Fritz W. E. (et cetera) Eberhardt von Eisenach

Kartotéka ke hře schválených postav.

Fritz W. E. (et cetera) Eberhardt von Eisenach

Příspěvekod Fritz » 15. 07. 2013 14:30

Nacionále

Jméno: Fritz Wolfgang Erwin (et cetera) Eberhardt von Eisenach
Pohlaví: Muž
Druh: Nosferatu sanguinae (vulg. upír)
Věk: Na puntík přesně přibližných 213 let
Povolání: Zabývá se mechanickými zámky, ale i jinými technickými záležitostmi. Doufá, že jeho neobvyklá řešení někoho zaujmou natolik, že si něco koupí.
Jazyk: Ankh-Morporkština, s přízvukem Überwaldštiny. Znalost čtení efebského a tsortského písma.

Biografie

Rodina:
Otec: Wolfgang Erwin Hermann (et cetera) Eberhardt von Eisenach
Matka: Scintilla Hilda Eugenia (3 stránky násilím vytrženy, především pak ta s datem narození) Rosalinde von Schwickau und Eisenach
O dalších příbuzných se asi není třeba zmiňovat - někde tam, v temnotě východního Überwaldu stále (ne)žijí.

Fritz se s rodinou nestýká, jednak z důvodu názorového rozkolu, co se abstinence týká, především však proto, že Igor jeho otce na přímý příkaz nastrčil Fritzovi do rakve ohřívací lahev se svěcenou vodou.

Bydliště: Po poněkud kvapném opuštění rodného domu se Fritz relativně anonymně dostává (prostřednictvím levného dostavníku a drahého mlčení) až do A.-M. Město zářících světel, temných zákoutí a poněkud tuhé řeky oplývalo vším, co mladého upíra lákalo. Proto, po složení oficiálního slibu legie Černé stuhy, zakoupil za zpronevěřené rodinné peníze malý řadový domek v Šerošedé ulici, poblíž Hajdova parku.

Vzhled: Tak jako většina upírů, i Fritz je štíhlý, nepříliš svalnatý a nápadně vysoký. Nečeše si ulíznutou špičku na čelo, jako většina starších a tradicionalističtějších upírů, a více tak připomíná normálního mladého muže, asi mezi dvaceti - pětadvaceti lety. Dobrá, možná poněkud rozcuchaného, ale možné stížnosti okolí naštěstí blokuje podvědomé charisma aristokrata (a především poněkud děsivý, i když upřímný úsměv). Oči má především modrošedé (spíše do modra), ale záleží také na tom, v jakém duševním stavu se právě pohybuje a jak se tedy mění morfologické pole.

Jako všichni jeho druhu, i Fritz bojuje s citlivostí na světlo po svém. Dlouhé rukávy, klobouk nebo tmavé brýle, perfektně vyleštěné boty, to je leitmotif každého upířího šatníku. Protože je ovšem každý upír osobností (byť více či méně vyšinutou), každý se zároveň snaží vypadat co nejelegantněji. V běžném životě velkoměsta to ovšem znamená, že bude vždy 'slightly overdressed'. V případě Fritze se tento rys projevuje až nezdravou závislostí na vestách šitých na míru. Příklad z praxe:

Fritz obcházel kolem pracovního stolu a rukama přejížděl vyrovnané součástky. Černé polobotky se v půli kroku zastavily, když zahlédl jednu, která spustila v jeho hlavě řetězec nápadů. "Na ja! To by mohlo být ono!" pomyslel si a jako v transu začal pracovat.
O dvě hodiny později...
Seděl v křesle, rukávy bílé košile od vazelíny, červená dvouřadá vesta pokrytá jemným kovovým prachem a černé kalhoty také vypadaly, že pamatují lepší století. Ale stálo to za to. Drobný přístrojek, lesknoucí se ocelí a bronzem, stál na čajovém stolku a tiše si tikal pro sebe...


Povaha: Fritz je povahově výzkumník, vynálezce. Z větší části to má co dělat s jeho náhradní závislostí, či spíše posedlostí technickými hádankami, problémy a přístrojky. Proto s sebou neustále nosí alespoň pár součástek, svitek drátu a jiné drobnosti, aby mohl, v případě silného rozrušení, nějak zaměstnat ruce. Naprosto podvědomě sestavuje drobné (a většinou absurdní) vynálezy. Příklad z praxe:

Rozhodnutí posedět v kavárně bylo sice odvážné, ale Fritz nemohl jinak. Musel mezi lidi, potřeboval se naučit existovat ve městě plném života a malá kavárna byla tím pravým místem, kde mohl pracovat na snížení stresu při setkání s lidmi.
Jenže pak přišla ta mladá servírka oblečená dle quirmské módy a s odzbrojujícím akcentem se zeptala "So vám mochu nabídnout?"
"Kafee, bitte," vypravil ze sebe a ani si neuvědomil, že mluví svým rodným jazykem. Oči se mu zakalily, když ji zahlédl proplétat se mezi stolky. Sakra, ztrácel kontrolu. Horečnatě začal lovit v kapsách a na stolku brzy zacinkaly první kovové součástky, ozubená kolečka a dokonce i svitek drátu. Ani si nevšiml, že před ním přistála káva a věnoval se plně své práci. Ohnul kousek drátu, tu přitáhl kolečko a nakonec natáhl pružinu. V tom momentě jako by se najednou probral.
Před ním stál šálek kávy. Usmál se, upevnil přístrojek na okraj šálku a vložil do připravené smyčky lžičku. Pak uvolnil západku... a ozubená kolečka se rozběhla.
Stroječek s tichým cvakáním začal míchat kávu. Fritz už byl opět klidný.

Jakkoliv je podvědomě sebejistý a elegantní, někdy mívá sklony zpanikařit a zadrhávat, obzvláště ve chvílích, kdy se u něj začíná projevovat stres. Pak připomíná spíše roztržitého profesora, než elegantního aristokrata.

A záliby: Bezesporu procházky večerním městem. Večerní parky, potemnělá nábřeží i rušné ulice pro Fritze mají své kouzlo. A samozřejmě návštěvy Opery, protože mnoho slavných skladatelů pocházelo právě z Überwaldu. Mezi jeho neřesti také patří zvyk číst si v rakvi, místo aby spal.

Historie: Fritz W. E. (et cetera) Eberhardt von Eisenach je potomek jednoho z chudších upírských rodů ve východním Überwaldu. Jeho rodiče jsou a byli vždy zarytí tradicionalisté, s vlastními Igory a bohatou zásobou krků. Ovšem dlouhá jména si, ani přes štědré věno Fritzovy matky, nemohli dovolit. Proto také maskují nedostatek jmen souslovím et cetera, i když tam vlastně žádné další cetera není. Fritzova matka je navíc permanentně přesvědčena, že je mladá, což vizuálně pravdou je, ovšem věk, který pečlivě tají, říká něco jiného.

Jejich syn se v mládí sice choval tak, jak by si přáli, poslušně sál krev a dojídal zbytky, ale po dvoustých narozeninách se změnil. Začal se zajímat o lidi a postupně bojoval se svou závislostí. Poté, co jen taktak uprchl před rozzuřeným davem, povzbuzeným jeho váháním vysát určenou oběť, u rodinné večeře prohlásil, že krev dál sát nebude a odstrčil sklenici s pravou archivní z domácích sklepů. Strašlivě se pohádal s otcem i s matkou a nakonec, když se odebral do své krypty, na poslední chvíli ucítil ve své rakvi ohřívací lahev se svěcenou vodou, kterou tam umístil Igor na přímý příkaz Fritzova otce. Mělo to vypadat jako nehoda. S lehkým kufrem a těžkou bolestí hlavy opustil rodný zámek, kde byl nadále považován za skvrnu na štítě rodu von Eisenach, nejbližší dírou ve zdi. Naneštěstí to bylo okno nad vodním příkopem (a protože vztah tradičních upírů k tekoucí vodě je všeobecně známý, tahle byla stojatá opravdu dlouho...).

S navlhlými polobotkami a malou truhličkou rodinných úspor (které otec neprozřetelně cpal do čalounění své rakve) si zakoupil jízdenku v dostavníku do Ankh-Morporku. Téměř celou cestu strávil na střeše vozu a četl vše, co mu přišlo pod ruku. Když s údivem zjistil, že podvědomě otevírá zamčená zavazadla, rozhodl se, že právě mechanismům zasvětí svůj (ne)život. Z konstrukcí zámků se naučil základní finesy kovoobrábění a konstrukce, z novin a knih v zavazadlech pak zdokonaloval svoji morporkštinu.

Ve dnech po příjezdu absolvoval vstupní seminář Legie Černé stuhy a ke svému údivu zjistil, že je schopen celkem obstojně zpívat. Stejně tak byl překvapen nad složením kroužku ne-tak-docela-anonymních abstinentů. Úspěšný ikonograf, policistka s hodností svobodníka, několik košer řezníků, obchodník se zeleninou a jeho upjatě tradiční žena... to vše ho vedlo k přesvědčení, že nový (ne)život za to odříkání stojí. Rozhodně bude mnohem zábavnější.

Nakonec si, po radách od spoluabstinentů, zakoupil malý řadový domek v Šerošedé ulici, kousek od Hajdova parku. Zůstala mu velmi malá částka peněz a spousta nápadů, které by mohl realizovat.

Víra: Věří ve svoje vynálezy a konstrukce. Modlitby k bohům mu přijdou asi stejně efektivní, jako rozpouštění horských ledovců nezapálenou sirkou.

Dovednosti

Fyzické dovednosti: Jako všichni upíři, i Fritz je překvapivě silnější a mrštnější, než by se mohlo zdát. V čem ale skutečně vyniká, jsou jeho šikovné a hbité prsty. Za jiných okolností by mohl být perfektním kapsářem nebo kasařem. Své dovednosti ale využívá jen k tvorbě.
Jako pravý aristokrat umí i šermovat a jezdit na koni. Rapír ale nosí jen k slavnostnímu oděvu a co se koní týká, je umění vybrat dostatečně flegmatického, který by se nesplašil.

Sociální dovednosti: Okolí ho vnímá jako gentlemana, s jakýmsi druhem vnitřního šarmu. Obvykle ale celá tato maska padá s nastupujícím stresem.

Magie: Není prověřeno, do jaké míry je přeměna v netopýra(y) magickou a do jaké míry genetickou schopností. Tak či tak, Fritz ji nepoužívá z toho důvodu, že pak vždy celý den slyšel jakékoliv zašustění a měl sklony pískat na každou můru...

(Pozn. autora: Byl někdo z vás na Trpasliconu 2013?)
Naposledy upravil Fritz dne 16. 07. 2013 23:09, celkově upraveno 1
Fritz W. E. (et cetera) Eberhardt von Eisenach
Kdybych nebyl k zastižení, nechají lístek pod dveřmi, ja?
Uživatelský avatar
Fritz
 
Příspěvky: 129
Registrován: 13. 07. 2013 23:19
Bydliště: Šerošedá ulice 26, Ankh-Morpork

Re: Fritz W. E. (et cetera) Eberhardt von Eisenach

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 16. 07. 2013 12:54

Geniální! Tohohle upíra si nechám na Oktaríně líbit.
Směle do K. Okt. Trávy. :)
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron