Oremau

Vaše žádosti o schválení postavy, kde je třeba vytvořit profil a ve školce odehrát zkušební hru. Je velmi důležité, abyste si nejprve na webu přečetli pravidla.

Oremau

Příspěvekod Oremau » 18. 08. 2014 23:01

Jméno: Oremau
Pohlaví: Žena krev a mléko, dojem kazí kapek mužnější pěsti, které mají otlučené kloubky
Druh: člověk
Věk: velmi mladá holka, která "najednou přibrala" do prsou a pozadí
Povolání: holka pro všechno (zlodejík)
Jazyk: obecná řeč zeměplochy, ktorou bežne hovoria postavy v knihách.. napr. bábi Zlopočasná. Nie je to morporština, ale nie je to od nej ani príliš vzdialené na to abych sa nedorozumela. A pár slov z cirkevnej latiny, pár z lekárskych názvosloví.

Rodina: Starí rodiče boli sedláci (dom se záhradkou a dvorem, chov zvířat + pole), ale táta s mámou sa odstěhovali za lepším životem do města. Proti všem předpokladům skončili chudí a příliš hrdí než aby se vrátili. Občas ale poslali nás děti na návštěvu, protože rodina je všechno. Matka dělá ošetřovatelku a pravidelně se hádá s tátou, který chronicky nemůže sehnat práci. K tomu povedenej brácha ochlasta, co mě začal mlátit a vyhrožovat mi až jsem jednoho dne počkala dokud všichni neusnuli a pak ve světle hvězd sbalila svých pět švestek a odešla. Snad navěky budu postrádat tátínkův optimizmus snílka a ochrannou ruku, kterou pro mě neměl a matčinu tichou moudrost a láskyplné objetí, na které nikdy nezbyl čas.

Bydliště: Rozpadávající se domek v malým městečku poblíž středové hranice Omnie. Tak malý, že i chudá rodina tam dovedla mít víc věcí než prostoru. Matčin plat sotva stačil uživit ji a chlapy. Výpomoc kolem pašovaného kontrabandu vynesla občas něco k snědku, ale ne dost abych zaplnila vlastní žaludek. Ale přivedlo mě to do hospod a náleven a brzo mě uchvátilo kouzlo nocí, kdy všichni slušní lidé spali a město bylo bezpečnější. Na ulici nebyl nikdo, koho by se oplatilo oloupit a tak s tím nikdo ani neotravoval. A spolu s pašerákama projížděli příbehy o lepším světě.

Vzhled: Selská postava s nezvykle bujným poprsím je výškově přesně to, čemu se říká nižší průměr. Naučila jsem se to zneužívat a upírat na vyšší lidi pohled malýho andílka, kterej se "cejtí provinile jakmile koukne na bonbon". Hustá hříva zlatohnědých vlasů je seplá a vyčesaná do střapatýho účesu na hlavě, který skrývá hřebínek na česání a tužku obkroucenou papírkama, pro případ, že bych si chtěla něco poznačit a kdejakou maličkost, kterou se mi zrovna nepovedlo skrýt jinde. Těsná kožená vesta obepíná pas a drží prsa pevně na místě. Výhled v dekoltu vesty zakrýva blouzka s dlouhými rukávy, které končí pod širokými načechranými náramky. Říka se jim "rouže", protože jsou hezké a barevné na pohled a obsahují spoustu "trnů" - ostrých věciček, nejčasteji úlomků kovů, o které se může říznout nebo bodnout každej, kdo by mě chyt za zápěstí. Namísto klasické sukně a lodiček to celé doplňují kožené kalhoty a pevné boty. Kalhoty jsou na bocích a pozadí podšité a vybíjeny. Tohle zdobení jim umožňuje bez ujmy přežít běžné uklouznutí, kdy nedobrovolně sjedu část střechy jako skluzavku a zároveň hezky skrývá ostré kousky kovu, které si na kalhoty upevňuju pro ty s nenechavýma rukama.
Co opravdu nelze vidět jsou kudly. Masivní lovecký nůž na krížích mezi blouzkou a vestou, kde obrys holej čepele bezpečně přitislé plochou k tělu nevystupuje pouze díky drátěnému vypletání vesty, která je díky tomu pevnější, míň ohebná a líp stahuje. Dá se kdykoliv ve vteřině vytáhnout. Zbylé dvě dýky jsou štíhlejší a hůř dostupné. Plochama svých čepelí kryjou kosti holení před případným udeřením. Pro jejich vytažení si musím kleknout a lehce nadzvednout spodní lem kalhot.

Povaha a záliby: Miluju příběhy a filozofické debaty, kdy mi lidi říkají jakej je dle nich svět a jaká by měla být mladá holka. Je v tom tolik návodů! Takový hloupý stařík Vám klidně řekne jak se vykrádají kapsy, protože jste slušnoučký děvčátko a pak Vás ješťe odmění za to, že jste měli trpělivost a vyslechli si i všechny nejnovější klepy a informace, které by jste jinak museli pracně schánět po celým městě! Nebo když mohu sedět na střeše a sledovat ruch na ulici! Za temné noci se plížit ve stínech nikým nevidena a sama vidět! Pomáhat někomu v domácnosti jako mdlá nezajímavá tlustčí holka a slyšet! Mám právě tolik hudebního sluchu, abych věděla, že většinou zpívám falešně a má mínka o sobě nejní zrovna nejlepší. Ale život mě naučil, že dobrá šou s dostatečným množstvím pozlátka a arogance stačí k tomu, aby mi lidé odpustili víc než já sama. Kdo zrovna patří ke mě je vším. Kdo ne, toho klidně okradu. Nehledám nové přatele, za šťastným žvatláním ukrývám strach a tak si oni musejí najít mě. Miluju klam a ty hezké chvíle, kdy předstíram, že někomu věřím a on se mnou zachází o to líp, o co hloupější a naivnější mu připadám, ale ne vždy si to lajznu.

Historie: Jako dítě ze silně věřící rodiny, kde máma ustavičně pracovala a táta se nám nevěnoval jsem se brzo naučila drobné domácí a ruční práce, které šli speněžit. Pak mě bitky a bezsenné noci vyhnali do ulic, kde jsem se dala k dětskýmu klanu a poznala jiný život. Tam mi namísto rodného jména Sofia dali jméno v "lokálním jazyce" anpuře: Emau Oreme a naučili mě krást. Když jsem o několik let později řekla svým kamarádům, kteří se mnou loupili a bojovali pouličních válkach o třešně, že emau je šašek a oreme velice hanlivé označení pro lehkou dámu, již mi tak nechtěli říkat. A tak se chytli fonetické podobnosti a začli mi říkat dle hlavní postavy z pohádky o bílé otrokyni: Oremau. Moc to nevylepšili, protože Oremau na konci příběhu s jistou dávkou ironie umírá velice mladá a to bych já fakt nerada. Během těchto šťastných dětských let jsem se naučila rvát, potkala spoustu zajímavých lidí a vyslechla příběhy, které mě změnili. Začala jsem snít o lepším a svobodnějším světě, kde všechno hezké nebude hřích. A tak jsem jednoho dne odjela bez plánu a bez příprav.

Víra: Odmalička mě učili věřit v Oma a právě proto v něj příliš nevěřím. Vždyť co by to bylo za Boha, kdyby nás chtěl mít čisté a stvořil nás z hříchu, hříšné a předurčené přežít jenom díky hříchu?! Věřím ale v lidskost a s tím de taky víra, že žádné peklo nedovede být horší než lidi sami.

Fyzické dovednosti: Jsem mistr pouličních úprav oděvu, kdy vše drží pokopě jenom špendlíky. Ale když seženu jehlu a dobrou nit, dovedu to nějak i sešít. Stavím víc na obratnosti než síle, ale dovedu dýkou hodit alespoň tak, aby zasáhla tím ostrým koncem i když se občas nezabodne. A taky vím pár dobrejch míst, kam bodat, řezat a bušit, protože je máti často pomáhala léčit a pak mi vyprávěla, jak hnusný měl někdo zranění, abych věděla, že jsou i lidi, co měli míň šťestí než my.

Sociální dovednosti: Umím poslouchat, působit nevinně a nezajimavě až mě lidi často přehlížejí, ale taky umím sehrát hezké divadlo a stát se středem pozornosti, na pohled ukázkovou holkou, nebo působit třeba jako někdo, kdo opravdu věří hrozbě jež prones.

Magie: Pro mě něco zcela cizího. Proč bych tomu jako měla věřit? Kdo nebo co mi může zaručit, že najednou nepřestane fungovat? Holubice z klobouku je fajn. Ale jestli někdo kouzlí blesky.. jak může vědět, že se blesk neotočí a nekousne jeho samotnýho?
Naposledy upravil Oremau dne 21. 08. 2014 18:24, celkově upraveno 2
Oremau

Re: Oremau

Příspěvekod Belith » 21. 08. 2014 14:23

Líbí, jen si sprav profil tak, aby byl celý v ich-formě.
Sorry, not sorry.
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání

Příspěvekod Oremau » 21. 08. 2014 18:12

Belith píše:Líbí, jen si sprav profil tak, aby byl celý v ich-formě.

Uff, sjela jsem to celý, opravila několik náhodně postřehnutých překlepů, případňe doplnilá nějaké to slovo, aby bylo jasnější, že vyprávěč mluví o sobě a své minulosti a nějak jsem porušení ich formy neobjevila. Takže poprosím kdyžtak říct konkrétní věty.

Jestli myslíš to v popisu jazyka "Nie je to morporština, ale nie je to od nej ani príliš vzdialené na to aby sa dorozumela.", tak sa jedná o větu vztaženou na postavu z knihy. Nakolik velký je rozdíl v téhle řeči a morporštině si postava bude muset zjistit sama praxí, když se v Ankh-Morporku vyskytne. Tzn, že jestli náhodou něco nebudu rozumět je to jasný! Všichni kolem mluvěj divně! :twisted:

U popisu záměrně rozlišuju tím, že vynechávám informaci kdo popisuje, protože kdyby se mala popsat má postava, obvykle by řekla: "Tak já jsem taková malá, mimo pas hrozně tlustá.. Vlasy mám hnědý, asi tak po prsa, ale většinou je nosím vyčesané.. hmm noo a na oblečení.. jako slušná holka bílou blouzku.. mno a taky nějakou vestu abych vypadala štíhlejší a radši kalhoty.. sukně nenosím aby mi náhodou někdo nekoukal pod.." Co mi zrovna připomělo, že jsem asi nepopsala, že tenhle poděs nosí taky kudly (dětská móda černých skladů), které by ve svém popisu zásadně nezmiňovala (stejně jako tu sbírku ostrých věciček na bocích a zápěstích). Doplním.
Oremau

Příspěvekod Belith » 22. 08. 2014 11:52

No budiž.
Schváleno!
Tak šup do KOT, ať vidíme, jak hraješ.
Sorry, not sorry.
Belith

Zpět na Registrace