Třpytichlup

Vaše žádosti o schválení postavy, kde je třeba vytvořit profil a ve školce odehrát zkušební hru. Je velmi důležité, abyste si nejprve na webu přečetli pravidla.

Třpytichlup

Příspěvekod Třpytichlup » 29. 05. 2017 00:44

Jméno: Třpytichlup

Pohlaví: Mužské

Druh: Skřítek - třpytichlup

Věk: Mladý dospělý

Povolání: Zloděj

Jazyk: Ankh-morporkština

Historie:
Třpytichlup byl původně název druhu lesního skřítka, který dokázal bez následků žít v místech plných divoké magie.
Po objevu vlastnosti ovlivňovat magii se stal oblíbeným vyhledávaným cílem lovců, které najímali za úplatu čarodějové, aby s jejich pomocí mohli efektivně vyvolávat náročnější nebo nestabilní kouzla. Ve volné přírodě buď zcela vyhynuli nebo se pár posledních jedinců ukrývá na těch nejnebezpečnějších magií poznamenaných místech, kde se ani ti nejvíc zlata dychtivý žoldáci neodváží vkročit.

Třpytichlupové byli tedy často chováni jako ,,domácí mazlíčci“ čarodějů, kteří přez ně sesílali svá kouzla. Pokud stál čaroděj ve správné vzdálenosti od klícky se skřítkem, skrz kterou vyslal kouzlo, získávalo na intenzitě. Pokud si však čaroděj nedal pozor na vzdálenost skřítka od místa vyslání, mělo kouzlo nepředvýdatelný až katastrofální efekt.
Přes ten fakt, že tedy tito skřítci dokáží svojí přítomností ovlivňovat magii, nebyli zařazeni do seznamu kouzelných bytostí z toho důvodu, že se neprokázala jejich schopnost odražená kouzla jakkoli ovládat vůlí, pouze disciplinovaným čarodějem samotným znalým optickými zákonitostmi kristalografie.

Zeměplošťí geobiologové vysvětlují jeho schopnosti tím, že srst třpytichlipů se stává ne z běžného vlasu, tedy kořínku, kutikuly a dřeně ale z malých jednotlivých krystalů pospojovaných v řadě ohebným průhledným pojivem, který jako celek tvoří zdánlivý vlas. Teprve až s detailnějším zkoumáním pomocí nejmodernější tajné technologie zvětšovacích sklíček, které původně měli posloužit sečtělým kouzelníkům, jako jejich pomůcka při čtení pergamenů se přišlo i na to, že unikátní složení krystalické mřížky chlupu láme a ohýbá nejenom standartní vlnové délky barev ale také oktarínu samotnou.
Zeměploští geobiologové tuto schopnost popisují jako přirozenou vývojovou výhodu, která měla těmto tvorům umožnit obydlet místa s přirozeným výskytem divoké magie beze strachu z predátorů pro které měla magie v těchto nestabilních oblastech nedozírné důsledky. Skřítkova zvláštní obrana měla paradoxně vliv na jeho dnešní úplné vymizení z přirozeného prostředí.

Biografie

Třpytichlup byl zajat už ještě co by malý skřítek nájemným lovcem a odkoupen za nemalé prostředky Neviditelnou univerzitou. Na rodinu má tedy pouze útržkovité vzpomínky. Čaroději byl následně využíván pro jeho schopnost umocňovat magii k experimentálnímu kouzelnictví ale současně mu bylo dopřáváno vše, o čem si jako běžný skřítek mohl zdát. Jeho vrozenou neutuchající zvědavost však nešlo potlačit a snažil se tajně opustit klícku vždy, kdy to bylo možné. I přes velké rozmazlování čaroději ho stále lákal život mimo věž univerzity. To jediné mu kouzelníci nechtěli dopřát z důvodu, že byl pro ně jednoduše příliš cenným zbožím. Jednou při cvičením se starým mágem se Třpytichlup nenápadně vydal ven z hlavní místnosti do nižších pater, když jeho sečtělý kouzelník po náročném cvičení usnul ve stoje. Schoval se v kápi jednoho z učňů, který se chystal do knihovny ke studiu kouzelných formulí. Namísto neškodného kouzla, které mělo zapálit svíčku se k čarodějovu úžasu zhmotnila ohnivá koule, která zapálila čtvrt univerzitní knihovny. Následnými pokusy o uhašení požáru i ostatními mágy bylo zapříčiněno ještě většímu chaosu, kterému s dovršením toho všeho začala unikat kouzelná zaklínadla a formule z kouzelných knih.
Třpytichlup za celý svůj život s nudnými čaroději v životě nezažil tolik zábavy a právě tato zkušenost zapříčinila jeho lehkou škodolibost. V nastalém zmatku utekl z univerzity stále schován v kápi učně, který ve své zoufalosti že zapálil a poškodil (nepřímo) půlku budovy usoudil, že nastal čas naučit se novému řemeslu.

Rodina:
Neznámá. i Samotné rozmnožování těchto bytostí je záhadou, neboť se žádné z těchto tvorů nepovedlo odchovat v zajetí vyjma jednoho případu. Bohužel se traduje, že chovatel v samém nadšení z tohoto průlomu dostal na místě infarkt a tajemství třpytichlupů si odnesl s sebou na onen svět.

Bydliště:
Narodil na hoře Wyrmberg ale většinu svého života prožil hýčkán v zajetí v Neviditelné universitě. Po té, co šťastnou shodou okolností z univerzity utekl, žije potají na půdě zchátralého domku staré babky kořenářky. I přes skřítkovu zálibu ve škádlení lidí pomáhá babičce zvládat její nepřízeň osudu. Rád k ní také potají dochází na semínka, které stařena s oblibou sbírá do své zahrady.

Vzhled: Třpytichlup je malý hbitý, původně stromový skřítek. I s jeho nápadně se lesknoucím osrstěným ocasem, který tvoří polovinu délky jeho těla, by mu nedělalo problém se schovat v běžném hrnci na vodu nebo zcela zmizet ve větší dutině stromu. Celou kůži zakrývá do zrzava zabarvená srst, ze které vyčnívají pouze drápky na končetinách, malý hnědý nosík a dvě černá očka na hlavě. Za přímého světla barva jeho srsti mění odstín. Pro bytosti, které vidí ve spektru oktaríny však přímo září, protože se od něj tato barva zcela odráží.

Povaha a záliby:
- Neposedný tvoreček, který má radost když může nepozorovaně vyvést jakoukoli lumpárnu a zpovzdálí sledovat následky svých činů. Zejména rád tropí neplechy lidem, kteří dávají najevo svojí nadřazenost nad ostatními.
- Vyloženě nevyhledává nové známosti ale lidem kterým se pravidelně ukazuje se jeví jako upovídaný.
- Jelikož za svého života v kleci toho z okolního světa příliš mnoho nezažil, je schopný uvěřit všemu, co mu ostatní napovídají a snadno jej využívat.
- Miluje čerstvá semena.

Víra:
Věří všemu a ve všechno co mu kdo napovídá.

Fyzické dovednosti:
Mrštnost – pokud vyloženě nechce, nebo nenechá se chytit do pasti, je téměř nemožné ho polapit.
Šplh s pomocí malých drápků (stromový skřítek).
Zloděj – cokoliv co není příliš velké nebo těžké, není před ním v bezpečí. Zlato pak s oblibou směňuje za ty nejkvalitnější ořechy.
Z důvodu své malé velikosti nedokáže bojovat a ani používat příliš velké nástroje nebo zbraně.
Pokud se ocitne v bezprostředním nebezpečí, z kterého nemůže uplatnit úprk, kouše.
Smrť se v blízkosti třpytichlupů stává viditelným i pro smrtelníky samotné.
Více o jeho zvláštních vlastnostech se smrťem není známo, neboť nezbylo moc pozorovatelů, kteří by tento kontakt dosud stihli zaznamenat.

Sociální dovednosti:
- Nerozumí pojmu peníze (Pokud něco chce, tak pouze jídlo nebo jiné specifické věci).
- Rád se ukazuje dětem, jelikož mají bujnou fantazii a málo kdy jím dospělý uvěří vše, co navypráví.
- S oblibou navštěvuje drobné zlodějíčky, se kterými rád šmelí. Ti si ho pro své vysoce výhodné obchody s ním velmi cení.
- Nedokáže strpět zvířata zavřená v klecích. Občas zbytečně riskuje kvůli jejich osvobození
- Někteří lidé, mu začali u svých domů přinášet semena protože věří že jim skřítek přináší štěstí. Ve skutečnosti si skřítek jenom brání svůj zdroj potravy před ostatními, kteří by se opovážili jeho obdarovatelům znepříjemnit život.

Magie:
- V případě většího množství těchto skřítků vzrůstá a kolísá exponencionálně
- Částečná odolnost na magii ovlivněná rozkladem světla oktaríny.
- Bez schopnosti kouzlit
Uživatelský avatar
Třpytichlup
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 05. 2017 10:27

Zpět na Registrace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron