Rhadost Odmyk-Ač

Kartotéka ke hře schválených postav.

Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Rhadost Odmyk-Ač » 12. 07. 2013 19:26

Jméno: Rhadost Odmyk-Ač
Pohlaví: Mužské
Druh: člověk
Věk: Čerstvý dospělý, jemuž chmýří raší na bradě
Povolání: Bard a písař "ten-který-se-umí-podepsat-bez-cizí-pomoci-za-dobu-kratší-než-jeden-oběh-slunce"
Jazyk: Rodný - moderní morkporkština, základy latátštiny (původní jazyk dvouměstí Ankh-Morkporkského), základy trpasličtiny, orangutanština (dle orangutansko-lidského slovníku tvořeného Knihovníkem NU).

Biografie

Rodina: Matka Lukrécie Odmyk-Ačová, za svobodna Želvínová, pocházela původně z Lancre, kraje neúrodného na plodiny, ale o to úrodnějšího na Čarodějky, k nimž Lukrécie patřila a hrdě se hlásila (nejvíce se chlubila tím, že jednou potkala Bábi Zlopočasnou, svůj vzor). Ačkoliv dle Bábina vzoru se mužské ješitnosti a hlouposti stranila, přesto jednoho dne podlehla kouzlu Radagasta Odmyk-Ače, potulného barda, cestovatele a sběratele legend. Spolu přivedli jednoho dne v měsíci Zelenci na tento plochý svět syna Rhadosta Odmyk-Ače. Po matce zdědil mírné čarodějné nadání, znalost bylin a porozumění pro přírodu, po otci toulavé boty, písařské nadání a talent dostávat se do problémů. A, samozřejmě, vzácný dar rodu Odmyk-Ačů, který se předává z otce na syna již po několik desítek generací - schopnost překonat jakýkoliv nemagický zámek. Tuto schopnost se všichni Odmyk-Ačové zavázali nepoužívat ve jménu zla. Přesto, zlo je velice subjektivní pojem, tudíž z rodu Odmyk-Ačů vzešlo i pár světo(ne)známých zlodějů.

Bydliště: V šesnáctém roce života vyrazil Rhadost hledat dobrodružství, a skončil v Ankh-Morkporku, kde tráví posledních pět let. Ačkoliv výměna typického čarodjnického domku za byt v Dlouhé Hradební ulici z počátku přinášela drobné problémy, dnes už by jej Rhadost za nic na světě nevyměnil, hlavně díky výhodné poloze vúči Neviditelné Univerzity, kde občas navštěvuje (samozřejmě potají) Knihovníka. S rodiči udržuje pravidelný kontakt pomoci pošty páně von Rosreta.

Vzhled: Rhadost Odmyk-Ač je milovníkem života, což se podepsalo na jeho kulatém zevnějšku. Okusil snad vše, co Ankh-Morkpork v oblasti stravování nabízí (tedy vše s vyjímkou trpasličího pečiva a Kolíkových uzenek), přesto se nejraději vrací do péče Tovšeho Baševa. Ačkoliv se postavou (nikoliv "selským rozumem") podobá spíše Fredu Tračníkovi, dětství v Lancre jej naučilo pohybovat se až překvapivě obratně a opatrně, neboť Lancerské Vysoké vršky nejsou vhodným putovním místem pro hromotluky a těžkopádné obry. Pohybově tíhne spíše k činnosti pomalejší, leč vytrvalé (nezřídké procházky trvající celé dny), ale běh jej dokáže rychle vyčerpat. Z obličeje kulaťoučkého, jizvami, či znaménky neposkvrněného, vyhlížejí vždy veselé, zelené oči a radostný dojem z jeho tváře jen doplňuje široký úsměv, který dokáže rozzářit i tu nejtemnější místnost. Zuby má všecny (a většinou i vlastní). Záda mu zdobí dlouhá jizva - upomínka na nešikovnost z dětství, kdy spadl ze stromu přímo na kosu v trávě zapomenutou, ačkoliv jeho vysvětlení pro dámy je většinou obšírnější, napínavější a akčnější (často zahrnující i záchranu ohorženého života kůzlete či celé vesnice, to už záleží na důvěřivosti té, či oné z dam). Vlasy barvy kaštanu dosahují až po ramena, leč čelo odkrývají a zdá se, že jsou na ústupu. Proto většinou Radost nosí hnědý klobouk (bez pírka), který mu dodává světáckého vzhledu. Ovšem nechodí oblečen jen v klobouku a rouše Adamově, proto jej většinou potkáme v zelené košili, hnědých, volných kalhotách ošoupaných, ale pevných botách s kabelou přes rameno, která ukrývá nepřebernou zásobu brků, papírů a inkoustů, aby Rhadost mohl kdykoliv pro sličnou děvu báseň napsati (nebo aby si měl aspoň kam napsat její adresu a dny, kdy není manžel doma).

Povaha a záliby: Rhadost se snaží dělat čest svému jménu, pobavit kdykoliv, kdekoliv a kohokoliv, ačkoliv né vždy padne jeho dobře míněný slovní štulec na úrodnou půdu. Jeho vadou je ovšem i to, že většinou zjstí kdy mlčet až o pět minut později. Mezi záliby největší patří ženy, víno, zpěv, dlouhá cesta pod nohami a jasné nebe nad hlavou stejně tak jako prolézání archívů, zaprášených půd či tajemných chrámů (což se mu bohužel ještě nepoštěstilo). Je rád za každou novou pověst, či legendu, kterou může zaznamenat pro budoucí generace, rád si rozšiřuje slovní zásobu a občas se věnuje i studiu lingvistiky a cizích jazyků. Sem tam se zkoušel vrátit i ke studiu bylin, pro které má od matky potřebné základy, ale svazky s názvy jako "Tajemnejch oučinků bejlí, co mi roste tůhlec za barákem je mnoho" jej nikdy nezaujaly. Rhadosta uklidňujě vědomí, že když bude potřebovat znát mnoho tajemnejch oučinků bejlí, co roste někomu za barákem, bude vědět, kde hledat. Mezi jeho poslední vášně spadá studium starodávné latátštiny, protože pevně věří tomu, že pradávná tajemství Ankh-Morkporku ještě nebyly všechny odhaleny. Ovšem v tomto směru má poněkud omezené studijní zdroje, pouze jednou měsíčně se dostane do knihovny NU za pomoci Knihovníka, který jej ´oficiálně´ využívá za účelem katalogizace. O to více si vynahrazuje své jazykové choutky studiem orangutanštiny, protože ook ok ok ook. Je také obdařen základní znalosti trpasličtiny, ale tu je lepší spíše nepoužívat, protože se může stát, že místo drobného komplimentu urazíte celý rod deset pokolení do minulosti.

Historie: Rhadost, jako jedináček byl velice opečováván oběma rodiči, přesto se jej jeho matka snažila vychovávat stylem Čarodějek, tvrdila:"...že když může bejt ženská mágem, tak proč né chlap čarodějkou?" Přes veškerou snahu si stále pletl byliny léčivé a škodlivé, snažil se vyznat v nemocích zvířat a lidí a pochopit jak na ně (kozy mu dělají neustálé potíže, protože u nich člověk nikdy neví, jestli jsou nemocné, nebo jen tvrdohlavé), zvládal domácí práce hospodyněk (za což se mu mnoho chlapců z vesnice posmívalo, a mnoho matek jej dávalo za vzor), o to hůře hospodářů, a hlavně už uměl číst a psát, což jej zavedlo ke knihám, tajemným legendám a dobrodružným příběhům, které si chtěl jednou prožít na vlastní kůži. Až do jedenáctého roku života nebyl dál, než v Kyselé Prdeli, ale toho roku vyrazil s otcem do tajemného a vzdáleného Ankh-Morkporku, kde měl Radagast odevzdat na NU přepisy nějakých publikací, či jinou práci. To už si Rhadost nepamatuje přesně. Co si ale pamatuje byl první pohled na město Ankh-Morkporksé a první nádech Ankh-Morkporkského vzduchu, který jej málem omráčil dříve, než Středovou bránou vstoupili do města. Během cesty skrze město na NU byl Radhost asi dvakrát zasažen obsahem něčího nočníku, než pochopil, že když uslyší "´Zóórtamdoe!" nemá koukat ´tamnahoru´ ale uskočit do nejbližšího krytu. Přesto si chlapec město zamiloval a umanul si , že se tam posléze přestěhuje. Toto rozhodnutí naplnil v šestnáctý rok svého života. Neodradilo ho ani to, že po příjezdu do pyšného dvojměstí se mu někdo pokusil prodat vlastní sestru, ukradl mu boty a ještě jej zmlátil rozzuřený lidoop, kterého neopatrně nazval "...tou pěknou opičkou." Přes tuto nepříjemnou epizodu vzal později Knihovník Rhadosta na milost (za což Rhadost vděčil nejen jménu svého otce, ale především zásobě banánů a burských oříšků), což mu nejednou pomohlo, když si u Zašitého Bubnu pustil "...hubu na špacír". Rhadost si poté našel skromný byt v Dlouhé Hradební ulici (dostatečně daleko od Stínova a dostatečně blízko NU), kde měl za sousedy devadesátiletého trolla, který si neustále pletl dveře a tak jej často Rhadost nacházel spícího u sebe v kuchyni (asi po páté "návštěvě" přestal Rhadost zamykat aby ušetřil za dveře) a vysloužilou členku cechu Šiček a švadlenek. V tomto prostředí Rhadost čeká na nějaké to dobrdoružství, přivydělává si jako písař sepisující obchodní smlouvy, dopisy pro negramotné spoluobčany (či spíše pro jejich ještě negramotnější příbuzné v dalekých končinách), občas provádí i nějaké ty výzkumné rešerše pro "tajemné zákazníky s kápí" (což jsou většinou postarší manželé, kteří chtějí zjistit nějaký ten způsob "...jak to udělat, aby to vydrželo dýl. Teda vono to nejni pro mě, ale pro bratrova známého. Já tyhle potíže vopravdu nemám. Jen aby nebyla nějaká ta mejlka.") a sem tam ho vyhledá i nějaká ta zoufalá ženština pro jeho znalost bylin, které jsou nevalné, ale ty ženštiny stejně většinou potřebují jedno a totéž.

Víra: Rhadost věří ve svou schopnost ze všeho se vymluvit, tak trošičku, tajně věří v (jak si uvědomuje) naivní ideály hrdinství (které ne vždy dodržuje), a že cennější je noc strávená ve vřelém obětí ženy, než týden na studených zlaťácích. Co se týče Bohů, žádného neuráží svou nevírou, protože nikdy nevíte, který z nich s vámi zrovna sedí v hospodě.

Dovednosti
Fyzické vlastnosti:
Rhadost, ač postavou kulatější je, jak už bylo zmíněno, poměrně obratný, což mu poskytuje výhodu v zacházení s dýkami. Těsně před odchodem započal trénink s lukem a šípy, ale k dosažení mstrovství v tomhle oboru mu schází dlouhá cesta. Co se týče delších zbraní, ty vždy přišly Radostovi těžké a zbytečně neohrabané, proto se raději, než na mrštné ostří spoléhá na svůj jazyk a moment překvapení. Šplhání po laně, či skalách, ve větvích stromů mu dělá jisté obtíže, přesto to zvládá lépe, než by vzhledem k jeho postavě mohl nědo očekávat. Jízdu na koni bere jako nutné zlo, protože podle něj kůň jen zabírá místo, které by jinak mohl zabírat úplně jiný kůň. Běhu neholduje vůbec, řídí se heslem: "... co mi uteče, nestojí za chycení, pokud to není pěkná sukně."Sociální dovednosti:
Rhadost je tvor společenský, který své okolí rád pobaví vtipnou historkou, přisprostlým limerickem, či dobrodružným příběhem. Bohužel občas jeho vtipy nepadají na úrodnou půdu, a sem tam zjistí, že měl mlčet až o pět minut později. Jakožto písař a bard má bohatou slovní zásobu, přirozené nadání pro studium cizích řečí (leč bohužel se zatím nedostal k tomu aby tenhle talent moc využil) a v záloze vždy nějaký ten vtip pro společnost a poezii pro ženu. Je to člověk sebevědomý, leč krásy spíše průměrné, se snahou vcítit se do pocitů druhých (i když občas strká nos, tam kam by neměl) a ačkoli by dokázal prodat Lancerský zámek Uberwaldskému knížeti, nelibuje si v pletichaření a mocenských hrách. Rhadost by si chtěl užít a zároveň poznat vše, proto se najde mnoho věcí, které započne, ale nedotáhne do konce. Přesto, když narazí na něco, co jej skutečně chytí, už to nepustí.


Magie: Co se týče magie, neumí rozdělat oheň lusknutím prstu, ale umí uklidnit jančící kobylu a přesvědčit tvrdohlavého osla aby táhl do kopce. "Všechno je to jen hlavologie a hlavologie je základ všeho." tvrdila mu vždy jeho máti, ale Radhost se nikdy nedokázal soustředit dost na to, aby odkryl jádro pudla. Zkoušel experimentovat i se Zapůjčením, ale první pokusy dopadly hůře než neslavně, čili si tento ´studijní obor´ ponechává hodně vzadu v záloze.

Inventář:

Kabela obsahující brky, inkoust, pergameny. Také zámek s klíčem a zigaretterollenmaschine. Obojí made in Fritz et cetera. Tabatěrka s tabákem, nějaké ty tolárky a dýka (zapůjčena od Amalbergy). Co se týče oblečení, má na sobě vlastní už jen ty boty a klobouk :-D . A, samozřejmě, loutna.
Naposledy upravil Rhadost Odmyk-Ač dne 09. 08. 2014 17:47, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Rhadost Odmyk-Ač
 
Příspěvky: 69
Registrován: 12. 07. 2013 16:37
Bydliště: Knihkupec

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 12. 07. 2013 19:58

Proběhla nutní grafická korekce a myslím, že se nám tu zrodil vylepšený kapt. Karotka. Není těch vlastností na jednoho člověka až moc?
1) Rhadost přijede s otcem do města, studuje orangutanštinu a umí z ničeho nic starou morporkštinu? Kde se jí naučil, když do knihovny NÚ, kde možná svazky o starém jazyku jsou, civilisti nemají přístup?
2) Vychován jako čarodějka . . . a elá hop! :D Umíme šplhat, střílet, dýky, meče. Dobře, ale vlastnosti takovéhleho rozměru bych přisuzoval otřepanému, silnému a zkušenému bardovi, co procestoval Zeměplochu křížem krážem.
Já navrhuji personální úpravy.
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 12. 07. 2013 20:02

Chválím obrázek, dle mého gusta, ale, ač se mi nechce rýpat, je tohle obrázek typického mladého barda, který chodí k Zašitému bubnu a tlachá s Orangutanem?
Já vidím spíš upíra nebo aristokrata. :D
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Rhadost Odmyk-Ač » 12. 07. 2013 20:45

Tak jsem provedl nějaké změny, pokud je to pořád moc, stačí říct, klidně ještě něco uberu nebo změním :-)
Uživatelský avatar
Rhadost Odmyk-Ač
 
Příspěvky: 69
Registrován: 12. 07. 2013 16:37
Bydliště: Knihkupec

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Belith » 12. 07. 2013 21:52

Nu, mně se to na zběžný pohled líbí. Včil mám napilno, ale zítra po snídani se ti na to mrknu.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 12. 07. 2013 21:56

Zapadlo by, dle mého skromného logického uvažování, do kontextu lépe, kdyby se o bylinkách dozvěděl z knížek a hlavologii studoval z dálky a okukoval ji v dětství od matky v Lancre? Proč? Protože víno, ženy, zpěv a těžké studium trobštiny, bylinky, naučné knihy... to opravdu nejde dohromady. Hlavně ty ženský. :D Bábi by se obracela v jejích kozím chlívku, kdyby zmerčila, že člověk se základy hlavologie leze za dívkami a skládá jim romance.
Tzn. : Udělej z Rhadost monopostavu. Buď uber ženských a máš inteligenta nebo změň šíři vzdělání a máš zhýralého barda v náručí velkoměsta. Zlatá střední cesta asi není při takovéto masivní (leč opravdu povedené a dobře napsané) postavě. :/
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Rhadost Odmyk-Ač » 12. 07. 2013 22:46

Tak proveden další downgrade postavy :-) Jinak díky za kritiku, každá rada dobrá :-D
Uživatelský avatar
Rhadost Odmyk-Ač
 
Příspěvky: 69
Registrován: 12. 07. 2013 16:37
Bydliště: Knihkupec

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 13. 07. 2013 14:08

SCHVÁLENO!
Nyní nám ukaž, jak zaimprovizuješ v Kraji oktarínové trávy.
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Rhadost Odmyk-Ač » 28. 07. 2013 12:11

Mám otázku na zasvěcené - jsou možné dodatečné úpravy profilu postavy? Tím mám na mysli předevšim tvorbu inventáře postavy...
Uživatelský avatar
Rhadost Odmyk-Ač
 
Příspěvky: 69
Registrován: 12. 07. 2013 16:37
Bydliště: Knihkupec

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Rhadost Odmyk-Ač » 31. 07. 2013 00:50

V RÁMCI PEČLIVĚJŠÍHO DODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL HRY JSEM ZMĚNIL SVOU PROFILOVOU FOTKU TAK ABY PŘESNĚJI ODPOVÍDALA MÉ PŘEDSTAVĚ MÉ POSTAVY. JINAK JDE O ZBIGINIEWA ZAMACHWSKIHO, KTERÝ ZTVÁRNIL POSTAVU BARDA V SERIÁLU WIEDZMIN - ZAKLÍNAČ, NA MOTIVY KNIH PANA SAPKOWSKYHO.
Uživatelský avatar
Rhadost Odmyk-Ač
 
Příspěvky: 69
Registrován: 12. 07. 2013 16:37
Bydliště: Knihkupec

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Belith » 31. 07. 2013 13:03

Dodatečně upravovat profil samozřejmě možné je, ale je potřeba úpravy viditelně zvýraznit, ať už barevně nebo tučným písmem.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Rhadost Odmyk-Ač

Příspěvekod Rhadost Odmyk-Ač » 09. 08. 2014 17:48

Do profilu přidán aktuální inventář :-)
Uživatelský avatar
Rhadost Odmyk-Ač
 
Příspěvky: 69
Registrován: 12. 07. 2013 16:37
Bydliště: Knihkupec


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron