Pencek Kozodoj

Kartotéka ke hře schválených postav.

Pencek Kozodoj

Příspěvekod Pencek Kozodoj » 20. 04. 2016 20:29

Jméno: Pencek Kozodoj

Pohlaví: chlap

Druh: Trpaslík

Věk: Už trochu postarší

Povolání: Obchodník, vetešník a šarlatán

Jazyk: Hlavně Ankh-Morporčtina a trpasličtina, ale trochu i klačsky a když všechno ostatní selže, přechází na jazyk turistů

Biografie

Rodina: Pencek se narodil do rodiny sýraře. Jeho rodiče byli milující a svědomitě pracující městští trpaslíci a hrdí majitelé několika koz. počet sourozenců není určitý, protože nějak přibývali a ubývali a Pencek je většinou měl stejně spíš na obchod, než na hry.

Bydliště: Penckovo zaměstnání si vyžaduje hodně pohybu, takže všechny své hmotné statky převáží v povozu, v němž i bydlí.

Vzhled: Je mrňavý a vousatý, jak se na trpaslíka sluší. Také se o něm dá snadno říct, že je širší než delší a přitom nebýt odsouzen nepřesný popis. Chodí v oděvu, který dělí od obálek módních časopisů pouze fakt, že je ušitý z hadrů, které nakupuje od skřepaslíků za ohlazené střepy. Šedivé vousy se snaží nosit nakadeřené a vznešené, což mu dává podivně důvěryhodný dojem.

Povaha a záliby: V této stránce se Penckova osobnost příliš neliší od ostatních trpaslíků. Rád pije a taky se pere, i když to druhé mu příliš nejde. Žije pouze se dvěma zvířecími společníky: kozlem jménem Darmopokus, který táhne jeho povoz, a kachnou, kterou pojmenoval Kvakoš.

Historie: Pencek už jako malý projevil pozoruhodný talent pro obchod, když v dětských hrách výhodně kupoval od sourozenců zákusky od večeře a uzavíral s nimi půjčky na vysoký úrok. Když Pencek dospěl, dostal od svých rodičů kozu a malý obnos peněz. Penckovi se moc nechtělo dojit celý život kozy a tak přemýšlel, co dělat, aby se u toho moc nenamáhal. Nakonec začal prodávat věci (ale kdo ví, kde je bral). Jako potulný obchodník a šarlatán se živí už slušnou řádku let, přičemž nejednou unikl pokusům o zlynčování, upálení i obětování bohům.

Víra: Leda tak všemocný mamon.

Dovednosti

Fyzické dovednosti: Ač na to nevypadá, umí dost rychle utíkat, ovšem jen v případě, že ho někdo žene s něčím ostrým nebo tupým. Taky umí jezdit na kozlu, nikoli však na mule.

Sociální dovednosti: Pencek je ten typ trpaslíka, který díry nekope, nýbrž vymlouvá. Je expert na lži, přehánění a herecké výkony. Pokud však nejde o kšeft, je celkem milý a upřímný, aspoň tak, jak je to jen v Ankh-Morporku možné.

Magie: Magie je dobrá akorát na to, aby se s ní dalo obchodovat. Ví o ní jen tolik, kolik potřebuje, aby oblbnul nevzdělanou spodinu.
Pencek Kozodoj
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 04. 2016 20:01

Re: Pencek Kozodoj

Příspěvekod Kavalír » 29. 06. 2016 08:12

Přijato, vítej!
V těchto měsících Oktarína poněkud stagnuje, ovšem jsi vítán se porozhlédnout či navábit si spoluhráče.
Uživatelský avatar
Kavalír
 
Příspěvky: 263
Registrován: 06. 10. 2011 22:38


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron