Marián Krkavec

Kartotéka ke hře schválených postav.

Marián Krkavec

Příspěvekod Mari Krkavec » 13. 05. 2013 16:22

Jméno: Marián "Mari" Krkavec
Pohlaví: Muž
Druh: Člověk
Povolání: Lovec krys, potkanů, holubů, vzteklých psů a koček a vůbec veškeré A-M havěti (kromě lidí). Svůj úlovek následně prodává (např. trpaslíkům). Často také pomáhá svému strýci v jeho laboratoři.
Věk: Mladý Dospělý
Jazyk: Ankh-Morporkština

Rodina: Mariho příbuzenstvo není nijak rozsáhlé. Otec, Matka, Sestra a Strýc jsou celá jeho rodina.
Otec Karel býval námezdním vojákem a bojoval ve všech možných bitvách na všech možných stranách. Jednou se však již nevrátil. Padl při jednom boji za nebo proti Borográvii (ono se to při tak velké množství bitev špatně určuje) a nyní leží někde na hranicích Borográvie.
Matka Evženie je léčitelka a odbornice na léčivé byliny. Vydala také pár knih zabývající se touto tématikou. Nyní žije v Pseudopolisu (prý je tu čistší vzduch).
Sára, Mariho sestra a dvojče, žije s máti v Pseudopolisu. Jejím učebním oborem se stalo léčitelství. S Marim má dobré vztahy. Ale občas se se štěkají kvůli drobnostem.
A nakonec strejda Alois, příslušník cechu alchymiků. Krom standartních alchymistických úkolů, jako je třeba výroba elixíru mládí (jež pokaždé skončí jako jed) nebo výroba zlata z čehokoliv co je na ulici, se zabývá mícháním třaskavin. V této době pobývá v A-M.

Bydliště: Mari bydlí svého strýce v A-M. Dům je dost oprýskaný a místy propadlý. To je následek mnoha strýcových pokusů. V blízkosti domu se nachází stáje, ve kterých je ustájen strýcův kůň.
Adresa: Dračí pole 45, Ankh-Morpork

Vzhled: Mari je průměrně vysoký, hubený muž. Má kulatý obličej, černé, věčně rozcuchané vlasy, většinou dvou denní strniště a hnědé oči. Jeho nejoblíbenějším stylem pohybu je chůze. Ale když musí běžet, běží, ale ne dlouho, protože není žádný vytrvalec, spíš sprinter. Obvykle je oblečen do košile, kalhot a vesty. Ale pracovní oděv to je jiný kafe. Dlouhý kabát, kalhoty, rukavice a čepice. Vše v černé barvě. A ještě příznačná maska ve tvaru ptačího zobáku. Ta slouží jako proti-plynová ochrana. Pod kabátem ještě nosí kroužkovou zbroj proti kousancům.

Povaha…: Někteří o něm říkají: “Je to egocentrický, podrazácký, hloupý a agresivní skrček!“ A jiní zase: „Je to milý, všímavý, chytrý hoch“. Na obou tvrzení bude něco pravdy. Mari je introvertní, labilní a má tzv. selský rozum. Ve společnosti se cítí nesvůj, a proto do ní moc nechodí, ale když už tam je, pije jak duha. A potom je také agresivní. Přesto se však rád baví s lidmi, i když na ně působí trochu děsivě. Jeho záliby, černý humor, a vůbec jeho vystupování je tak trochu nevhodné.

…a Záliby: Mariho největší zálibou je chov dvou bílých krys ,Abigail a Jethra, a jednoho černého krkavce Timotyho, který se dokonce naučil mluvit. Dále se občasně věnuje alchymii, ale opravdu jen občasně. No ale pro jeho povolání nejdůležitějším koníčkem je mechanika. Při ní vymýšlí a vyrábí stále nové a nové druhy smrtonosných pastí.

Historie: Mari se narodil v Pseudopolisu, jako druhé z dvojčat. Krátce po narození se však celá rodina přestěhovala ke svému strýci do A-M. Důvod tohoto činu je dodnes neznámý. Ale právě zdejší specifická zvířena jej přivedla k jeho nynějšímu povolání. Už od časného mládí se se svými kamarády Fredem a Jeffrim honili za černými krysami a házeli p o nich kameny nebo je tloukly klacky. Ale jemu jako jedinému to vydrželo až do teď.
Někdy kolem 15ho roku života jej zastihly dvě velmi ošklivé rány, dostal první kopačky a zemřel mu otec. Byl z toho celý zachmuřený, protože měl otce rád. Rád se od něj učil bojovat mečem a střílet z kuše a i když byl někdy až moc přísný (co by jste čekali od vojáka), tak si sním dobře rozuměl. Jenže daleko hůř to nesla maminka. Ta se ze samého zármutku odebrala do pseudopolisu a vzala sebou i dceru. Mari však chtěl zůstat v A-M, a to i přesto, že jej máti přemlouvala, aby s ní šel. On však zůstal kvůli svým přátelům. Ti jej však záhy opustili také, Fred se odstěhoval a Jeffry zahynul při nehodě na lodi. Toto jej natolik zasáhlo, že se raději rozhodl s nikým po nějaký čas nestýkat. A vydrželo mu to až do dnešních dnů
A stejně jako jiní lidé, i on si vytyčil svou životní dráhu. Původně se chtěl stát mágem, ale poté co zjistili, že je absolutně nemagický, uchýlil se raději k lovu krys a u toho zůstal. Postupně k tomu přibral lov dalších druhů zvířat. Samozřejmě pomáhá svému strýci v laboratoři, víceméně výměnou za pobyt v domě. Ale rád by se přestěhoval někam jinam. Ty věčné výbuchy a následné opravy mu už lezou na špiky. Má sice možnost jít k matce, ale tam jezdí pouze příležitostně. On by se spíš chtěl osamostatnit a žít sám. V jeho finanční situaci je však rád, že je rád.

Víra: Jeho víra se upíná ke slepému Io a prosí ho, aby mu pomohl v jeho trápeních. Ten mu za to na oplátku hází blesky na barák.

Fyzické Dovednosti: Je dobrý šermíř a ti co ho znají ho moc neprovokují. Dále je dobrý střelec z kuše. To je pro jeho povolání nezbytné. Jak jinak by likvidoval vzteklé psy a sestřeloval holuby z oblohy. Také je zběhlý ve výrobě a nastrahování pastí. No a v neposlední řadě má velmi dobrou paměť, hlavně co se týče tunelového systému města.

Sociální dovednosti: Mari je sice introvert, ale zná pár dobrých vtipů, které mu pomáhají v kontaktu s lidmi. Sem tam má jakýsi záblesk empatie a je schopen cítit s ostatními, ale tyto záblesky se objevují zřídka kdy.

Magické schopnosti: Jak už jsem psal, Mari nemá žádné magické schopnosti. A jemu to vyhovuje.

Schváleno, zbývá jen vyzkoušet hru! -Belith
Naposledy upravil Mari Krkavec dne 16. 08. 2013 06:47, celkově upraveno 2
Marián Krkavec

"Pane doktore, jak dopadla moje operace?" "Já nevím, já jsem svatý Petr."
Mari Krkavec

Re: Marián Krkavec

Příspěvekod Belith » 14. 05. 2013 08:55

Že jo :D
Sorry, not sorry.
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání