Hvězdoslava Geronimo Nebuďzvědavá

Kartotéka ke hře schválených postav.

Hvězdoslava Geronimo Nebuďzvědavá

Příspěvekod Basil Dashdownhill » 15. 05. 2013 11:42

Jméno: Hvězdoslava Geronimo "Zvuk ptačích křídel v letu" Nebuďzvědavá - Bae
Pohlaví: Žena
Druh: Člověk
Věk: Velmi mladá
Povolání: Holka pro všechno
Jazyk: Ankh-Morporkština


Rodina: Žije se svou starší sestrou a babičkou. Sestra Sára nebo taky Sabrina je jedna z mnoha služebných v paláci a dělá, co se najde. Babička Fattouma už prakticky nevytáhne paty z domu, a tak vyšívá vzorky do kapesníčků, které pak Hvězdoslava po večerech prodává. Otec Šimon celkem nedávno zmizel, ale ona si je jistá, že za to může jeho povolání zloděje. Nelicencovaného. Matka zemřela při jejím porodu. Aby si její otec vynahradil ztrátu manželky, pojmenoval svou novorozenou dceru po matce Geronimo, která pocházela z Klače. Babička také pochází z Klače. Ta Hvězdoslavě říká "Zvuk ptačích křídel v letu". (Pro informaci, jmenuje se zhruba něco jako Pleskšššpleskšššpleskššš).

Bydliště: Bydlí s babičkou a sestrou v podkroví v podnájmu v Ojíněné ulici. Sotva se tam vejdou, ale i tak tam jsou rády, hlavně když si sousedi pod nimi zatopí. To se pak všechny tři shluknou kolem komína uprostřed místnosti a snaží se toho co nejvíce využít.

Vzhled: Co nelze přehlédnout je její výška. Tedy spíše nedostatek výšky. Je štíhlé postavy, avšak není vůbec vyhublá. Také si určitě všimnete jejích krátkých tmavých vlasů. S nimi vypadá trochu jako chlapec a to jí tak nějak pomáhá přežít ve městě plném gangů složených z malých kluků. Oči má světle šedé a duhovky mají kolemdokola černý kruh. Na to, jak je malá, se dokáže celkem dost rychle pohybovat a to zejména proto, aby se vyhnula trestům za špatně odvedenou práci. Nejčastěji chodí v šedých, kdysi asi bílých šatečkách. Kolem pasu nosí ušmudlanou zástěru s kapsičkou, do které si sbírá nálezy ze dne, které následně ukrývá doma. Při bližším prozkoumání zástěry si lze povšimnout tajné kapsy všité do té původní. Ta obsahuje pomůcky při ohrožení, jako třeba dlouhý střep, sáček s pískem (většinou to bývají drobné kamínky) a malý, ručně dělaný prak s několika oblázky. Někdy na sebe ovšem natáhne I kalhoty a vestu a vydává se za chlapce, to většinou kvůli práci (někam totiž holku nepustí, ale kluka ano). V tu chvíli se taky jmenuje Bae.

Povaha a záliby: I když je to holčička, občas se chová spíše jako kluk. Pokud se potká s někým, komu nedůvěřuje nebo jí je nějak podezřelý, používá jméno Bae. Co se týče vynalézavosti při provádění lumpáren s kluky z ulice, je v nich opravdu přebornice. Nastanou však i dny, kdy je uzavřená, nevýřečná a celkově vyhlíží unaveně. Někdo ji může tiše obdivovat a jiný zase odsuzovat. Ve skupině lidí se snaží na sebe moc neupozorňovat, ale když se jí něco nezdá, dovede se ozvat.
Nejraději sedí na střeše a pozoruje dění na ulicích. Tímto si tak nějak vypracovala nutnou rovnováhu (jak byste jinak chtěli chodit po těch křivých střechách?). Také miluje kočky a ptáky, líbí se jí na nich jejich nenucenost a věčná důstojnost a také schopnost létat (to jen na ptácích, kočka letí pouze směrem dolů a to dosti neohrabaně).

Historie: Její minulost je dosti nezajímavá. Matku nikdy nepoznala a jí to nijak extremě nevadí. Prakticky ji vychovala její babička, žena zvláštního rázu, tvrdící, že: "Bohové se jednou pozabíjej mezi sebou sami," a "Když tě někdo z těch parchantů napadne, tak tvrdě mezi nohy". Její sestra není skoro celý den doma, takže spolu vždy prohodí jen pár slov a to vždycky poněkud chladně, jelikož jí sestra nemá příliš v lásce. Otec se většinou celý den zdržoval doma a snažil se udržet jejich domov vcelku. Ale v noci se tiše vykrádal ven a pokaždé se vracel s nějakou tou nově nabytou věcí, jako třeba kyblík, provaz, šaty a podobné užitečné věci, někdy se ale vrátil i s něčím jiným. Teď tomu však tak není, a tak tuto práci obstarává Hvězdoslava, ta to ovšem nebere v noci, ale ve dne a to vždy jen to nejnutnější. Dávno přišla na to, že když se pořádně vyválí v jakžtakž suché zemi a přidá k tomu smutné psí oči a občas do řeči tichounce zakašlá, vymámí od kdejakých lidí nějaké ty drobnosti, při troše štěstí stare kusy oblečení a taky kus chleba. Také jí při tom pomáhá její malý vzrůst, díky němuž vypadá, jako by jí stále bylo něco kolem sedmi. Občas má ale pocit, že jí to lidé dávají jen proto, aby už konečně vypadla. Zmizení otce ji poněkud zasáhlo, teď se s tím už smířila, ale stále ještě nosí kolem krku černý šáteček, který jí také chrání krk. V budoucnu by se ráda dostala někam vysoko, ale v duchu tak nějak ví, že to bude seksakra těžké. Kdyby měla příležitost, chtěla by pracovat v těch pověstných Palácových zahradách, kde by alespoň unikla každodenní práci, kterou má teď.

Víra: Není si jistá, v jakého boha věří a vůbec si není jistá, jestli vůbec věří. Samozřejmě tak nějak DOUFÁ v reinkarnaci a jestli existuje, tak by chtěla být kočkou nebo ptákem.

Fyzické dovednosti: Jak se už řeklo, vlastní prak. Je to dárek od otce, který jí z něj naučil střílet. A je v tom dost dobrá. Když chce, dovede být i dost rychlá, ale většinou spoléhá na to, že se ztratí v davu nebo v uličkách. Má docela dobrou orientaci, když je na střechách, na zemi už si není tolik jistá.

Sociální dovednosti: Kamarádí se spíše s klukama než s holkama. Naučila se pár nadávek, kterými dovede udělat dojem, ale nesmí to přehnat, protože z jejího pozorování ji došlo, že když bude nadávat víc než kluci, budou se kluci cítit trapně a nebudou se s ní chtít bavit. Také ovšem dovede docela snadno lidi kolem sebe naštvat, a to jejím nenuceným chováním, které nasazuje, když pozná, že ti lidé jsou hloupější než ona. Jinak na nějaké nesnáze pohlíží s nadhledem člověka, který si je vědom toho, že to mohlo být horší.

Magie: Magie jí nikdy příliš neoslovila a nijak extrémě ji nedůvěřuje. Ráda se ovšem pokochá pohledem na Neviditelnou univerzitu a občasnými záblesky, to ovšem spíše z architektonického zájmu, který říká, že ta budova by se měla každou chvíli zhroutit.
Naposledy upravil Basil Dashdownhill dne 22. 05. 2013 14:26, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Basil Dashdownhill
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 05. 2013 18:06

Re: Basil Dashdownhill

Příspěvekod Belith » 18. 05. 2013 10:52

Mně se moc nezdá to jméno :? Jednak je značně nezeměplošské, jednak mi zní spíš jako klučičí. S tím druhým, budiž, když se chvá jako kluk... ale buď připoj kousek historie s vysvětlením, proč se jmenuje zrovna takhle, anebo se přejmenuj...
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Hvězdoslava Geronimo Nebuďzvědavá

Příspěvekod Belith » 26. 05. 2013 13:08

No prosím, to je mnohem lepší!

Pokud nikdo nejste proti - pak Schvaluji!
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron