Adrian Filotesius

Kartotéka ke hře schválených postav.

Adrian Filotesius

Příspěvekod Adrian » 21. 09. 2013 19:10

Jméno: Adrian Filotesius

Pohlaví: Mužské

Druh: člověk

Věk: 25 let

Povolání: houslista v Opeře

Jazyk: klasická Morporkština, mírný lancerský přízvuk

Biografie


Rodina: Otec i matka žijí v Lancre a každý měsíc posílají synovi trochu pěněz, ačkoli jej už neviděli mnoho let. Adrian je svobodný a rád by si našel nějakou dívku, problém je v tom, že žádná kterou dosud potkal, neměla přílišné pochopení pro jeho talent a jeho práci považovala za flákání.

Bydliště: Narozen v Lancre, nyní má v Ankh-Morporku v podnájmu malý byt.

Vzhled: Vysoký a hubený, tmavé vlasy a modré oči. Nejlépe vypadá v obleku, když si ale oblékne normální oblečení, nikdo ho nepozná.

Povaha a záliby: Rád se po večerech prochází, občas zajde s muzikanty do hospody na pivo. Rád hraje karty, ač mu to vůbec nejde.

Historie:
Narodil se v malé vísce nedaleko Lancre jako Hadr Přípitek. Proč mu takové jméno jeho rodiče dali netuší, nicméně je možné, že jej zdědil po svém dědečkovi. Od dětství projevoval talent v hudbě, zejména pak ve zpěvu, a to natolik, že to jeho otec nevydržel a poslal ho v jeho jedenácti letech do Quirmu k jednomu známému hudebníkovi. Zde se Hadr naučil hrát na housle a na flétnu. Poté to už ani jeho učitel nevydržel a s mnoha doporučeními poslal v jeho sedmnácti letech do Ankh Morporku. V cechu hudebníků ho odmítli, proto šel žádat o pomoc pana Štandlíka z Opery. Ten ho nejen po úspěšném konkurzu zaměstnal v Opeře, ale dokonce mu proplatil přihlášku do cechu (a nevyplatil první výplatu). Hadr se začal stávat velmi úspěšným a začal dokonce sólově koncertovat po hospodách a jednou dokonce hrál i samotnému Patriciovi (jaký dojem na Patricie udělal netuší, neboť ten po celou dobu koncertu se od spícího člověka lišil snad jen tím, že měl otevřené oči). Umělecký šéf Opery mu pak poradil, ať si změní jméno a tak se z Hadra Přípitka stal mistr Adrian Filotesius. Většinu peněz sice vezmou poplatky v cechu, ale přesto si Adrian nežije špatně. Pořád hraje v Opeře druhé housle a někdy zaskakuje pěvecké party, když se některý zpěvák zapomene v hospodě (pokud se tak nestane samotnému Adrianovi).
Po příchodu do Ankh-Morporku se Adrian rozhodl stát největším houslistou Zeměplochy. V tom mu brání nejen poněkud omezující angažmá v Opeře ale i relativní nezájem z řad posluchačů (ač v některých podnicích je i celkem oblíben - zvlášť pro svou schopnost odrážet při hraní houslemi hozenou zeleninu). Přesto si na svůj život nestěžuje a je za své povolání bohům vděčný.

Víra: Jeho víra není nijak velká, ale pokud je v nějakém maléru (jako třeba když omylem rozsedl smyčec prvnímu houslistovi), navštěvuje pravidelně chrámy a bohové jsou k němu většinou v jeho prosbách milosrdní (tedy že mu první houslista za to "jenom" sebral jeho vlastní smyčec)

Dovednosti

Fyzické dovednosti:
>běh na krátké vzdálenosti
>Hra na housle
>Hra na flétnu
>Absolutní hluch (ale hudební sluch)

Sociální dovednosti:
Poměrně zábavný společník, co se hovoru týče. Problém nastává, zabrousí-li hovor do hudebních vod, zde nezná bratra a poměrně agresivně argumentuje. Jinak rád podniká s přáteli drobné vtípky na úkor některých spoluobčanů, za což byl už jednou dokonce kárán jinak poměrně smířlivým panem Štandlíkem.

Magie: magii neovládá, ač sám hudbu za magii považuje
Adrian
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 09. 2013 18:01

Re: Adrian Filotesius

Příspěvekod Belith » 13. 12. 2013 21:31

Schváleno!
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron