Zacho Čepelžrout

Kartotéka ke hře schválených postav.

Zacho Čepelžrout

Příspěvekod Zacho » 23. 06. 2013 17:00

Jméno: Zacho Čepelžrout
Pohlaví: Mužské
Druh: Člověk
Věk: Mladý dospělý
Povolání: Po žaludečních komplikacích způsobené pojídáním mečů, nožů a různých ostrých předmětů se odebral do ústraní kde cvičí a krotí hlodavce a hmyz.
Jazyk: Ankh-Morporkština


Rodina: Matka mu zemřela ve velmi útlém věku a tak vyrůstal pouze se starším bratrem a otcem. Několik let takto sami přežívali, dokud jeho bratra i otce neroztrhalo divoké zvíře, které po tom vydatném obědu již na Zacha neměl chuť.

Bydliště: Zacho a jeho rodina bydleli v příbytku na okraji Skundského pralesa. Tato... dříve chatka byla jíž téměř rozpadlá. Když ho zde již nic nedrželo, vzal trám který mu spadl těsně vedle postele jako znamení, že tu nemůže zůstat. Odešel tedy do Ankh-Morporku kde si našel podnájem.

Vzhled: Člověk je to malého, takřka hobitího vzrůstu. Jeho rodina nikdy nepochopila, po kom takovou drobnost zdědil. Je útlý, ale navzdory tomu se mu pod oblečením rýsuje menší "pivní" bříško. Oči se mu zbarvují do modra, ale při správném dopadu světla, lze místo modré vidět šedou. Černé vlasy má poněkud delší, takže mu zakrývají lehce odstáté uši. Ačkoli obvykle nosí oblečení které mu zakrývá celé paže, lze si všimnout, že ruce má posety drobnými kousanci od hlodavců. Obvykle nosí ušmudlaný a vybledlý šedý plášť který vzhledem ke své výšce z části tahá po zemi. Pod ním má taktéž vybledlou bílou košili a tmavé kalhoty. Za krkem si lze všimnout malého hlodavce, který ho doprovází na jeho cestách. Vypadá to na poněkud přerostlou šedo-černou myš.

Povaha a záliby: Ač není příliš upovídaný, působí sympatickým dojmem ač občas se může zdát přihlouplý. Než něco pronese, zváží jestli je to vhodné. S dostatkem alkoholu v krvi se ale mění na barda, který vypráví o dobrodružstvích, které pravděpodobně ani nezažil. Jeho způsob mluvy vyznívá klidně, občas až chladně. Co se sebevědomí týče, někteří by ho nazvali egoistkou, i když to je jen přetvářka. Zálibu našel ve své práci, protože mu dává možnost odpoutat se od okolního světa lidí a přenést se do světa hlodavců a hmyzu, kde nemusí téměř nic řešit (až na rozzuřenou krysu nebo světlušku). Moc elánu do řešení věcí nepochytil, avšak když se do něčeho pouští, dělá to pořádně. Velmi rád by cestoval "...aby našel největší myš, kterou Zeměplocha kdy spatřila!" a mohl ji ochočit. Jeho blízkost s hlodavci mu po dlouhé době zakalila mysl, a proto všechny své nepříjemné situace svádí na "Obří morče".

Historie: Zacho byl vychováván otcem a bratrem, protože jeho matka velmi krátce po jeho narození zemřela. Chyběla mu tedy ta něžná ruka a zvykl si na mužské poměry, které vzhledem k jeho fyzické konstituci nebyly zrovna příjemné. Poté co jeho rodina pochopila, že nebude na lov, ho nechali ať si sám najde něco v čem bude dobrý. Zjistil, že má velmi dobrý a odolný trávící systém poté co "na truc" spolkl nůž, který jeho bratr hledal. Nějaký čas tím pro svoji rodinu vydělával, ale poté co začal mít trávící potíže se rozhodl, že toho nechá a zaměří se na něco méně nebezpečného. Trávil mnoho času u řeky ve Skundském pralese u kterého bydleli a všiml si drobného hmyzu, který tam po nocích přebýval. Začal si všímat jejich chování a reakcí na vzniklé situace (které on sám přivodil) a začal cvičit hmyz. Jeho otec to bral jako hloupost a tak mu to zakázal. Zacho se tedy začal stejným principem věnovat hlodavcům, vůči kterým otec již nic nenamítal. Svého nejlepšího přítele našel v malé myšce, kterou ošetřil a pomohl jí tak od, v té době, jisté smrti. Na oplátku s ním tato vděčně cestuje. Poté co byl uprostřed noci probuzen a spatřil jak jeho rodinu požírá divoké zvíře, byl rozhodnut odtamtud odejít a trám který další noc spadl těsně vedle jeho postele, bral jako znamení, že je vhodná doba. Sbalil se tedy a vyrazil do Ankh-Morporku, kde si sehnal podnájem a našel zálibu v pivu.

Víra: Zacho není žádným věřícím, který by uctíval nějakého boha. Nemodlí se a nevidí důvod, proč by měl. Pokládá to za zbytečné. Věří pouze to, že to co dělá, je jeho účel v tomto životě a tak vesele pokračuje. Jiné myšlenky je ochoten vyslechnout, avšak už ne pochopit.

Fyzické dovednosti: Co mu chybí v síle, nahradí mrštností. Výcvik se zbraněmi byl pro něho zbytečný, avšak za dobu pobytu s rodinou se naučil zacházet s vrhacími noži (a to ne moc dobře) a dýkou. Ostatní mu zkrátka vůbec ne. Velmi obtížně zvládá jízdu na koni, kvůli své výšce raději sahá po poníkovi.

Sociální dovednosti: Ač je tichý, obvykle bývá příjemným společníkem kvůli společníkovi, kterého nosí na rameni, protože ho Zacho naučil několika kouskům, aby prolomil ledy při konverzaci. Oba jsou přátelští, důvěřivý a upřímní.

Magie: Magii neovládá, nebo se u něho nikterak neprojevila, nicméně vůči ní nemá žádné předsudky.
„Viděno z té lepší stránky je smrt jednou z mála věcí, kterou lze realizovat pohodlně v leže.“ - Woody Allen
Uživatelský avatar
Zacho
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 06. 2013 15:12

Re: Zacho Čepelžrout

Příspěvekod Belith » 25. 06. 2013 15:15

No, zajímavé. Schváleno, ale na ty hlodavce budu mít brzo vybudovaný podmíněný metabolický obranný mechanismus (reflexivně napsat zprávu požadující úpravu od základů).

Ale ještě pro tentokrát znovu říkám - Schváleno!

Kraj Oktarínové trávy tě očekává.
Sorry, not sorry.
Uživatelský avatar
Belith
Oktarínské čestné vyznamenání
Oktarínské čestné vyznamenání
 
Příspěvky: 434
Registrován: 01. 01. 2012 16:59
Bydliště: Na hřbitově Malých bohů


Zpět na Profily postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron