Beth Přizemní

Kartotéka ke hře schválených postav.

Beth Přizemní

Příspěvekod Beth Přizemní » 09. 07. 2013 22:09

Jméno: Beth "Tichošlápek" Přizemní
Pohlaví: Ženské
Druh: Jednoznačně člověk
Věk: Mladá dospělá (plus mínus 19 let)
Povolání: Vyzkoušela snad téměř všechno, zatím ji nic nijak extra neoslovilo; současně pracuje jako "šička a švadlena" u Dollyiných sester
Jazyk: Ankh-morporština, základy trpasličtiny a ví, jak mluvit s trolly. V dětství ovládala také orangutanštinu (prý není až tak těžká, když pochopíte základy), ale teď už většinu zapomněla.


Biografie
Rodina a historie:
Asi před pětačtyřiceti lety se v jedné bohaté rodině v Quirmu (rodina Okrasných) narodila krásná černovlasá holčička, kterou rodiče pojmenovali Debbora. Dívenka i se svou starší sestrou Elenou rostla do krásy, až se jednou rozhodla, že by chtěla poznat svět, nebo alespoň jeho část. Vydala se tedy sama (dobře, s jedním bodyguardem) přes nelibost rodičů do Ankh-Morporku, kde měla největší šanci poznat představitele všeho tvorstva na Ploše. Ještě týž den, co dorazila do Ankh-Morporku, dostala chuť na nějaké ovoce. Dlouho pátrala, až šťastnou shodou okolností nalezla krámek s ovocem a zeleninou, který již tehdy patřil Jeníkovi Přizemnímu, přezdívanému "Trdlo". Zamilovali se na první pohled, vlastně na druhý, první pohled Debbora věnovala banánům (na zdejší poměry výborným banánům) naskládaným v krabici před pultem. Debbora tedy poslala bodyguarda domů, nastěhovala se k Jeníkovi (je to, pravda, poněkud narychlo, ale když něco děláš, dělej to pořádně, ne?), vzali se a měli kopu dětí. Jako v pohádce. Tak to ovšem nebylo. Nebo aspoň ne úplně. Děti měli jen dvě. Samé holčičky. Nejdříve se jim narodila Čistomilka (spíše po tatínkovi) a o dva roky později také maličká Beth (více po mamince). Dívenky rostly jako z vody - Čistomilka k poslušnosti, trpělivosti a věrnosti, Beth k drzosti, lehkovážnosti a samostatnosti.
Když se po nějakých sedmi letech do sousedního domu nastěhovala rodinka se čtyřmi kluky - 8, 7, 6 a 4 roky - měla Beth na dlouhý čas o zábavu postaráno. Hrála si s kluky na vojáky, na Hlídku, na Klačiány či na cestovatele. Tak se naučila obstojně střílet z luku, praku, rychle běhat, krást a v případě potřeby také rychle zmizet.
Beth tedy rostla, rostla a rostla..., až vyrostla v mladou slečnu, která má na všechno svůj vlastní názor, která všechno zvládne nejlíp a která si na všechno vystačí sama. Taková je dodnes. Vždyť je po mamince. Ale to jsem trošku přeskočila. Vraťme se zpět.
S dospíváním přišly potíže - nejeden ze sousedovic kluků se do ní zamiloval, což jí nebylo zrovna nejmilejší. Přestala se s nimi tedy tak často stýkat a začala si hledat jinou (dívčí) společnost, ale nejvíce času trávila sama - procházkami, malováním, čtením knížek vyprávějících o dobrodružstvích i o lásce. Zhruba tehdy také potkala Guliho (zkratka od Gulášek; rasa velmi neurčitá, v rodokmenu má snad všechny.)
Brzy poté začala pracovat, odstěhovala se od rodičů a postavila se na vlastní nohy (ale občas si samozřejmě také sedne, či dokonce lehne). Jejím prvním zaměstnáním byla práce barmanky v jedné malé hospůdce, jejíž jméno ani nestojí za řeč. Přestože díky ní zázračně přibylo návštěvníků (mužských), práce se jí moc nelíbila, a tak dala výpověď. Zanedlouho už dělala modelku v návrhářském salónu, pak zdravotní sestřičku v Nemocnici Lady Sibyly a prozatím skončila u Dollyiných sester. Hádám, že tam dlouho nevydrží. Začalo se jí totiž líbit divadlo a jaksi si dělá nárok na hlavní roli v jejich novém muzikále "Tam a zase zpátky". No, uvidíme...
Jejím největším přáním (v podstatě taky jediným) je však odjakživa vstoupit do Ankh-Morporské Hlídky. Touží úspěšně vyřešit podivné záhady, dopadnout nebezpečné zločince a navíc mít spoustu věcí zdarma. Svá dosavadní "zaměstnání" bere jako průpravu na práci policajta.
Rodiče celkem spokojeně dožívají ve své chaloupce, ale často se jim stýská po jejich dvou dcerách, které na ně zapomínají.
Její sestra Čistomila, se kterou si nikdy moc nerozuměla, se odstěhovala za svou první láskou Rudomilem Všechnokupem do Lancre, kde onen ne moc bohatý kupec žil. Mají spolu tři roztomilé, nezbedné rošťáky, ale Čistomila moc šťastná není. Rudomil ji totiž při svých takzvaných obchodních cestách velmi často podvádí s jinými ženami, a ona to trpělivě nosí v sobě. Občas si s Beth vymění semaforovou zprávu, ale jinak se nevídají.
A nejspíš bych měla dodat, že Beth pravidelně navštěvuje svou quirmskou tetičku Elenu, která jí přispívá nějakým tím finančním obnosem. To by bylo o její minulosti, přítomnosti a možné budoucnosti asi tak vše. Děkuji za pozornost.

Bydliště: Ankh-Morpork. Jejím prvním domovem byla malá chaloupka na Stínově (to už byste o jejím životě měli mít slušnou představu), kde přesto prožila šťastné dětství. Později, zároveň se změnami zaměstnání, střídala i různé podkrovní pokojíčky. Nyní žije sama v malém, útulném a hlavně levném pokojíku v podnájmu u paní Dlaňové.

Vzhled: Má malou a štíhlou postavu. Srdcovitý obličej rámcují krátké vlasy černé jako zeměplošská bezhvězdná noc a rozčepýřené jako vrabčí hnízdo. Své dlouhé nohy schovává do opravdu úzkých černých kalhot a do vysokých černých kožených bot, za které pravidelně utrácí valnou část výdělku. K nim nosívá bílou nebo i barevnou košili a navrch černou vestičku. Prý se tomu říká "nedbalá elegance". Svýma jasně zelenýma čarodějnickýma očima a dlouhými řasy již okouzlila mnoho mužů, ale žádného si nechce pouštět moc k tělu (metaforicky řečeno).
Aby nenosila stále totéž oblečení, má od každého druhu několik stejných kousků. A z pracovních důvodů má pochopitelně také několikery kraťounké šatičky v - jak jinak - černé, bílé a sytě zelené barvě. Nenosí je moc ráda, ale co s tím má dělat. Leda dát výpověď. I když... to není až tak špatný nápad.
Má příjemný, melodický hlas (odhadla bych to tak na sopráno-mezzosoprán, nejspíš), ale zpívat ji v žádném případě neuslyšíte. Má totiž ke krásné barvě hlasu navíc i totální hudební hluch (bohové si z lidí často tropí žerty). A nakonec taková malá zajímavůstka - po jedné ne zcela legální akcičce si dala předsevzetí, že nikdy neřekne sprosté slovo. A přestože žije v Ankh-Morporku, zatím se jí to daří. Zatím...


Povaha a záliby: Má ráda svou svobodu, nechce být ničím ani nikým omezována.
Je poněkud více taková... feministická. To je to správné slovo. Je schopna vést několikahodinovou debatu o to, že je žena stejně dobrá jako (ne-li dokonce lepší než) muž.
Ráda se prochází po ulicích Ankh-Morporku se svým milovaným pejskem Gulim, kterého našla při jedné z procházek. Po matce, která ji naučila i číst, zdědila výtvarné nadání, a proto byla často viděna, jak rozmáchlými tahy nanáší barvy na cokoliv, co jí přijde pod ruku.
Také je velmi antidruhistická - již od svého narození ráda poslouchá vyprávění trpaslíků, trollů, upírů či vlkodlaků, kteří se v její přítomnosti mění v milé a přívětivé tvory. Často se scházívá se svými dvěma největšími přítelkyněmi - trollkou Jantarou a emancipovanou trpaslicí Arikou.
Většinou mívá dobrou náladu, ale když už se naštve, tak pořádně. Je velmi vytrvalá. Naprosto ve všem.
Rozhodně to není žádné neviňátko, jak by možná někoho mohlo mylně napadnout. A přezdívku Tichošlápek nemá jen tak pro nic za nic.


Víra: Je jednou z mála stálých vyznavačů bohyně Dotčeny. Ovšem sama se cítila dotčena náhlým, a povrchním zájmem po údajném zázraku páně Rosreta. Nyní tudíž přemýšlí, zda by neměla konvertovat do jiné církve. Stále ještě váhá.
Dříve také věřila, že Zeměplocha je kulatá a řeči o Želvě a čtyřech Slonech jsou naprostý nesmysl. To se však změnilo po vyslechnutí opery La Grande Tartaruga, která v ní zanechala nejeden hluboký dojem.

Dovednosti

Fyzické dovednosti: Vzhledem k tomu, že svá dětská léta většinou trávila se sousedovic kluky, není se čemu divit, když zjistíte, že je poměrně obratná s lukem a malou ostrou dýkou, příhodně ukrytou ve vysoké botě. V boji muže proti muži, vlastně dívky proti muži, je také neblaze proslulá svým kopem do...
Občasné krádeže ji také naučily být nenápadnou a v případě nouze velmi rychle utíkat.

Sociální dovednosti: Nechybí jí velké sebevědomí a nějaká ta inteligence. Má také jistou auru, která jiné druhy v její blízkosti mění na milé a příjemné tvory. Na lidi to však z jakéhosi divného důvodu moc nepůsobí. Ne, že by jí to až tak vadilo. Na ty má jiné tajné zbraně - svůj vzhled, a v případě nepříjemností také svůj slavný kop či ostrou dýku. Také si nebere servítky a říká hezky od plic, co si myslí. Výčet sociálních dovedností bych zakončila politickým nadhledem.

Magie: Blízké zkušenosti téměř žádné, v dětství často Knihovníkovi nosívala z otcova krámku banány a za to si mohla prohlížet některé magické knihy. Jo, a velmi obdivuje jejich klobouky.
Naposledy upravil Beth Přizemní dne 10. 10. 2013 18:53, celkově upraveno 12
Uživatelský avatar
Beth Přizemní
 
Příspěvky: 58
Registrován: 08. 07. 2013 21:08
Bydliště: u paní Dlaňové (Valašsko)

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Belith » 10. 07. 2013 10:54

Inu, není to špatné, to skutečně ne...
Jenom jsem se dost zarazila, když jsem si přečetla, že pracuje coby "šička a švadlena" v sedmnácti. Ale proti gustu...
Jak chceš skloubit "trochu klučičí postava" a "přitažlivá pro muže"? To je takové divné.
Historie mi připadá velice krátká. Obecně bys to celé mohla prodloužit.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Beth Přizemní » 10. 07. 2013 12:55

Díky Belith,
trochu jsem to upravila, co teď?
Ahoj
Uživatelský avatar
Beth Přizemní
 
Příspěvky: 58
Registrován: 08. 07. 2013 21:08
Bydliště: u paní Dlaňové (Valašsko)

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Belith » 10. 07. 2013 13:33

Výbordelně, to je mnohem lepší. ;)

Pokud k tomu nebude mít připomínky ještě někdo další, pak schvaluji!
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Beth Přizemní » 10. 07. 2013 20:41

Ou, díííky :)
Budu se těšit :)
Uživatelský avatar
Beth Přizemní
 
Příspěvky: 58
Registrován: 08. 07. 2013 21:08
Bydliště: u paní Dlaňové (Valašsko)

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Belith » 10. 07. 2013 20:59

Tak napiš do Oktarínové trávy a budeš asi přijatá, když nikdo nic nenamítá. Ale až po té Trávě, abychom viděli, jak hraješ.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 11. 07. 2013 18:50

Vůbec nic proti Beth nemám, jen se začínám trochu bát, že staří pardálové jsou na ústupu. ;) :o Jestli se ta vaše -náctiletá generace jednou vzbouří, tak A-M Hlídka bude mít sakra těžkou práci. :)
Hezkou hru, Beth.
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Beth Přizemní » 12. 07. 2013 19:03

Bát se nemusíš :) dokud hraješ ty, "starý pardál" :)
A jestli se do A-M Hlídky dostanu já, tak případné vzbouřence nezachrání ani magie :D

P.S. Můžu mít dotaz? Kolik vám tu tak zhruba je (ve skutečnosti)?
Dík
Ahoj :)
Uživatelský avatar
Beth Přizemní
 
Příspěvky: 58
Registrován: 08. 07. 2013 21:08
Bydliště: u paní Dlaňové (Valašsko)

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 12. 07. 2013 20:07

Pár z nás je dospělých-maturantů, někdo k dospělosti míří, někdo je už na VŠ a většina tu jsou mlaďáci. :) Suma sumárum, zřejmě všichni pod 30 let. :)
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Belith » 12. 07. 2013 21:51

Tak mně je mezi patnáctkou a dvacítkou, několika dalším asi taky, ale třeba Fathovi je tak mezi osmnáctkou a smrtí, bych řekla :D
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 12. 07. 2013 22:00

Tak tu máme první Oktarínovou hlášku. :D Dostalo mě to vyloženě do kolen, ale z matematického hlediska má Belith ve svém výroku o mém stáří pravdu.
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Beth Přizemní » 14. 07. 2013 10:38

Nejen z matematického, ale i filosofického :D
A když už o tom tak píšu, mně je čerstvých patnáct. No, skoro čerstvých :)
Uživatelský avatar
Beth Přizemní
 
Příspěvky: 58
Registrován: 08. 07. 2013 21:08
Bydliště: u paní Dlaňové (Valašsko)

Re: Beth Přizemní

Příspěvekod Beth Přizemní » 12. 09. 2013 15:41

Ahoj :have_a_nice_day:
trošku jsem rozepsala historii a dovednosti, nevadí?
:have_a_nice_day:
P.S.: Snad to není moc dlouhé...
Uživatelský avatar
Beth Přizemní
 
Příspěvky: 58
Registrován: 08. 07. 2013 21:08
Bydliště: u paní Dlaňové (Valašsko)


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron