Artuš Nadraný

Kartotéka ke hře schválených postav.

Artuš Nadraný

Příspěvekod Artuš Nadraný » 14. 08. 2013 16:40

Obrázek

Jméno: Artuš Nadraný
Přezdívka: Artie
Pohlaví: Mužské
Druh: Člověk
Věk: Mladý (kolem 15 let)
Povolání: Novic, mnich historie
Jazyk: Běžná ankh-morporština

Rodina: Artuš je nalezenec, v plenkách ho našli na prahu jednoho ze svatostánků ulice Malých bohů. Není jisté, jestli jeho rodiče žijí nebo ne, a Artie není popravdě na lidi, kteří se ho vzdali, ani moc zvědavý. Dobře, možná trochu. Ale stejně na to nikdy ještě nepřišel.

Bydliště: Ankh-Morpork, Stínov a ulice Malých bohů. Artie neví jistě, kde se narodil, ale nejspíš ho matka přivedla na svět někde na smetišti. Odmalička se potloukal mezi ulicí Malých bohů a Stínovem, kde se snažil stát se nelicencovaným a nechyceným zlodějem.

Vzhled: Artušovu tvrdou hlavu zdobí kštice lehce zvlněných, slámových vlasů, pod nimiž září dvojice světle šedomodrých očí. Světlá kůže se zdá být věčně umatlaná pouliční špínou, a to i když se Artuš vydrhne dvakrát denně - prostě to na něm ulpívá, kdykoli vyrazí do terénu, a to včetně odřených dlaní. Umí parádně vlnit obočím a když se usměje, okamžitě vás zaujmou rovné, bílé zuby. Artuš díky nim dokáže vykouzlit přímo reklamní úsměv. Trošku mu odstávají uši, kolena má kostnatá (a samou modřinu a odřeninu) a svalů od přírody taky moc nenabral, spíš je samá šlacha; nosívá buď oranžové roucho mnichů historie, vázané přes jedno rameno, nebo "v civilu" modrou tuniku, obyčejné kratší kalhoty a sandály. Těch pár pih na nose není moc výrazných, zato si Artuš plánuje pořídit spoustu "hustokrutomacnacfígláckých" tetování, až bude větší a nebude ho v tom omezovat mistr.

Povaha a záliby: Trošku nesoustředěný v okamžiku, kdy má meditovat, ale jinak kamarádský klučina, který rád pomůže, zvlášť když od toho může čekat i něco pro sebe. Rozhodně není ztělesněním všech ctností, na druhou stranu i ty nectnosti jsou v něm zastoupeny jen v takovém množství, že byste o něm rozhodně nemohli tvrdit, že je na odstřel. Občas něco vyvede, ale kdo v takovém věku ne? Rád zkouší trpělivost starších, hranici, kam až může zajít. Bývá trochu nešikovný, ale když ho něco zaujme, většinou v tom vynikne; naopak se ale flinká u věcí, které ho nebaví, a mistr ho už několikrát načapal, jak místo zametání chytá lelky.
Zajímá ho všechno nevšední a neobvyklé, jeho pozornost si okamžitě získáte, pokud čímkoli vybočujete z davu. Láká ho dobrodružství a neváhá pro trošku vzrušení porušit těch pár nepodstatných předpisů. Nikdy si s ničím dlouho neláme hlavu, bývá bezstarostný a taky dost nezodpovědný.

Historie: Všechno to začalo jedné deštivé noci. Na prahu chrámu mnichů historie vyřvávalo dítě, které jako první sebral postarší mistr, který špatně spal a ještě před úsvitem se vydal uhrabávat kamennou zahrádku na zadním dvorku. Zaujal ho ale pláč, vycházející z rozpadající se, provlhlé plíny. Zdálo se, že jestli byly u dítěte jakékoli písemnosti, rozmočily se. Starý mistr rozluštil jen slovo "nadraný" vyvedené inkoustovými muřími nohami na kousku rozmočeného papíru, které prcek svíral v pěstičce, a bez otálení či váhaní vzal mrně dovnitř s tím, že ho zamýšlel osud. Ve správný čas na správném místě, tím se mistr rád řídil.
Artuše tedy vychovali mniši. A to i přes fakt, že jakmile začal mluvit, nebyl k umlčení, a jakmile začal chodit, nebyl k zastavení. Prchal do města a ve Stínově si dokonce v jedné opuštěné mansardě v devíti letech zřídil vlastní základnu, to když byl odhodlaný pověsit ty nudné mnichy na hřebík a dát se na neregistrovanou zlodějinu. V těch osudných devíti letech ho ale konečně mistr začal učit něco jiného než jen uhrabávání zahrádky, množství domácích prací, a podobně. Začal se učit manipulovat Časem. Jakkoli se snažil soustředit, nedosáhl ovšem Artuš dosud vyšší úrovně. Jistě, mniši se učí celý život, ale Artušovi v tom ještě překáželo několik faktorů, jako byla neodstranitelná roztěkanost, přílišná zvědavost a netrpělivost, veliký neduh u mnicha historie.
Zatím se tedy potlouká Ankh-Morporkem a pořád ještě čeká na něco Velkého, co by ho potkalo...

Víra: Artuš není pravý věřící, věří spíš jen tak pro jistotu. Věří tomu, že když přijde pozdě, nedostane se na něj pořádná porce večeře. A že když nakrkne mistra, odnese to výchovným pohlavkem.


Fyzické dovednosti: Fyzicky je Artuš díky své příslušnosti k mnichům historie trošku ovlivňovat čas a pohybovat se tak mnohem rychleji, než by kdo čekal. Jinak je ale dost průměrný, bez pomoci zkoncentrovaného času se ničím neliší od svých vrstevníků.

Sociální dovednosti: Artuš je celkem přátelský kluk, který vypadá důvěryhodněji, než jaký ve skutečnosti je. Rozhodně nevzbouzí nedůvěru, možná se ani nenadějete a už mu svěřujete nějakou důležitou zásilku, aby ji jako poslíček někam bez zálohy doručil. Ve společnosti je jako ryba ve vodě.

Magie: Čas je magický. Možná... Ale ne ve smyslu magie čarodějek a mágů.
Obrázek
Uživatelský avatar
Artuš Nadraný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 08. 2013 15:36

Re: Artuš Nadraný

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 14. 08. 2013 21:34

Skvělý profil, můžete pokračovat do KOT.
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron