Trep Nudlička

Kartotéka ke hře schválených postav.

Trep Nudlička

Příspěvekod Trep » 23. 05. 2013 19:38

Jméno: Trep Nudlička
Pohlaví: Mužské
Druh: Člověk
Věk: Mladý dospělý
Povolání: Po svém příchodu do Ankh-Morporku vstoupil do cechu pekařů. Nyní peče housky a jiné pečivo do rychlojídelny, kterou provozuje jeho babička.
Jazyk: ankh-morporkština, lancerština a navíc se dovede představit v übervaldštině a klačtině.

Rodina: Žije s babičkou a dědou Kdyžmůžupomůžovími. Děda působí v cechu alchymistů a babička vlastní rychlojídelnu. Má starší sestru která se živí jako čarodějka a mladšího bratra. Jeho otec vlastní hostinec v Sekaném Popelově, kde se kdysi ubytoval jakýsi mág, první kterého kdy Trep potkal. Jeho matka Bethan Kdyžmůžupomůžová působila do doby, než si vzala Jásona Nudličku za muže, jako místní čarodějka. Nyní její místo zaujala Trepova starší sestra. Když má Trep čas, zajede občas do Popelova za rodinou.

Bydliště: V Sekaném Popelově měl pokoj na půdě otcova hostince. Nyní bydlí v malém pokoji v domě svých prarodičů, kterým platí menší obnos peněz za ubytování stravu.

Vzhled: Je celkem hubené a vysoké postavy. Má krátce zastřižené černé vlasy. Tmavě hnědé oči pod hustým obočím se skoro neustále usmívají. Na tváři mu většinou tančí veselý úsměv. Lidé ho velmi často vidí v zelených plátěných kalhotách a šedivé košili. Vždy s sebou má alespoň pár tvarohových koláčků, které jsou jeho specialita, a mosazný boxer od pana Tvrdoboje.

Povaha a záliby: I když tak vůbec nevypadá, je spíš introvert. Společnost příliš nevyhledává a pokud již někam vyrazí, drží se v pozadí. Při seznamování se snaží co nejvíce konverzovat. Řídí se heslem, že s úsměvem jde všechno lépe a také se tím velmi často řídí. Lidem může kvůli svému nehasnoucímu úsměvu připadat jako nezodpovědný prosťáček. Nikdy nedává na první dojem, jelikož ví, že každý se chová jinak ve společnosti a jinak v ústraní.
Je velmi klidný až flegmatický, kvůli čemuž jeho otec často v žertu říkal, že pro ránu chodí až na XXXX. Vždy byl proti zbraním, ale když zažil několik přepadení, naprosto změnil svůj postoj.

Historie: Trep se narodil jedné zimní noci za silného větru u krbu v otcově hostinci. Od mala byl velmi zvědavý a učenlivý. S ostatními dětmi si jako malý hrál často, jenže jak stárnul začal se více zajímat o okolí. Jelikož jeho matka byla čarodějka, velmi se o magii zajímal. Jako kluk se vždy chtěl stát mágem, ovšem mág, který se u nich ubytoval, mu povídal o bytostech z podzemních rozměrů a o postupu post mortem a tak od svého snu ustoupil. V době, kdy se přestal zajímat o mágy, vyrazil s rodiči, sestrou a bratrem za babičkou a dědou, u kterých nyní bydlí. Jeho první návštěva Ankh-Morporku pro něj byla skutečným zážitkem: temné uličky, Stínov, patricijův palác, Kolík A.S.P. a hlavně Hlídka. Tenkrát se rozhodl, že v dospělosti vstoupí k hlídce.

Víra: Nevěří v určitého boha, ale do chrámu občas zajde. Pokud by si ho nějaký bůh vyhlédl, bude alespoň vědět, kde má chrám.

Fyzické dovednosti: Je celkem mrštný a hbitý. Dovede dlouho a rychle utíkat, což se naučil při utužování snu o Hlídce. I když nevypadá jako chodící skála, má docela sílu, kterou používá k přenášení pytlů mouky a jiného.

Sociální dovednosti: Skoro neustále má pocit, že lidé ocení jeho rady kterými nešetří. K lidem, které nezná příliš dobře, bývá nedůvěřivý, tato vada se však po čase vytratí. Pokud má nějaké problémy, dokáže se tvářit jako naprostý hlupák, což však nedělá často.

Magie: K magii má úctu, ale sympatiemi k mágům neoplývá. Od své matky a sestry se naučil něco málo o bylinkách na bolení hlavy, břicha a základní teorii hlavologie.
Naposledy upravil Trep dne 24. 05. 2013 14:38, celkově upraveno 1
Trep
 
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 05. 2013 19:22

Re: Trep Nudlička

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 23. 05. 2013 21:21

Ou, že by adept na výcvik do nejslavnějšího mužstva Zeměplochy?
Jen bych potřeboval jednu věc vyjasnit. Popelov -> To je myšlený Sekaný Popelov v Lancre?
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Trep Nudlička

Příspěvekod Trep » 24. 05. 2013 12:13

Samozřejmě, velmi se omlouvám. O popelovu jsem slyšel pouze v audioverzi knihy Čaroprávnost kde byl jmenován pouze Popelov, proto chybí Sekaný.
Naposledy upravil Trep dne 24. 05. 2013 14:45, celkově upraveno 1
Trep
 
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 05. 2013 19:22

Re: Trep Nudlička

Příspěvekod Belith » 24. 05. 2013 14:25

Já bych jakožto šílený korektor poprosila o překontrolování kvůli občasným hrubkám, jinak se mi to líbí :)

Tak co, Fathe, schválíme?
Jo a poprosila bych tě do Ankhu, Náměstí a ulice, jetsli bys mohl.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Trep Nudlička

Příspěvekod Belith » 26. 05. 2013 18:02

No, budiž tedy.
Schvaluji.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron