Azachiáš Věchýtka

Kartotéka ke hře schválených postav.

Azachiáš Věchýtka

Příspěvekod sir Gufo » 18. 11. 2013 17:03

Jméno: Azachiáš Plavodrn Věchýtka, Hlídce známý také jako sir Gufo

Pohlaví: Mužské

Druh: Člověk

Věk: Mladý dospělý, na okolí ale působí vyrovnaným dojmem středního věku.

Povolání: Je to malý podvodníček z povolání. Nikdy se nepouští do velkých podvodů a ani v těch malých často není úspěšný. Ty podvody, které se podaří, mu stačí na zaplacení nájmu za celkem slušný byt na Třídě zeleně poblíž Hajdova parku.

Jazyk: Jako rodný Stolatan plynně ovládá morporkštinu, z jeho mluvy je ale poznat silný venkovský přízvuk. Zvládá základní fráze v klačtině a quirmštině.
Biografie
Rodina: Jeho pravý otec přijel do Ankh-Morporku přes Kruhové moře z Klače. Ve Stolatech se jeho ženě narodil syn, kterého svěřil do opatrovnictví místnímu pěstiteli zelí, jehož přezdívali Plav-o-drn Věchýtek. Azachiášova adoptivní matka, Mileráda Věchýtková, se o něj, a jeho pět nevlastních sourozenců, starala velmi svědomitě a jeho sourozenci, kterým bylo nejméně o dva roky méně, ho „vycvičili“ nejlíp , jak svedli.

Bydliště: V současné době bydlí v podnájmu na Třídě zeleně, kde si pronajímá pěkný pokoj s výhledem na Hajdův park

Vzhled: Sir Gufo, jak se Azachiáš s oblibou sám nazývá, je střední, atletické postavy. Jeho ruce jsou silné- vypracované každodenní dřinou na jeho „rodné“ farmě. Na pravém zápěstí má ošklivou jizvu- památka na jednu ze sklizní. Srpy tehdy byly opravdu ostré. Rysy jeho tváře jsou velmi exotické- to, s jeho uhlově černou barvou vlasů a tmavou barvou očí, napovídá o jeho Klačském původu. Z jeho obličeje se nedá vyčíst nic, co by sám nechtěl. Jeho kamenná tvář často přivádí ostatní lidi k šílenství.

Povaha a záliby: Je velice výmluvný a nikdy nedokáže nevyužít příležitosti někoho podvést. Dokáže dokonale ovládat svou tvář a pocity. Když právě neožebračuje nebohé občany, rád také střílí z kuše a čte knihy o vzdálených zemích.

Historie: Jak už bylo řečeno, v lůně své matky přicestoval do Stolat, kde společně se svými pěti sourozenci vyrůstal na farmě Starého Věchýtky. Už tady podváděl poctivé sedláky, selky a pocestné. Ve dvaceti letech, téměř k smrti unuděný monotóním zelím, se odstěhoval do Ankh-Morporku. Zde si našel příjemné bydlení, na Třídě zeleně, kde ho až podezřele často ho navštěvuje jistá Magdaléna Skočdopolná. Ze svého krátkého života strávil ve vězení už tři roky, dva měsíce a pět dní.

Víra: Z domovské Klače si s sebou přinesl víru v krokodýlího boha Offlera. Malý oltář zasvěcený právě jemu má ve svém domově.

Dovednosti
Fyzické dovednosti: Azachiáš je velice schopný v boji s dýkou, dobře běhá(sprint), a je to dobrý střelec z kuše.

Sociální dovednosti: Je velice sebevědomí, je mistr v pletichaření. Jeho přesvědčovací schopnosti jsou na nejvyšší úrovni, ale ne vždy je dokáže správně využít.

Magie: Není.
Uživatelský avatar
sir Gufo
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04. 11. 2011 22:40

Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron