Tyrra Rannë Tlukovírná

Kartotéka ke hře schválených postav.

Tyrra Rannë Tlukovírná

Příspěvekod Tyrra » 28. 06. 2013 20:38

Tyrra Rannë

Obrázek

Jméno: Tyrra Rannë Tlukovírná (Z čisté nerozhodnosti mezi prvními jmény se nepředstaví vůbec - je tudíž nutné ji k tomu vyzvat v průběhu rozhovoru)

Pohlaví: Žena

Druh: V žilách jí proudí pouze lidská krev (ovšem často jí bývá spíláno do trolů, mnohdy i do trpaslic)

Věk: Velmi mladá (17-18 let)

Povolání: Vlastně nikdy nebyla vedena k práci jako takové, počítalo se s tím, že si vezme někoho, komu bude třeba vařit a uklízet, ne že se jednou bude muset uživit sama. Dík věrnému, leč prostému učiteli, který jí sebou brával domů, se naučila obstojně barvit látky, čehož momentálně dost využívá.

Jazyk: Ankh-morporkština - jazyk, který poslouchala odmalička. Většinou mluví jako trol, v jednoduchých větách, polopaticky a nejraději jednoslabičně. Na to si často stěžovala matka i chůva. Pokud je tu ovšem nutnost, dokáže mluvit jako opravdová dáma s velkým D.


Biografie


Rodina:
Rodiny jako by měla dvě, jednu, se kterou žila pod jednou střechou a druhou, ke které má větší citový vztah než k biologické.

Biologická matka se jmenuje Lískomila a patří mezi bohatou městskou vrstvu stejně jako její manžel Ludovír, který se živí obchodem. Krom Rannë mají ještě jednu dceru, která splnila očekávání rodičů a již v útlém věku se provdala. Žalmína - ona sestra - má měděné vlasy po matce a šedé oči po otci. Svou krásou učarovala mnoho mladíků, aby si na konec na přání rodičů vzala o celé desetiletí staršího bohatého muže. Jejich manželství není zrovna výkvětem štěstí, ale hlavně že rodiče mají radost.
Stejnou měrou, jako jim Žalmína tu radost dělá, jim jí ubírá sama Tyrra. Toto druhorozené nevydařené dítko i přes učitele - nebo možná kvůli němu - táhne více k městské chudině, než k penězům a komfortu. Tenhle nedostatek jí samozřejmě rodiče nemohou jen tak odpustit, nejspíše proto pro ně nakonec nebylo tak těžké jí nechat odejít a žít na vlastní pěst.
K této rodině tedy moc vřelé vztahy nechová, přestože se sestrou si navzdory všemu rozumí nejlépe z celé famílie.

Druhou rodinu tvoří výše zmíněný učitel, Libor Šlápota, se svou ženou Ethel a třemi syny: Emilem, Ladem a Ossou. Nejstaršímu Emilovi je devatenáct, prostřednímu Lademu osmnáct a nejmladšímu Ossovi dvanáct let.
V jejich rodině je vždy vítána, nejspíše proto, že Ethel žádnou dívku neporodila, ale nepřijde jí moc správné, že by je měla vykořisťovat, takže žije sama a ne s nimi.
Všichni mladíci ji berou jako sestru, nezdá se zatím,že by pro ně byla něčím víc.

Bydliště: Ankh-Morpork, město, kde se narodila a kde, jak doufá, i naposled vydechne. Ještě z něj nevystrčila ani patu, přesto v něm má tři místa, kam by se teoreticky mohla přemístit. Svůj maličký domek, který jí současně slouží jakožto barvírna, dům svého učitele a dům jejích rodičů - přičemž to poslední by se dalo označit slovem sídlo.

Vzhled:
Tyrra je menší postavy, takže na většinu mužů se dívá zdola, aniž by si ovšem musela připadat jako dítě. Je štíhlá, ale s přebytečným tukem nepozbyla ani něžné ženskosti - pro příslušníky opačného pohlaví je obvykle příjemné se na ni dívat. Má útlá ramena i pas, ovšem pozbyla bujných tvarů v oblasti boků a hrudníku. Ale pořád je obdařena tak akorát, abyste si jí nespletli s chlapcem - čemuž napomáhají samozřejmě i ženské šaty.
Dlouhé plavé vlasy si svazuje do copu, se snahou zabránit jim v létání do obličeje. To se však vždy ukáže být jako marné, protože neposlušné a trochu kudrnaté vlasy si prostě nedají říct.
Hranatému obličeji dominují šedé oči, které dovedou být jako studnice vědomostí, mírná slunce nebo bodající ledovce. Lemuje je les hustých černých řas, co sice nejsou moc dlouhé, ale jejich tmavá barva tu drobnou vadu kompenzuje docela dobře. Nad šedými kukadly se klene výrazné obočí.
Když přelétneme přes průměrný nos, spočineme pohledem na plných růžových rtech, které nejednoho mladíka svádějí k polibku - bez jakéhokoli přičinění jejich majitelky. Jejich výrazová škála je nepřeberná - od mírného úsměvu až po umíněné sevření.
Často je Tyrřin obličej poset drobnými oděrkami a jizvičkami, které se ale docela rychle zhojí, a snad na nějakou chvilku zmizí z jinak dokonale zdravé pleti - mimochodem, dík její práci je tato pleť mnohdy barevná až hanba, přičemž se výpary linoucí se z necek mnohdy dotknou i jejích světlých vlasů.

Rannë nosí prosté šaty béžové barvy, přes které si přehodí zelený kostkovaný šátek - výkvět její práce. Ten je uvázán přes levé rameno k pravému boku, přičemž zakrývá několik nedostatků na dívčině postavě. Je dostatečně teplý, takže Tyrra nepotřebuje plášť. Na boty si většinou stěží vydělá, proto je musí oželet.


Povaha a záliby:
Rannë je typ člověk, který toho sám od sebe mnoho nenamluví, přestože je poměrně společenská - prostě jí musíte k tomu hovoru dokopat vy sami. Pak už se s vámi dokáže bavit téměř o čemkoli, ovšem pokud se jí nebudete líbit na první pohled nebo vás prostě jen bude chtít pozlobit, konverzace z její strany bude obsahovat slova: Jo. Ne. Hmm.
To je pak radost komunikovat. Právě díky tomuhle jí bylo doma často nést urážku "trol".
Přitom není hloupá, je zhruba na tom krásném průměru. Rozhodně to není typ na žádné dlouhé spekulování, či dokonce nějaké vzdělávání - stačí jí, že si spočítá peníze a to je všechno.
Je to odvážná a svéhlavá dívčina, která si umí stát za svým a neustoupit ani o píď. S rozkoší se vrhne do jakéhokoli dobrodružství a je i docela pracovitá. Ovšem zase není moc trpělivá a má ve zvyku hlasitě klít pokud se něco nedaří tak, jak by mělo.
Také je někdy až moc upřímná, může snadno ublížit a neumí moc dobře projevit lítost. Taková omluva je něco, co je pro ni navýsost těžké, takže, pokud jí od ní dostanete, berte to jako znamení toho, jak si vás váží.
Málokdy se chová tak, jak byste podle jejího vzhledu čekali, nemá daleko ke sprostým slovům a rozhodně ukazuje, že i dívka může žít sama a bez cizí pomoci.
S oblibou se potuluje po městě, přestože mnohdy to končí tím, že je okradena - proto poslední dobou raději nenosí moc peněz, mohlo by se jí to totiž pekelně vymstít. Má ráda hvězdy, které často v noci pozoruje ze svého okna.

Historie:
Jednoho dne, zrovna na jaře, se ve velkém sídle rodiny Tlukovírnů rozezněl dětský pláč. Malá holčička následovala svou starší sestru dva roky po tom, co Žalmína vykoukla na svět.
Už zpočátku bylo ovšem jasné, jak moc se budou lišit v dospělosti. Zatímco Faila bude určitě velmi inteligentní, krásná a bude se snažit splnit každé přání rodičů, Tyrra Rannë, jak byla hrdina naší karty pojmenována, bude před povinnostmi vůči lidem, kteří jí zplodili, utíkat, seč jí síly budou stačit. A opravdu to tak bylo, čím starší holčičky byly, tím patrnější byly rozdíly. Žalmína se učila pilně a bez odmlouvání, zatímco veškeré pokusy většiny učitelů naučit něco Tyrru se setkávaly s neúspěchem - jako by byla holčička před knihami a přednáškami imunní.
Jen jediný učitel s ní vydržel - Libor. Ten pochopil, že dívenka opovrhuje znalostmi teoretického druhu a začal jí učit praxí. Spoustu času tak trávila s jeho syny a vůbec celou jeho rodinou, a protože Liborova žena Ethel byla zdatnou barvířkou, naučila se od ní tomuto řemeslu, ke kterému Ethelini vlastní synové příliš netíhli (taková ženská práce!).
Nakonec její vlastní rodiče nad Rannë naprosto ztratili moc, takže celá její výchova spočívala v rukou jejího učitele. Takhle si tedy Tyrra vyrůstala, pročež její rodina ztratila přehled o tom, kde vlastně je. Už bylo jen kousek od chvíle, kdy své dceři, kterou už prakticky nevídali kývli na to, že se osamostatní. Dalo by se říci, že se na to dívali z tohohle úhlu: Máme Žalmínku, ta se bude zanedlouho vdávat, buďme pyšní na ní a pokusme se zapomenout na to nevyvedené dítě.
A tak dostala Tyrra místo věna malý domek a ona bez výčitek odešla z domu.


Víra: Rannë má v sobě hluboce zakořeněnou víru, ovšem tato víra se projevuje jen když kleje. Věří v hodně bohů včetně Smrtě, například je to Slepý Io, Krokodýlí bůh Offler, Zefýr, Náhoda, Noc a Předurčení - především pak poslední tři plus Osud a Dáma.


Dovednosti


Fyzické dovednosti: Její kopance ani políčky nejsou vůbec špatné, tím ale její fyzické dovednosti končí. Snad jen obdivuhodnou výdrž třeba zmínit.
Jinak by se dalo říci, že kvůli její pověstné nešikovnosti a neschopnosti v pohybových aktivitách je jí znemožněno naučit se něco víc.

Sociální dovednosti: Rozhodně je přátelská, a taky není zrovna ošklivá, za což dostává důležité body navíc. V seznamování jí často pomáhá, že nevypadá jako jedna z tuctu - její výjimečnost přitahuje pozornost.

Magie: Dalo by se říci, že pokud se někdy dostane do kontaktu s magií, skončí to přinejmenším menší katastrofou. Tak dokonalý exemplář antitalentu na čáry a máry byste asi těžko hledali.
Prozřetelnost naštěstí zařídila, že pravděpodobnost setkání s mágem se rovná nule, tudíž je Tyrra i její okolí relativně v bezpečí.
Naposledy upravil Tyrra dne 30. 06. 2013 09:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Tyrra
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 01. 2013 20:04

Re: Tyrra Rannë Tlukovírná

Příspěvekod Belith » 29. 06. 2013 10:11

Prosím tě, udělej něco s těmi jmény... Klidně tak nech svou postavu, ale ty ostatní přejmenuj, to všechno je strašně nepolšské.
Pozor na opakující se zájmeno "to" a dalších zájmen, na formulaci vět ("Právě díky tomuhle jí bylo doma často nést urážku "trol". ").

Jinak víceméně hezké, ale přesto, něco s tím zmíněným prosím udělej.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Tyrra Rannë Tlukovírná

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 29. 06. 2013 15:46

Tlukovírná, pěkné příjmení, ale křestní jména jsou opravdu oříšek. :) Vítej u nás.
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Tyrra Rannë Tlukovírná

Příspěvekod Tyrra » 30. 06. 2013 09:35

Tak jména jsem poopravila - je zvláštní, že vymyslet fantasy jména je lehčí než použít nějaké to "normálně" zeměplošské. No a to "to" jsem snad taky vystrnadila - někde ještě je, ale snad v bezpečné vzdálenosti od těch ostatních. Ještě jsem se na to podívala, a nahradila jsem pár slov, které se mi po sobě hodně opakovaly.
Tak, no snad to stačí :D

Jo, a díky moc za vřelé přivítání :)
Uživatelský avatar
Tyrra
 
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 01. 2013 20:04

Re: Tyrra Rannë Tlukovírná

Příspěvekod Belith » 30. 06. 2013 12:34

No dobrá, vítám tě mezi námi! Schváleno!
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron