Jeod

Kartotéka ke hře schválených postav.

Jeod

Příspěvekod Jeod » 16. 02. 2015 18:46

Jméno: Jeodovuis Veltorn Qarton Ertvents Aqarts Pertskorns z Überwaldu, zkráceně Jeod

Pohlaví: Muž

Druh: Upír

Věk: Tuto zimu oslavil své 568 narozeniny.

Povolání: Patří k jednomu z nejváženějších a nejstarších cechů. K cechu vrahů.

Jazyk: Mluví neuvěřitelnými 27 jazyky, z nichž 5 už dávno zaniklo. I přes velké špičáky má skvělou výslovnost, i když s klačtinou má stále někdy problémy.

Rodina: Je členem mocného a prastarého rodu. V Überwaldu má jeho rodina menší zámek s rozsáhlími pozemky. Nyní tam však žije jen jeho sestra, rodiče už před dávnem zabili při jednom z kdysi častých pogromů na upíry.

Bydliště: Kdysy bydlel v Überwaldu, v rodinném sídle. Je to menší zámek s rozsáhlými pozemky, který má už však nejlepší léta za sebou a nyní se doslova rozpadá.
Nyní žije v Ankh-Morporku, kde má velký, dobře udržovaný dům.

Vzhled: Téměř dva metry vysoká postava, tyčící se nad ostatními lidmi jako stožár je skutečně nepřehlédnutá. Má atletickou, dobře vypracovanou postavu, které vévodí jeho mohutná, černá křídla. Má po ramena dlouhé černé vlasy, které rámují jeho mrtvolně bledou, i když krásnou tvář. Na té vás nejspíše ze všeho nejdřív upoutají podivně rudé rty, z kterých vykukují dva dlouhé špičáky. Nad nimi je pak poměrně velký, orlí nos. Na jeho tváři už za zmínku stojí jen jako noc černé, uhrančivé oči.
Nejčastěji se obléká do černého, drahého a vkusného oblečení. Přes to si nejčastěji přehazuje černý plášť, pod kterým schovává svá křídla. Jindy křídla složí tak, že vypadají jako plášť. Přesto však musí být každému jasné, že není člověk

Povaha a záliby: Nikdy nebyl nijak zvlášť upovídaný, nebo přátelský. Je zvyklí spíše na osamnělí, uzavřený život, vyjma svého Igora. Když se to zkombinuje s jeho netrpělivou, výbušnou povahou, je jasné že nikdy moc přátel neměl. Je tvrdohlavý a nikdy si nenechá od nikoho rozkazovat. Jediný kdo na něho kdy měl nějaký vliv byla jeho sestra. Hodně si zakládá na eleganci, nějaké levné oblečení by na sebe nikdy neoblékl.
Už od malička chová jako každý upír odpor k vlkodlakům a ke stříbru, kterému se obloukem vyhýbá.
Libuje si v mučení a násilí, miluje když může pohlédnout do vyděšených očí nějakého člověka a pak se mu zakousnout do krku. To vše však dokáže mistrně skrývat a tak je to na veřejnosti elegantní, vyrovnaný a vážený upír. Lidé z něj však i tak mají strach.


Historie: Narodil se kdysi dávno v rodiném sídle na okraji Überwaldu. Byl to menší, pomalu se rozpadající zámek s rozsáhlými pozemky. Se svými rodiči a starší sestrou tam žil téměř tři sta let. Občas si vyšli do blízké vesničky za potravou, ale většinu času trávili v zámku. Tak jeho i jeho sestru rodiče učili všemu co se za celý život naučili. On se učil rád a bavilo ho to, jeho sestra však ne. Často vycházela mimo zámek a svým okouzlujícím zjevem do něj lákala muže z vesnice, kterým následně vysála krev. To vše trvalo dál a všichni byli spokojení, dokud k zámku nepřišel ozbrojený dav vesničanů. To by nebylo nic neobvyklého, něco takového tu měli skoro každých sto let. Dnes si však vesničané někoho přizvali. Byl to lovec upírů a svým stříbrným mečem zabil jeho nic netušící rodiče. Se sestrou ho pak přemohli a zabili, dav také rozehnali, ale jejich rodiče byli mrtví.
Tehdy jeho rozzuřená sestra vyvraždila polovinu vesnice, on se však zavřel do sklepení, kde pokračoval ve studiu. Časem si řekl že bude potřebovat sluhu. Netrvalo dlouho a našel jednoho Igora, kterého dav lidí zahnal do slepé uličky a chtěl ho zabít. To nebylo nic neobvyklého, ale i tak měl štěstí že tam zrovna byl. Zachránil ho a tím zjískal věrného služebníka. Ukázalo se že byl Igor výjimečně dobrý felčar. Dříve ze hřbitovů vykopával mrtvoly, které pak pitval. To také brzy naučil i svého pána.
Tak šel čas a Jeod se na zámku začal nudit. Jeho sestra se dál bavila sváděním vesničanů, ale co on. Nakonec dal Igorovi příkaz, ten připravil kočá a naložil ho rodiči našetřeným zlatem a knihami. Poté se rozloučil se sestrou a i s Igorem vyjel. Netrvalo dlouho a oni pod závojem noci přijeli do Ankh-Morporku. Tam se postarali, aby jim jeden lord prodal svůj dům a v dalším měsíci se tam zabydlovali.
Tak šel čas a Jeod se měl ve městě dobře. Časem se přidal k cechu vrahů. Brzy se ukázalo že ho v tom předčí jen málokdo a tak se brzy stal mezi obyvateli města známým. Mnoho mocných mužů dávali ohromné sumy za jeho služby. Netrvalo dlouho a stal se jedním z nejbohatších, nejváženějších, ale i nejosamnělejších lidí v celém městě.

Víra: Překvapivě neuctívá žádná božstva. Věří jen ve smrt a ve Smrtě.

Dovednosti: Jeho největší dovedností je asi jeho vysoká inteligence a umění se učit. Postupem času se toho naučil opravdu mnoho.
Další z jeho dovedností, dovedností které ovládá každý upír je ohromná fyzická síla a mrštnost. Díky křídlům dokáže také létat, což už není zas tak obvyklé. Umí to také celkem s nožem, ale s ostatními zbraněmi příliš ne.
Věc v které také vždycky vynikal byla jeho přesvědčovací schopnost, která však na jeho sestru neměla žádný vliv. Svím pohledem také dokázal znehybnit člověka, což také dokázala většina upírů.

Majetek: Společně se svou sestrou vlastní malý zámek s pozemky.
Velký dům v Ankh-Morporku.
Spoustu peněz nashromážděných jeho rodem za mnoho let.
Jeodovuis Veltorn Qarton Ertvents Aqarts Pertskorns z Überwaldu
Uživatelský avatar
Jeod
 
Příspěvky: 32
Registrován: 15. 02. 2015 16:01

Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron