Toidi Prásk

Vaše žádosti o schválení postavy, kde je třeba vytvořit profil a ve školce odehrát zkušební hru. Je velmi důležité, abyste si nejprve na webu přečetli pravidla.

Toidi Prásk

Příspěvekod Toibi Prásk » 15. 06. 2017 21:43

Jméno a příjmení: Toidi Prásk (jméno Toidi vymyslel jeho nepříliš dobrý otec, který odjakživa trpěl zálibou v přesmyčkách a pravým opakem záliby ve svém synovi. Na druhou stranu, pořád lépe Toidi, než Medradolixianifus, kterýmžto jménem ho zarputile oslovovala jeho matka)

Druh: Člověk. S více než třicetiprocentním podílem jakési podivné patlaniny, která byla krví čehokoliv kromě člověka. S potěšením můžeme konstatovat, že to na něm nezanechalo žádné viditelné známky.

Pohlaví: Muž.

Věk: Od desíti do patnácti.

Povolání: Zatím dělal asistenta alchymistovi, bylinkářce, loupežníkovi, ptáčníkovi, pasáčkovi vepřů, kupci, zloději a nájemnému vrahovi. Dalo by se o něm tedy tvrdit, že je ,,vysoce kvalifikovaným, byť poněkud smůlu nosícím společníkem". Ano, důvody jeho častých změn zaměstnavatelů tvořily neobyčejně rozmanitou paletu různých způsobů jak co nejbizarněji a nejnechtěněji připravit své blízké o život.
Zkrátka, lidem, kteří ho platili se během několika dní poté, co ho zaměstnali začaly stávat příhody nanejvýš nepříjemného charakteru, zpravidla končící jejich smrtí. Toidi to nedělal schválně. Naopak, toho nájemného vraha měl opravdu rád a uznejte - za to, jak nešikovně zakopl a spadl přímo do vody, což způsobilo šplouchnutí, okamžitě upoutající několik strážných, opravdu nemohl. A nemohl ani za to, že jeho si ve špinavém toku Ankhu ani nevšimli, zatímco vraha okamžitě sebrali, aby ho o tři dny později soud omilostnil a pozval na pivo. Ani za to, že se vrah následně zcela úmyslně a nemetaforicky řečeno utopil ve džbáně piva, když spatřil chlapce až neuvěřitelně (ne však zcela) podobného Toidimu. Ten však tou dobou logicky nemohl být u Bubnu, jelikož se právě nacházel na zcela opačném konci města. Smůla, že?
(Poslední dobou však byl nucen sáhnout k mnohem méně počestným způsobům obživy - zlodějně)
(Samozřejmě, že už měl pár nepříjemných rozhovorů s ,,cechovými" zloději, ale pokaždé když se Toidi dotyčnému představil, okamžitě zloději spadla na hlavu kovadlina, nebo tak něco, takže se mu registrovaní zločinci brzy začali obloukem vyhýbat.)
(Ani nevíte, jak to Toidiho mrzí. Z jakéhosi záhadného důvodu je přesvědčen, že kriminálníci musí být skvělí přátelé.)

Jazyky: Ankh-Morporkština a takzvaný ,,loupežnický jazyk". Ten spočívá ve velice promyšlené kombinaci sprostých nadávek, vulgarismů, obscénností a vzteklého máchání rukama. Brzy se však naučil tuto řeč používat jen při domluvě s jedinci přinejmenším dvakrát menšími, než on.

Rodina: Kdysi měl otce, jehož kariéra alchymisty byla stejně katastrofální, jako jakýkoliv pokus o výchovu svého syna a matku, o níž platilo totéž, pouze přeneseno na profesi kořenářky. Matka ho ovšem zapudila poté, co jeho otec Toidiho vinou vybouchl. Většina otcových alchymystických pokusů končila rozmetáním kůlny, kde své řemeslo provozoval (odtud příjmení ,,Prásk", které po něm Toibi podědil), avšak teprve za synovy asistence se mu povedlo umřít. Momentálně je Toidiho jedinou rodinou Packal - potkan s bílým uchem a jediný živočich na celé Zeměploše, který ani při dlouhodobém pobytu v Toidiho přítomnosti nepřišel k jakémukoliv úrazu.

Bydliště: Nyní tak nějak přežívá v uličkách Morporku v zoufalé snaze nikoho omylem nezabít (pokud by z toho tedy neměl nějaký materiální zisk...boty, dejme tomu).

Historie: Toidi vyrůstal střídavě se svým otcem - mužem věčně ve stavu hluboké opilosti - a se svojí matkou - ženou věčně ve stavu hlubokého poblouznění nějakými podezřelými bylinkami. S uspokojením můžeme říct, že jeho matka neumřela. Jenom přišla o většinu majetku a důstojnosti - které ovšem bylo v očích ostatních obyvatel prťavé vesničky ,,Krtčí díra" stejně pomálu. Poté co svou matku připravil o manžela, vydal se do lesů, kde se ho ujal milý loupežník Dudran. Následovali další pečovatelé, jejichž smrtí Toidi nelitoval o nic méně, než ztráty svých bot - a to už, vážení něco znamenalo.
Ve společnosti kupce se dostal do Ankh-Morporku, kde kupec nepřežil silnou konkurenci. Od té doby Toidiho nenapadlo město opustit.

Vzhled: Toidi je hubené špinavé stvoření s celkem hezkýma hnědýma očima a věčně mastnými dlouhými hnědými vlasy. Když se umyje (k této události dochází v průměru jednou za pět let) vyleze z něj docela obyčejný, tuctový kluk, jakých po Morporku pobíhají desítky. Pokud se ovšem do jeho obyčejných hnědých očí zadíváte pozorněji, můžete v nich spatřit hlubokou omluvu za všechny potíže, které vás kdy potkají, protože budou bezpochyby způsobeny právě vaším pohledem do těch očí. Mimoto má na zápěstí vypáleného velice detailního motýla. A vy nechcete vědět, jak k tomu došlo.

Povaha a záliby: Toibi nebyl zlý kluk... Jen možná trochu sobecký. Ne, že by se nerozdělil s kamarádem, kdyby měl něco o co by se stálo dělit, jeho problém spočívá v něčem jiném. Tolik touží po přátelích, že zcela ignoruje očividné nepříjemnosti, které jim svým přátelstvím způsobuje... Párkrát už se sice stalo, že se dotyčnému nic nestalo... Ale vzápětí se s oním šťastlivcem musel vždy z nějakého důvodu rozejít. Osud mu zřejmě přátele nepřeje...
Mimoto zbožňuje třešňovou limonádu a pálivé omáčky.

Víra: Jenom se snaží nenaštvat nic, co by ho mohlo nějak ovlivnit. Jinak je ze zásady ignorant.

Fyzické dovednosti: Kromě nošení smůly umí celkem slušně utíkat. A taky se vyzná v třaskavinách a omamných látkách, aneb - co se člověk naučí od rodičů.

Sociální dovednosti: Ehm... Ta smůla? Jo a drobná zajímavost : Vždy, když se Toidiho přátelé smaží ve vařícím oleji, jsou pojídáni mravenci, nebo se pokouší vytvořit rekord v hmotnosti závaží neseném ve vodě, Toidi sedí v nějaké příjemné kavárně, či baru a dopřává si třešňovou limonádu.

Magie: Obrazně řečeno; i shnilý tuřín měl lepší předpoklady pro magii než Toidi. Uznáváme, že vzhledem k více než třicetiprocentnímu podílu jakési podivné patlaniny, která byla krví čehokoliv kromě člověka v jeho těle to nanejvýš udivující, ale ve vesmíru už se staly podivnější věci.
Uživatelský avatar
Toibi Prásk
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 06. 2017 21:13

Zpět na Registrace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron