Raquella Kapličková

Kartotéka ke hře schválených postav.

Raquella Kapličková

Příspěvekod Raquella » 19. 07. 2013 22:39

Jméno: Raquella Kapličková

Pohlaví: Ženské

Druh: lidský

Věk: velmi mladá (cca 15 - 20 let)

Povolání: Vstřebávání umění hrobařského.

Jazyk: ankh-morporkský

Rodina: Raquella se narodila do rodiny hrobařů s mnohaletou tradicí a poněkud morbidním smyslem pro humor. Její otec Mort to nikdy neměl v hlavě tak úplně v pořádku (ostatně přes ni v raném věku omylem slízl ránu lopatou), nicméně se ukázal být schopným a shovívavým živitelem rodiny. Se svou budoucí manželkou Jehlanou se seznámil na pohřbu její babičky. Hned si vzájemně padli do oka.
Rok po svatbě uvítali na světě svého prvorozeného synka Hroberta, kterého po celkem zanedbatelné době následovala ještě dvojčata Raquella a Rubáš.

Bydliště: Malý domek poblíž hřbitova.

Vzhled: Mladá slečna Kapličková je dívka štíhlé, průměrně vysoké a bezchybně ploché postavy. Obličej jí zdobí jemné, dokonce i celkem pohledné, nicméně naprosto tuctové rysy. Rty se pyšní tak bledou barvou, až by leckterý nájemník útulného hliniodního pokoje mohl závidět. Nos připomíná malou bambulku a skromně se krčí mezi dvěma velkýma, uhlově černýma očima, které s oblibou vrhají vražedné pohledy na všechny strany. Zároveň výrazně kontrastují s po lopatky dlouhými vlasy plavé barvy.

Povaha a záliby: Zapřisáhlá pesimistka, která nikdy nevyřkne jedinou kladnou předpověď a nezmění svůj názor, jakkoli jsou opoziční argumenty přesvědčivé. Zásadně se vyhýbá hádkám, přičemž je s radostí sabotuje mlčením doprovázeným studenými pohledy, avšak jakmile se má stát terčem posměchu, víceméně obratně provádí pokusy o odražení útoku. Dělá to však spíše z principu než kvůli uražené hrdosti. Rozhodně jí nelze upřít jistá kreativita, jež své majitelce čas od času pošeptá nějaký ten šílený nápad, který však jen zřídkakdy dojde realizace.
Za jeden z nejzápornějších znaků jejího charakteru by se nepochybně měla zmínit sebestřednost, v níž Raquella nachází únikovou (nicméně ne vždy spolehlivou) cestu z problémů. Na druhou stranu má ale velmi silné sklony k loajalitě a proto se čas od času stane, že ztuhne jako umrlec nevěda, co dělat dál.
Miluje lži (a sama lže), nesnáší vtípky všeho druhu (rodinná atmosféra ji to spolehlivě odnaučila), zbožňuje krtky a má alergii na pyl slunečnic.

Historie: Jistého jarního dopoledne do rodiny Kapličků přibyla dvě malá dvojčátka - chlapec a dívka. Kam jen Raquellina paměť sahá, byla benjamínkem rodiny. Nejmladší dítě a zároveň jediná dcerka. Už odmala si tu pozornost vychutnávala plnými doušky, stejně jako pošťuchování se s Bertiem a Rubym.
Zhruba od pěti let ji začal otec brát s sebou na obchůzku po hřbitově; zatímco bratři se převážně učili legálnímu zakopávání mrtvol a přenosu rakviček, ona měla mít v budoucnu na starost obstarávání náhrobků, stříhání trávníku a podobné zábavné činnosti. Přestože k tomuto životnímu údělu pociťovala jistou averzi, učila se pilně a svědomitě.
Už hůře přijímala první základy práce ženy v domácnosti, vedle kteréžto péče o hřbitov vypadala jako akční dobrodružství.
Takhle pozvolna ubíhal její život, přičemž každým dalším uplynulým rokem cítila silnější a silnější vábení normálnosti ankh-morporkských ulic.
A když zrovna neměla nic na práci, nenápadně se do nich vytratila...

Víra: Pohanská; věří ve vícero bohů.


Fyzické dovednosti: Kopání 1/10 - párkrát pomáhala mužské části rodiny ve vytváření velkých rodinných hrobů

Sociální dovednosti: Chladné přijímání urážek 5/10 - při obzvlášť zákeřných nebo nečekaných propadá vzteku; ty ostatní ji nechávají víceméně klidnou
Vražedný, neúhybný pohled 3/10 - ne že by se při něm oběti strachy rozklepala kolena, nicméně dovede poměrně znervóznit

Magie: Magie se bojí, a pokud na ni náhodou má talent, radši o tom nic neví.

Pěkné, a ačkoliv krátké, výjimečně schváleno! -Belith
Raquella Kapličková

Zdrhat jako o život je chvályhodný postup, ale mělo by se to dělat správným směrem.
- Bartimaeus
Uživatelský avatar
Raquella
 
Příspěvky: 12
Registrován: 19. 07. 2013 21:28

Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron