Adiira Paštičková

Kartotéka ke hře schválených postav.

Adiira Paštičková

Příspěvekod Adiira » 09. 10. 2013 21:13

Jméno: Adiira Paštičková

Pohlaví: Žena

Druh: Člověk

Věk: okolo dvaceti

Povolání: Švadlena (skutečná švadlena co pracuje s jehlou, nůžkami a tak, ne ten druhý druh švadlen)

Jazyk: Ankh-Morporkština a příležitostně odposlechnutá slovíčka z trpasličtiny o kterých si není příliš jistá, co znamenají

Rodina: Rodina žije v malé vísce nedaleko Ankh-Morporku. Tak den cesty pěšky. Skládá se z matky, otce, jednoho staršího a jednoho mladšího bratra a z dědečka, který velmi rád kritizuje vše co se dostane do jeho zorného pole. Matka miluje cizokrajná jména a tak si na svém manželi vydupala, že holčičku pojmenuje ona.

Bydliště: Momentálně Ankh-Morpork nedaleko ulice Alchymistů (třikrát sláva stálým zákazníkům), ale narodila se mimo město. Odešla z domova za prací.

Vzhled: Průměrně vysoká, s dlouhými hnědými vlasy zapletenými po většinu času do copu. Snaží se přesvědčit svoje tělo o tom, že existuje také nějaký metabolismus a že si nemusí ukládat zásoby na horší časy. Mírně krátkozraká od šití po večerech. Je to ten typ člověka, jehož si přestanete pamatovat chvíli poté, co jste s ním mluvili

Povaha a záliby: Sama o sobě není příliš společenská, ale když ji nějaká známá navrhne, jestli nechce někam jít s ní, není schopná odmítnout, ikdyby to mělo znamenat došívat zakázky až do půlnoci. Má slabost pro všechna zatoulaná koťátka, štěňátka a jiné druhy zvířat, fascinují ji bahenní dráčci (ovšem jen tehdy, pokud zrovna nevybuchují). Právě opačný vztah má však k pavoukům.

Historie: Od chvíle, kdy bylo naprosto jasné, že starší bratr převezme rodinnou živnost (chov králíků a příležitostnou výrobu paštik) a dědeček rýpal, že jen sedí doma a že se snad ani nevdá, rozhodla se odejít do města a začít pracovat sama za sebe. V Ankh-Morporku jednou byla jako malá a město na ní zanechalo silný dojem. Byla proto mírně překvapena tím, jak moc tu za těch několik let zhoustl vzduch (doslova). Naštěstí překonala první šok a po rozhovoru s několika málo lidmi si našla celkem slušný pokojík v podnájmu. Poté, co potkala jednoho alchymistu pár minut po výbuchu a nabídla se, že mu zazáplatuje vypálené díry v oděvu, stali se alchymisté jejími stálými zákazníky.

Víra: V bohy věří, ale ne v žádného konkrétního. Prostě v bohy jako takové. Jednou měsíčně chodí do chrámu Malých bohů prosit za to, aby jí neubývalo zákazníků.

Fyzické dovednosti: Je velmi dobrá v nenápadnosti. Ikdyž někoho pozdraví, ten člověk o ní téměř neví. Na druhou stranu zázračně přitahuje pozornost starých pánů, kteří okamžitě propadají tendencím jí vyprávět o svém mládí, o svých strastech a hlavně o svých nemocech. Je pro ni pak téměř nemožné se jich slušně zbavit. Když je v ohrožení, dokáže odnikud vytáhnout velké krejčovské nůžky, kterými pak mlátí nepřátele po hlavě, za což se jim vzápětí omlouvá.

Sociální dovednosti: Jak už bylo řečeno výše, dokáže bez pronesení jediného slova zjistit vše o životě starých pánů, kteří se s ní z bůhví jakých důvodů dávají do řeči třeba i uprostřed ulice.

Magie: Největší magií pro Adiiru je, jak se mohou přesouvat odstřižky látek po pokoji, aniž by se jich kdokoli dotkl. Druhou největší magií je pro ni neuvěřitelná vůle Alchymistů přežívat několik výbuchů týdně. Mágy považuje za skvělé výrobce ohňostrojů.

Líbí, schváleno! -Belith
Pokud se vám to zdá moc krátké, prodloužím to. Pokud se vám to zdá moc dlouhé, váš problém.
Uživatelský avatar
Adiira
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 10. 2013 17:43

Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron