Anna de Étape

Vaše žádosti o schválení postavy, kde je třeba vytvořit profil a ve školce odehrát zkušební hru. Je velmi důležité, abyste si nejprve na webu přečetli pravidla.

Anna de Étape

Příspěvekod Anna de Étape » 24. 02. 2015 20:15

Jméno: Anna. Jelikož její matka zemřela a její otec se styděl už za její pouhou existenci nedovolil, aby převzala jeho příjmení. Začalo se jí tedy přezdívat "de Étape" z jednoho prostého důvodu: vetšinu svého života strávila už od narození zamčená v divadle.

Pohlaví: Žena.

Druh: Člověk

Věk: Tento prosinec v tichosti oslavila své sedmnácté narozeniny.

Povolání: Zpěvačka a herečka na volné noze. (Když bude nejhůře má praxi i v cizích jazycích.)

Jazyk: Ankh-morporkština a spoustu dalších jazyků, vždyť kolik jazyků se dá naučit ze stovek kradených knih?

Biografie

Rodina: Její otec je majitelem okázalého viktoriánského divadla, ovšem jako mnoho mužů rád vymetal nevěstince. Když bylo na její matce príliš vidět, že je těhotná přišla o svou už tak dost bídnou práci. Těsně předtím, než zemřela na chladném schodišti divadla se jí podařilo přesvědčit otce právě narozeného dítěte, aby se o malou postaral. Její otec se však za své dítě natolik styděl, že Anně nedovolil nosit jeho příjmení a držel ji v tajnosti. Když byla holčička dostatečně stará, stala se členem divadelní společnosti a pracovala jako alternace a příležitostně i jako herečka, spřátelila se tedy s ostatními herci a hudebníky, kteří jí po čase začali nahrazovat skutečnou rodinu.

Bydliště: Od svého narození zůstávala zavřená v divadle, kde přes den pracovala a večer ji tam její otec vždy zamkl.

Vzhled: Na svůj věk se zdá být dosti vysoká, proto ji také často lidé považují za starší, než ve skutečnosti je. Má hluboké modré oči a husté tmavé řasy, její kůže je ovšem kvůli nedostatku slunečního svitu nepřirozeně bledá. Její dlouhé vlasy mají barvu špinavé blond a většinou je nosí rozpuštěné až na postranní prameny, které bývají vzadu spletené do úzkého jemného copu a dva uzounké pramínky jí vždy ohraničují srdcovitý obličej. Je docela štíhlá i když by to mohl způsobovat pevně stažený korzet, ovinutý kolem jejího trupu. Nemohla nosit žádné obyčejné a tuctové oblečení, protože její otec na ní odmítal utrácet peníze. Jeho názor byl ten, že slíbil jen to, že se o ní postará, což v překladu do jeho řeči znamenalo - poskytnout střechu nad hlavou a nic více. Z pryvidla tedy nosila to, co našla v divadle, takže by se její vzhled dal popsat jako "typicky steampunkový".

Povaha a záliby: Je dosti samotářská a spousta lidí jí považuje dokonce za blázna. Většinu času tráví buďto na scéně, ale ještě častěji se vytratí do katakomb, kde bývá celé hodiny zavřená nad svými nakradenými knihami. Je to zatvrzelá pesimistka i přesto, že se často snaží do své mysli vtlačit alepoň záblesk optimismu. Začíná jí totiž docházet, že lidé se nechtějí bavit s osobami, které si udržují zamračený nebo smutný výraz a stále si jen stěžují. V divadle se naučila hrát a zpívat, což jí také činí veliké potěšení. Její hlas časem vzrůstal do širších a širších rozměrů a stala se z ní jedna z nejlepších divadelních zpěvaček. Jenomže jako trvale bydlící osobě, jí za to nikdo nehodlal platit, dalo by se tedy v tomto případě mluvit o zálibě.

Historie: Od svého narození zůstávala zavřená v divadle, kde přes den pracovala a večer ji tam její otec vždy zamkl. Naštěstí však netušil, že postupem času se jí podařilo nalézt cestu ven a ona se vždy večer vykradla do ulic, aby si mohla prohlédnout okolní svět a užít si dočasné volnosti. Pokaždé, když se vracela zpátky do divadla, brala si s sebou vždy nějakou knihu, kterou si "vypůjčila". Ve čtrnácti letech už měla knihami zaplněné čtyři mýstnosti v katakombách. Byly tam knihy naučné, historické, dobrodružné, náboženské, cizojazyčné etc. Mohli byste říct, že její život nebyl zase tak špatný, v divadle měla dokonce i vyhrazený vlastní pokoj, postel s nebesy a saténovým povlečením, hluboký peršan, mahagonový nábytek a spoustu dalších věcí, ale postupně jí začalo docházet, že nezáleží na tom kolik věcí vlastní, nebo jak jsou drahé a krásné, v její srdci zůstane prázdnota, kterou nic z toho nezaplní. Ač je vězení sebeokázalejší, stále je to jen vězení. Často si představovala, jak divadlo opustí a začne cestovat po Zeměploše, ale jediná příležitost, kdy se mohla podívat do cizých krajů se naskytla, když četla cizokrajné knihy. Jednoho dne se v divadle objevil pohledný cizinec, který se producíroval po městě v černém, jako by to byl člen Cechu vrahů. Ve skutečnosti to však byl podvodník, s mimořádným hereckým nadáním a mimořádně arogantní a egoistickou povahou. Jeho cesty se s budovou divadla křížili až nepřirozeně často. Důvod byl jednoduchý: doslechl se totiž, že v katakombách divadla je skryta spousta peněz a šperků. Jak to tak bývá, Anna ho nenáviděla už od první chvíle, co ho spatřila. Nenávist postupně začala přecházet v náklonost etc. Annin otec posléze odhalil podvodníkovu totožnost a jednoho deštivého večera došlo k nepříjemné hádce. Podvodník (jeho jméno mimochodem znělo Edmund Kloboučník) svrhl pana otce z balkonu. Při útěku ze spletitých chodeb divadla mu začalo býti jasné, že tuto budovu neopustí, nebude-li mít nějaký záchytný bod a tak vyhrožoval, že podřízne Annu pokud ho nenechají odejít. Odešel z divadla a Annu vzal s sebou.

Víra: Věří v to o čem četla v knihách.

Dovednosti

Fyzické dovednosti: Jediné co dokáže je, že se umí skvěle skrývat ve tmě. V divadle totiž nemáte možnost, získat nějaké fyzické dovednost. Pokoušela se sice naučit tanci, jenmže pokaždé když se snažila jakkoliv i jen stepovat do rytmu hudby, bylo to jako kdyby měla obě nohy levé.

Sociální dovednosti: Je to silná empatička a má nádherný hlas.

Magie: Kouzla jsou pro ni velkou neznámou, přesto že toho o nich spoustu přečetla. K čemu je vám ale teorie, když nemáte možnost vyzkoušet si to v praxi?
Uživatelský avatar
Anna de Étape
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 02. 2015 18:49

Re: Anna de Étape

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 25. 02. 2015 11:35

Okázalé viktoriánské divadlo v Ankh-Morporku nemůže existovat, když slovo "viktoriánský" na Zeměploše vůbec není definován.
+ se slovem "okázalý" bych také manipuloval opatrně. V A-M známe slavné divadlo Zeměplocha, Operu a o dalších velevýznamných divadlech zmínka není. Kdyby šlo o tuctové divadlo, prosím, okázalé ne.
Prosím o úpravu.
+ Nedokážu si moc vyjevit osobnost Anny. Hraje aktivně divadlo (hrála) a přitom je to samotář a někdo ji považuje za blázna? Pro hraní divadla jsou třeba jisté dispozice. To mi docela hapruje, že by dohrála před vyprodaným sálem jevištní kus a pak si šla zalézt do díry, když právě byla ve společnosti xyz lidí.
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice


Zpět na Registrace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron