatečný rozdíl, aby si toho všimla. Nicméně její vzrůst byl uznán za poruchu trpasličnosti, a vzhledem na nedostatek vousů jí byl přičten syndrom lidskosti. Lidé její výšku zase přičítají syndromu trpaslíka, čehož si Myrha ovšem vůbec nevšímá. Má husté světlé vlasy a světlé oči. Nejčastěji nosí kovové šaty, které si většina plete s příliš dlouhou zbrojí. Po vzoru svých rodičů u sebe pořád tahá sekeru.

Povaha a záliby: Je vcelku mírumilovná, ale nesnáší, když si její sestru pletou s mužem. Díky tomu, že si její rodiče byli velice podobní, takže ze začátku si nebyla jistá, kdo je kdo, si vypěstovala smysl pro rozeznávání pohlaví trpaslíků. Někdy se i trefí, přeci jen má padesátiprocentní šanci. Také nesnáší, když jí někdo říká, jestli ty šaty nejsou moc těžké. Obvykle na to odpovídá frází: ,,Chceš být o nohy kratší?" nebo (pokud je to muž) ,,Chceš být kratší o něco jiného, než nohy?"
Ráda kreslí muže s krokodýlí hlavou, bojuje za práva trpaslic nebo pomáhá Zbitbylovi s krášlením. Přála by si najít přípravek na růst vousů a na trpaslíka se podezřele zajímá o opačné pohlaví a ještě k tomu u lidí, což ovšem s velkým úsilím popírá. Je dost tvrdohlavá a stojí si za svým. Také se tajně zajímá o antropomorfní personifikace.

Historie: Jak již bylo řečeno, pravděpodobně pochází z Klače. Důvod, proč ji někdo strčil dvěma trpaslíkům znám není a vzhledem k tomu, že Myrha zcela zamítá možnost, že by nebyla trpasličí dcera, se to asi jen tak nedozvíme. Zbytek svého krátkého života prožila už v Ankh-Morporku, kde se vyučila trpasličí pekařkou. Za životní cíl považuje boj za trpaslice. Z jakési přirozené lidskosti jí přišlo nevhodné, aby se jmenovala stejně jako muži a tak se přejmenovala na Vonnou Myrhu (někde to zaslechla a přišlo jí to jako skvělé jméno), což její rodiče, a zvláště matka, považují za protitrpasličí čin.

Víra: Jako trpaslice nebyla k žádné víře vedena, nicméně potají chová úctu k neznámému muži s krokodýlí hlavou. Dále se u ní těší úctě také antropomorfní personifikace.

Dovednosti

Fyzické dovednosti: Dokáže hodně unést a když je potřeba, umí docela rychle utíkat (a taky to dost často dělá). Umí zacházet se sekerou, ale docela to záleží i na štěstí, takže většinou dává přednost tomu útěku.

Sociální dovednosti: Je roztomilá, za což může pravděpodobně to, že je malá a blonďatá, což prostě ze záhadných důvodů působí na všechny. Veškeré přátele i nepřátele si získává na základě jejich vztahu k emancipaci trpaslic, je schopná se dokonce bavit s trollem, pokud jí dá za pravdu, že trpaslice jsou stejně důležité jako trpaslíci a měly by mít možnost se projevovat jako ženy. Příslušnice něžného pohlaví ji dále mají rády pro její smysl pro detail. Moc taktní není, ale pro její vzhled a pochopení jí to většinou všichni promíjí.

Magie: Magie jí fascinuje, nicméně u sebe nic nepozorovala a jako trpaslice také nic neočekává. Nicméně jejím tajným snem je setkat se s mágy (a také Smrtěm).
Myrha Železo

Trpaslice, vzchopte se!
Uživatelský avatar
Myrha Vonná
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08. 08. 2014 23:47

Re: Myrha Železo

Příspěvekod Belith » 10. 08. 2014 22:48

Přestože je tohle poněkud zjevná parafráze na Karotku... tak proč ne. Přece jen, bylo by pošetilé si myslet, že byl jediný.
Co se mi nelíbí, je kovový oděv. Nevím, jestli jsi na sobě někdy měl/a plátovou zbroj nebo i jen kroužkovou košili... ale taková věc je těžká jak kráva (s odpuštěním). Takže pokud jsem to pochopila správně a je jí mezi řekněme 17 a 21 lety, může nosit kovové šaty, jasně. Ale pohybovat moc rychle se s nimi nemůže.
Další věc: blondýna z Klače?
Které antropomorfní personifikace že má v úctě? To mluvíš o nich obecně? Hm. Hm hm. No, dobře.

A ještě něco - na skloňování zájmena ona si dej pozor. („Magie ji fascinuje“, ne „Magie jí fascinuje“.)
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Registrace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron