Gregor z Junglie

Kartotéka ke hře schválených postav.

Gregor z Junglie

Příspěvekod Gregor z Junglie » 05. 01. 2015 19:12

Jméno: Gregor z Junglie (Junglie je Velké město na Čtyřixu.. (dobře, malá bezvýznamná vesnička kousek od Okraje))

Pohlaví: Jsem mužského pohlaví, a o tom jsem pevně přesvědčen! U nás v Junglii nosí všichni muži šaty, je to projev tvrdosti! Teď, když jsem v Ankh-morporku, mám je raději uložené v bedně pod postelí. Lidé na ten (vy říkáte nějak trasnve.., trvans..., jo) transvestismus zapomněli, ale trochu se stále stydím jednat s dámami.

Druh: Člověk, i když mám větší oči a menší uši než většina lidí, nemyslím si, že bych se lišil.

Věk: Zařadil bych se jako mladý dospělý. Je to teprve 3 roky, co jsem jako vystudovaný jedinec přijel do Ankh-morporku. Ano, vědět, jak rozkrájet rybu a prodat ji JE určitý druh učení! Víte jak těžké je prodat rybu někomu, kdo s vámí chytá na stejné pláži a má podobné úlovky?

Povolání: Po příjezdu do Morporku jsem po pár vystoupeních v našem národním kroji pochopil alespoň minimum místní kultury a začal hledat práci. Po několika týdnech umírání hladem jsem jednoho rybáře Pratichu, který sem od moře vozil své ryby, přesvědčil, že mu za rybu denně budu pomáhat s prodejem. Dnes jsme spolupracovníci - on loví a posílá a já prodávám. Máme krámek - rybárnu U JunPra (chytrým název dojde) na Široké Cestě a vcelku prosperujeme, chystáme se otevřít další pobočku kousek od Dollyiných sester.

Jazyk: Perfektně ovládám čtyřixštinu a naučil jsem se plynně ankh-morporsky. Cestoval jsem s jedním Klačanem, který mne naučil několik slov. Když jsem je však použil při prodeji ryb, dostal jsem několikrát přes rybou hlavu - pozdě jsem pochopil, že mne naučil vcelku dobře nadávat..

Biografie
Rodina: Matka i otec jsou rybáři na vesnici na Čtyřixu. Otec je náčelníkem sdružení vesnic od nás k Okraji, proto mám za jménem přívlastek - chtěl, aby to znělo vznešeně.

S otcem mám sporný vztah - chtěl, abych to po něm převzal, ale já jsem spíše obchodní typ, což se mi potvrdilo v rybárně. Z domu jsem prakticky utekl a vzal to tak daleko, jak mi vyšly peníze.

Matku jsem měl moc rád. Vždy mne ve všem podpořila.. Trochu se mi po ní stýská (přiznám se, občas večer brečím nad její fotkou).

Jsem jedináček, tudíž můj útěk musela být velká rána..

Přítelkyni nemám (vždyť říkám, že se ženami se bojím jednat..), mám jen pár kamarádů, jeden z nich dělá ve vedlejším krámku.
Bydliště: Žil jsem v Junglii v polorozbořeném domku. Byla to jedna místnost společná s rodiči, což je také jeden z důvodů, proč jsem utekl.

Dnes bydlím nad krámkem na Velké Cestě, mám svůj malý pokoj a jíst chodím, jako všichni návštěvníci, k paní domácí. Vaří přímo skvěle! (Tedy musíme to tvrdit..)

Vzhled: Jsem osoba, která si na první pohled nevšimnete, dokud se mi nezadíváte do očí. Mé větší oči přitahují pozornost. Menší uši mám pod delšími kaštanovými mírně zvlněnými vlasy, které mi splývají kousek pod ramena. Na zátylku mám mateřské znaménko, za které se stydím, jelikož je ve tvaru prasečího rypáku.

Nejsem žádný atlet, ale mám mírně robustnější postavu a mírně světlejší pleť, než by člověk čekal.

Chodím oblékaný v jednoduchých tříčtvrtečních kalhotách a (ne úplně čistých bílých polokošilích). Na nohou levné sandály - na luxus si nepotrpím, ale alespoň s těmi polokošilemi chci dát najevo, že nejsem chudák (i když zatím vcelku jsem).

Povaha a záliby: Mám moc rád hru na housle - slyšel jsem nějakého umělce na ulici a od té doby se na ně chci naučit. Mám rád ryby, práci s nožem a mluvení - kolem toho se točí celý můj život. Pozoruji lidi a přemýšlím, jak přemýšlejí, abych jim co nejlépe vnutil rybu. Vcelku se mi to daří, možná se přeorientuji z ryb na nějaké jiné, větší odvětví. Cvičím se navíc v práci s nožem, abych dokázal bránit obchod před občasnými nájezdy z ulice. Naposledy jsem tomu dlouhánovi usekl palec, takže mu jeho zbraň vypadla z ruky - zlepšuji se!

Historie: Vyrůstal jsem ve vesnici, převážně po boku otce. Ve třech letech jsem měl svůj nůž, v osmi jsem měl vlastní rybářskou lodičku a ve třinácti jsem vyhrál soutěž o největší rybu chycenou za úplňku a v šestnácti jsem dostal ocenění vesnice za nejvíc prodaných ryb do okolních vesnic.
Trénoval jsem hlavně práci s nožem: S otcem jsem cvičil v krájení a s kamarádem souboje - tedy až do té nešťastné události s jeho okem.. To je vlastně další důvod, proč jsem utekl..

Nejvíce jsem se zaměřoval na přesvědčování. Tuto zálibu jsem však nejvíce prohloubil při cestování do Ankh-morporku, kdy jsem mnohokrát smlouval o ceny při přepravě a pomáhal obchodníkům, aby mne svezli s sebou.

Za tři roky v Ankh-morporku jsem si ještě více zdokonalil přesvědčovací a smluvní schopnosti a cvičil se s kamarádem z vedlejšího krámku s pečenými krysami (nechápu, jak to někdo může jíst!..) v boji s nožem. Našel jsem si pár známých, se kterými občas zajedeme navštívit Pratichu a se kterými často sedáme v Zašitém Bubnu.

Víra: Věřím, že všichni bohové existují, ale uctívám jen jednoho - Prarybníka. Matka mne učila, že když se mu obětuje jedna dobrá ryba týdně, budou sítě další týden plné.

Dovednosti
Fyzické dovednosti: Kuchání (hlavně ryb), boj s dýkou, plavání

Sociální dovednosti: Dělání si srandy sama ze sebe, přesvědčování, ve stresu trochu roztržitý

Magie: Kdysi na mne prý nějaká čarodějka zkoušela hlavologii, ale nešlo jí to - asi to na mne nepůsobí...
Jinak vyčaruji výbornou rybu - nedáte si?
Roses are red - that much is true - but but violets are purple, not fucking blue!
Uživatelský avatar
Gregor z Junglie
 
Příspěvky: 56
Registrován: 05. 01. 2015 18:48
Bydliště: Velká Cesta, nad krámkem: rybárna U JunPra

Re: Gregor z Junglie

Příspěvekod Belith » 06. 01. 2015 18:42

Tohle je... snesitelné. Není to nejkrásnější z drahokamů, ale je to snesitelné. Prosím, abys zavítal do Kraje oktarínové trávy na zkušební herní příspěvek, neboť tě tímto SCHVALUJI.
Jen mám drobnou připomínku (cituji Korektora): dvě tečky jsou stejné jako dvojklik na ikonu Internet Exploreru. Velká chyba.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron