Azrael Náměsíčná

Kartotéka ke hře schválených postav.

Azrael Náměsíčná

Příspěvekod Azrael » 29. 08. 2013 18:25

Jméno: Azrael Náměsíčná
Pohlaví: Ženské. Avšak vychovávána jako muž, díky nesmírné touze jejího otce mít syna.
Druh: Člověk
Věk: Mladý dospělý (okolo 24 let)
Povolání: Ptáčník, tzn. obchodník, chovatel, cvičitel a lovec (pouze živého) ptactva. S největší pravděpodobností jediný (nebo jeden z hodně, hodně, opravdu hodně mála) zastánce holubů v Ankh-Morporku.
Jazyk: Ankh-morporština


Rodina
Arzen Náměsíčný byl obchodník, dalo by se říci obchodník-fanatik. Celý život strávil obchodováním se vším možným, počínaje látkami a kůžemi, konče zahradním náčiním a nářadím pro domácí kutily. Mohl se zdát prostoduchým, bezelstným, až naivním, ale Arzen byl přímo ukázkový příklad klamání tělem. Pomenší, ani tlustý, ani hubený, milá, laskavá tvář, oči přímo dychtící něco prodat. V krámku uklizeno, zboží pečlivě srovnáno. Na první pohled nejpoctivější obchodník široko daleko. A to byla první a největší chyba vašeho vlastního úsudku.
Dějka Darmotrata Náměsíčná se vdala dobře, na poměry, ze kterých pocházela. Takže většinu času buď pomáhala svému muži, uklízela, nebo vařila. Někdo, kdo ji neznal, mohl klidně říci, že není Arzenova manželka, nýbrž sestra, tak se k němu hodila. Pomenší, ani tlustá, ani hubená, ale málokdy se od srdce zasmála, i když tu nekonfliktní, klidnou, tichou osůbku měl jen málokdo nerad.
Drampolína&Depres Šibeničkovi - sourozenci Dějky Darmotraty byli černými ovcemi Šibeničkových. Měli velice riskantní povolání neregistrovaných zlodějů, takže se nebylo čemu divit, když jednou nalezli mrštnou Drampolínu podezřele nehybnou, a Deprese na šesti místech najednou.
Archibald „Archie“ Náměsíčný je jediným žijícím příbuzným Azrael. Její dědeček. Kdysi si jako obchodník vydělal celkem slušné jmění, takže teď, na stará kolena, si mohl stěžovat akorát tak na tu dnešní dobu, a na ty dnešní mladé. Bydlí v domku v Nekonečné ulici, kousek od Středové brány, Azrael ho někdy ve svém volném čase navštěvuje.

O dalších příbuzných není známo, a Azrael ani Archibald na tom nehodlají nic měnit. Azrael žije sama, a na tom také nehodlá nic měnit.

Bydliště
Azrael dříve přežívala v podnájmu v uličce nebezpečně blízko Stínova. Normálně by se tomu místu zdaleka vyhnula, avšak otec došel k názoru, že se musí zocelit, aby, až si zařídí vlastní živnost, byla připravena čelit podivným existencím. Po smrti rodičů zdědila jejich dům (i všechno ostatní), a přestěhovala se do ulice Malých bohů, kde je více než spokojena. Provozuje zde ptáčnictví, v přízemí – otcově krámku – prodává ptáky (papoušky,…), klece, „napytlíkované“ krmivo různého druhu, co sama míchá, atd., včetně peří. V patře je několik místností, ložnice, kuchyně atp., mezi dvěma (ložnice rodičů a pokoj pro hosty) probourala zeď. Teď tam a na půdě má svůj nemalý chov – hádejte čeho! K domu patří i stáje, na jejichž osazenstvu jezdí takřka po celé Ploše, a shání vzácnější druhy opeřenců.

Vzhled
Není dvakrát vysoká… Spíše menší… No dobře, malá. Štíhlá, ne hubená. Poněkud plochá, a tak vůbec nemá zrovna ženské tvary. Kratší světlé vlasy sotva do půli krku, nadýchané a ve velkých vlnách směřují od obličeje dozadu (na vlasy je háklivá, dává si na nich záležet). Šedomodré oči (ideální na vražedné pohledy) okupují drobný obličej, a drobné pihy nos a tváře. Světlejší pleť, co se nikdy neopálí, jemné ruce, štíhlé nohy perfektní na skákání po střechách – to je celý obrázek Azrael. Ještě oblečení. Už dávno zanevřela na všechny sukně, šaty atakdále – otec ji v tom vřele podporoval. Nosí kratší lehké kalhoty se spoustou kapes (něco jako „tříčtvrťáky“), a košile kostkovaného, ale má jich pár i proužkovaného vzoru. K tomu většinou uvázaný šátek okolo krku – ty si zamilovala, vlastní celou sbírku. Na barvě jí moc nezáleží, v jejím šatníku však nenajdete červenou, ptákům se totiž nelíbí. V zimě kalhoty prodlouží (stále mají hodně kapes), vlastní dva kabátky, plus cestovní plášť a takové ty věci.

Povaha
Teď k tomu nejlepšímu. Stejně jako otec, i Azrael klame tělem, což se jí mnohdy hodí. Do drobného, relativně tichého človíčka by málokdo řekl, jak je zákeřná, ironická, šíleně zvědavá, a vůbec. Libuje si v černém humoru jako prasátko v blátě. Pesimistka, která prorokuje jen to nejhorší, mnohdy však není poznat, jestli to myslí v ironii, či nikoliv, zastánce Zákonu schválnosti, odpůrce teorie Osudu. Některé své názory mění rychleji než jiní ponožky. Ovládá dokonale umění lhát, takže se téměř nedá určit, zda právě mluví pravdu. Jak již bylo řečeno, její zvědavost je téměř jako nemoc – kterou ale jakžtakž drží pod kontrolou. To díky síti informátorů. Obyvatel Ankh-Morporku (i jiných měst) se totiž nikdy nezmocní podezření, že by je mohli špehovat holubi. Tím se dostáváme k tomu, proč Azrael nemá přátele. Ona totiž mluví s ptáky. Na tom by nebylo nic divného, s mazlíčky si povídá spousta lidí. Jenže ti jim nejspíše neodpovídají. S Azrael se dokonce i hádají. Neví, jestli je blázen, či je to nějaký zvláštní dar, protože nikdo jiný je neslyší. Každopádně jí to vyhovuje, takhle má přátele téměř všude, kam se podívá. Krom těchto „záporných“ vlastností (jež ona za záporné vůbec nepovažuje), má její povaha pár světlých stránek. Upřímná (nevím, nevím ta její zlomyslná upřímnost…), trpělivá, docela jí to myslí. Ehm…Výmluvnost (vymluví se skoro ze všeho), zapomnětlivost (vizuální paměť, nezvládá názvy, jména…), vytrvalost.

Záliby
Takže za prvé: chov ptáků, ptáci všeobecně. Noc. Často o půlnoci skáče po střechách, hledá zatoulané papoušky, zraněné (ptáci se dobře chytají po tmě, nevidí, a většinou spí), také ji to náramně baví (ne pokud se její zlatíčko jakýmsi způsobem dostane do Patricijových zahrad). Oproti individuím, kteří se jí rozhodnou bránit, má jednu velkou výhodu. Ji mají holuby rádi. Navíc je zdatná cvičitelka opeřenců jakéhokoliv druhu. Za třetí: čtení. Výtvory všeho druhu. Vylepšování všeho okolo – už se narodila s úžasnou představivostí.

Historie
Narodila se do rodiny s dlouhou obchodnickou tradicí. Matka si s vychováváním svého jediného dítěte starosti dělat nemusela, všechnu odpovědnost na sebe – dobrovolně – vzal otec. Vždy toužil po synovi, jehož by zasvětil do tajů umění obchodníků, a to, že se mu nakonec narodila dcera, mu nezabránilo ani v tomhle, ani v tom, pojmenovat potomka po předkovi, zakladateli tohoto klanu obchodníků – Azraelovi Náměsíčném. Jakmile se naučila chodit, už ji bral do krámku, vtloukával do hlavy základní pravidla a zásady. Obchod se stal jejím druhým domovem, naučila se tam číst, psát, počítat, veškeré další vzdělání získala z knih. Otec ji pořád bral jako chlapce, tudíž v době, kdy se začíná uvažovat komu ji nabídnout za nevěstu, o vdavkách nepadlo slovo. Vyrostla z ní soběstačná samotářka. Zhruba v té době začala krmit a přátelit se s holuby všude okolo, a také si s nimi začala povídat. K jejímu úžasu (zděšení) jim komunikace nečinila potíže. Pak už byl jen krůček k nočnímu pobíhání nad hlavami obyvatel Ankh-Morporku, a celoživotní okřídlené lásce. Někdy v té době ji otec poslal na zkušenou do onoho podnájmu u Stínova, kde měla čas trávit zpytováním svědomí (které stejně nemá), a měla dospět k rozhodnutí, že být obchodníkem – to je to nejlepší co může být. Místo toho se zlepšovala ve cvičení holubů, vyprosila si u otce koně, a odjela poznávat krásy Plochy, hlavně tedy krásy jejích opeřenců. Po návratu nalezla pouze truchlící matku, ani na tu Smrť nečekal dlouho. Pak zdědila Azrael veškerý majetek, a dál už to znáte. Vlastní slušně prosperující podnik, osobně objíždí Plochu, prodává, smlouvá, chytá, pašuje. Jediným „zaměstnancem“ je Maxim Počitatelný, který jí dodává ptáky, obstarává objednávky z větší dálky.

Víra
Azrael věří v náhodu a Zákon Schválnosti. Tím to tak nějak hasne. Ví, že bohové existují, ale nějak se nezatěžuje nějakým modlením.


Fyzické dovednosti: Rozhodně nepatří mezi sprintery, neudýchá delší vzdálenost v běhu. Zato je velmi vytrvalá, může pochodovat klidně celý den a nijak zvlášť se unavit. Jelikož není nejrychlejší, spoléhá na vlastní obratnost a kličkování (např. ve Stínově). Jízdu na koni zvládá na výbornou, mnohdy chytí ptáka aniž sesedne. Musí, protože čas je drahý.
Sociální dovednosti: Jedním slovem – nulové. Azrael je nervózní z velkých srocení lidí, a nezvládá moc komunikaci, vyjma obchodování. Krom křídlatců nemá opravdové přátele, a jediným příbuzným je dědeček Archibald.
Magie: Tak v tomhle nemá vůbec jasno. Možná je něco na mluvení s ptáky, jenže její předci jsou bez výjimky obchodníci. Nevylučuje, že se nedozvěděla o nějakém „odpadlíkovi“, co se nedal na obchod.
Naposledy upravil Azrael dne 29. 08. 2013 19:22, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Azrael
 
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 08. 2013 18:10

Re: Azrael Náměsíčná

Příspěvekod Fath di Al-Ybi » 29. 08. 2013 18:51

Už mám jednoho faktu u postav poměrně plný zuby. Co znamená věk 24+ ???? Tvoříte postavu reálných tvarů a pod pojmem 24+ si představím 25, 30, 80, 105. Vždyť jsi nenapsala ani matematicky logickou věc. :D Zkonkretizovat tento element by nešlo?
A mám jeden typ: Víš, že ornitologové mají v Ankh-Morporku i vlastní hostinec? :) Najdeš ho kousek od Kulhavé brány, jižním (posměrným) směrem od ulice Ve smyčkách. :) Hospůdka se jmenuje The Bird in Hand.

Jinak profil, po upřesnění stáří, SCHVALUJI a myslím, že když rychle zareaguješ v KoT, tak se můžeš ještě připojit do lovení městského Zabijáka!
Uživatelský avatar
Fath di Al-Ybi
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 304
Registrován: 06. 04. 2012 18:15
Bydliště: Bohousová 76, Žamberk = roh Třídy Zeleně a Hradební ulice

Re: Azrael Náměsíčná

Příspěvekod Azrael » 29. 08. 2013 19:01

Tím bylo myšleno, že je jí více než 24 :D. A děkuji, to jsem nevěděla.
Uživatelský avatar
Azrael
 
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 08. 2013 18:10

Re: Azrael Náměsíčná

Příspěvekod Belith » 30. 08. 2013 11:16

No, vždyť více než 24 se dá vyjádřit otevřeným intervalem (24,∞), takže by jí úplně klidně mohlo být 4242... Myslím, že na tohle Fath upozorňoval. Ale to je snad jedno. :D

*Edit: ta malá divná věc mezi čárkou a ukončením závorky má být nekonečno. Ležatá osmička, rozumíme? :D
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů

Re: Azrael Náměsíčná

Příspěvekod Azrael » 30. 08. 2013 11:36

Ehm, matematika není moje silná stránka, popravdě jsem si dávala záležet hlavně na postavě :D. Ale nekonečno ještě poznám.
Uživatelský avatar
Azrael
 
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 08. 2013 18:10


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron